رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی:

پیگیر واكسیناسیون ناجیان غریق هستیم

پیگیر واكسیناسیون ناجیان غریق هستیم

به گزارش ساماس رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی ضمن اشاره به برگزاری انتخابی تیم ملی غواصی اظهار داشت: پیگیر واکسیناسیون ناجیان غریق هستیم.به گزارش ساماس به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون امروز چهارشنبه ۹ تیرماه به ریاست مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار گردید.
در جریان این مجمع که با حضور کامل اعضا برگزار شد، مهدی حیدری با اشاره به اینکه سال ۹۹ فدراسیون با تغییر و تحولات زیادی مواجه بود، اظهار داشت: سال قبل اغلب فدراسیون ها تحت الشعاع کرونا بودن. ما هم مستثنی نبودیم؛ طوری که بعضی از بخش های تقویم اجرایی نشد با این وجود فعالیتهای پیشبینی شده زیادی به سرانجام رسید.
در ادامه حیدری گزارشی از اقدامات انجام شده در برگزاری دوره های آموزشی داوری و مربیگری غواصی و نجات غریق، انعقاد تفاهمنامه های همکاری، فعالیت فرهنگی و همینطور دیگر اقدامات انجام شده ارائه نمود.
به گفته وی برگزاری ۳۱۵ دوره نجات غریق به صورت آنلاین، ۲ دوره داوری نجات غریق، ۶ دوره مربیگری، ۷ دوره نجات غریق درجه ۲ همراه با برگزاری ۲۳۲ دوره غواصی دو ستاره، ۷۸ دوره غواصی ۳ ستاره، ۲۴ دوره امداد و نجات و ۱۹ دوره بازآموزی مدرسی غواصی همچون فعالیتهای اجرا شده بود.

او همینطور از برگزاری مسابقه عکاسی از محیط زیست، امضای تفاهمنامه همکاری با فدراسیون قایقرانی در جهت پاکسازی دریاچه آزادی یاد کرد.

در بخش دیگری از مجمع امروز و در ارتباط با تقویم ۱۴۰۰، حیدری به کارگاه ها و دوره های آموزشی و بازآموزی مدرسان و داوران نجات غریق و غواصی، برگزاری کارگاه های حقوقی و … که برای اجرایی شدن در مقاطع زمانی مختلف پیشبینی شده اند، اشاره نمود. او همینطور اشاره ای هم به برگزاری هفته جلوگیری از غرق شدگی و فعالیتهای گسترده انجام شده در این حوزه داشت.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی به آمار مغروقین اشاره نمود و این که بر اساس گزارش های آماری، تعداد مغروقین در استخرهای ورزشی نسبت به استخرهای کشاورزی کمتر است. وی در همین رابطه به طرح ایمن سازی استخرهای کشاورزی و برنامه ریزی های انجام شده در این حوزه اشاره داشت.

حیدری همینطور خاطرنشان کرد که از این پس دوره ویژه مدیران اماکن آبی با همکاری مشترک فدراسیون نجات غریق و فدراسیون شنا برگزار می شود، وی در این بخش از حمایت های دکتر علی نژاد برای اجرایی شدن این طرح قدردانی نمود.

رئیس فدراسیون نجات غریق همینطور از مکاتبات این فدراسیون با وزارت ورزش و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای واکسیناسیون منجیان غریق اطلاع داد و این که تلاش این است طرح مورد نظر سال جاری به سرانجام برسد.

بنابر اعلام مهدی حیدری و با عنایت به در پیش بودن مسابقات جهانی غواصی در ترکیه، رقابت های انتخابی تیم ملی مردادماه در جزیره کیش برگزار می گردد.


منبع:

1400/04/09
18:46:14
5.0 / 5
1297
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا