در دیدار دبیر كل كمیته المپیك افغانستان

پولادگر: تكواندوكاران ایران و افغانستان فرقی برای ما ندارند

پولادگر: تكواندوكاران ایران و افغانستان فرقی برای ما ندارند

ساماس: دبیرکل کمیته ملی المپیک افغانستان به همراه مسئول امور فرهنگی سفارت جمهوری افغانستان در فدراسیون تکواندو حاضر شدند و با پولادگر دیدار و گفت و گو کردند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، محمد یونس دبیرکل کمیته ملی المپیک افغانستان و عبدالجمیل موجب مسئول کمیته فرهنگی سفارت جمهوری این کشور عصر امروز (چهارشنبه - ۱۲ خردادماه) در فدراسیون تکواندو حضور پیدا کردند و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهید گم نام آرمیده در فدراسیون تکواندو از تمرینات تیم پناهجویان افغانستان مقیم ایران بازدید کردند.

در این دیدار که با حضور سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، مجید نیری دبیر فدراسیون، آرش فرهادیان رئیس سازمان تیم های ملی و سیدصادق هاشمی رئیس کمیته مهاجرین فدراسیون همراه بود به بحث و تبادل نظر درباب پشتیبانی از تیم پناهجویان و موانع موجود پرداخته شد.

محمد یونس دبیرکل کمیته ملی المپیک افغانستان ضمن تشکر از کمک ها و خدماتی که بمنظور حمایت ورزشکاران این رشته صورت گرفته است، اظهار داشت: فدراسیون تکواندو ایران همیشه الگویی برای تکواندو افغانستان بوده است؛ ایران همیشه در این راه ما را همراهی کرده و سپاسگزار مسئولین این کشور هستیم. به دنبال توسعه آموزش مربیان و داوران تکواندو در افغانستان هستیم چونکه تکواندو در افغانستان در صدر رشته های دیگر قرار دارد و با حمایت های مالی و معنوی می تواند گسترش پیدا کرده و افتخارآفرینی کند.

در ادامه سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان اظهار داشت: هیچ فرقی میان تکواندوکاران ایران و هوگوپوشان افغانستان برای ما وجود ندارد؛ همیشه اهتمام کرده ایم شرایط رشد و شکوفایی این ورزشکاران را فراهم نماییم که ثمره آن هم کسب تنها مدال تاریخ ورزش افغانستان در المپیک توسط یکی از همین بچه هایی است که در ایران آموزش دیده بود. لحظه ای که این تکواندوکار موفق به کسب مدال شد و شادی مضاعفی که برای ما به همراه داشت را فراموش نمی نماییم.

پولادگر اشاره کرد: باتوجه به پتانسیلی که تکواندوکاران افغانستان دارند از شما می خواهم نگاه ویژه ای به این نفرات داشته باشید؛ اساسا سرمایه گذاری در این بخش می تواند بازده بالایی داشته باشد و افتخارات مختلفی را برای کشور شما فراهم آورد.

منبع:

1400/03/13
15:55:21
5.0 / 5
1117
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا