به دنبال غرق شدگی ۲ نوجوان

به دنبال غرق شدگی ۲ نوجوان

به گزارش ساماس، خوزستان رئیس اداره ورزش و جوانان ایذه به دنبال غرق شدن دو ورزشکار نوجوان این شهر در مال آقا قلعه تل باغملک، توضیحاتی عرضه داد.


هوشنگ حاتمی در گفت و گو با ایسنا با تسلیت فوت این دو برادر نوجوان به خانواده آنها، اظهارکرد: این حادثه روز گذشته دوشنبه رخ داد که یکی از باشگاه داران قدیمی و با سابقه ایذه مبادرت به بردن ورزشکاران خود به اردوی تفریحی در منطقه مال آقا باغملک داشت.
وی افزود: باشگاه مجوز فعالیت رسمی از جانب اداره کل ورزش و جوانان استان را دارد اما مجوزی برای بردن ورزشکاران به اردوی تفریحی نداشت. هر ساله و به صورت مکرر به باشگاه های ورزشی شهرستان اعلام می نماییم که اگر مقرر است اعضای باشگاه خویش را به اردو ببرند باید مجوز بگیرند که برخی باشگاه ها سهل انگاری می کنند.
رئیس اداره ورزش و جوانان ایذه اظهار داشت: البته ما این مجوز را هم با سخت گیری و به ندرت و در صورتیکه نخواهند اردوی خویش را در مناطق خطرناک و حریم رودخانه ها برپا کنند، می دهیم و کلا این باشگاه ورزشی مبادرت به دریافت مجوز نداشت.
وی بیان نمود: انتظار داریم نهادهای مربوطه نسبت به ایمن سازی حریم رودخانه های استان با توجه به ماهیت توریستی و گردشگری این مناطق اقدام نمایند. این مناطق در ایذه و شهر های اطراف بسیار هستند و نمی توان مانع تفریح علاقه مندان شد اما میتوان شرایط مناسب و ایمن را فراهم نمود. امیدوارم با تشکیل چنین شرایطی دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم تا مثل حادثه اخیر یک خانواده، دو فرزند نوجوان خویش را از دست ندهد.
حاتمی ضمن اشاره به بازدید مکرر از باشگاه های ورزشی، اظهار داشت: با توجه به حادثه رخ داده، از این به بعد هم بازرسی ما از باشگاه های ورزشی نسبت به قبل سخت گیرانه تر خواهد بود. این حادثه یک تلنگر برای ما و باشگاه داران بود.
او همینطور با اشاره به اینکه در این شهر تنها یک استخر وجود دارد که آن هم از سال ۹۸ پس از وقوع کرونا از مدار خارج شد، اظهار داشت: علت تعطیلی استخر فرسودگی است، البته با همت فرمانداری و شهرداری کار بازسازی استخر شروع شده و همت بر اینست که مرداد یا تیرماه به مدار برگردد.1402/03/16
09:51:00
5.0 / 5
264
تگهای خبر: خانواده , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا