محدودیت های المپیك اعمال می شود؟

چگونگی رژه پارالمپیك در گرو تصمیم كمیته بین المللی پارالمپیك

چگونگی رژه پارالمپیك در گرو تصمیم كمیته بین المللی پارالمپیك

طبق اعلام کمیته برگزاری بازی های پارالمپیک توکیو، به زودی چگونگی برگزاری مراسم افتتاحیه و رژه این بازی ها توسط کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) مشخص و اعلام می شود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، کرونا و تاثیراتی که بر برگزاری عادی و همیشگی بازی های المپیک توکیو گذاشته تا آنجا پیش رفته که مقرر است مراسم افتتاحیه و رژه این دوره بازی ها متفاوت از همیشه و با حضور محدود و مختصر نمایندگان کاروان کشورهای شرکت کننده برگزار گردد.
طبق آنچه کمیته بین المللی المپیک (IOC) و کمیته برگزاری بازی ها اعلام نموده اند، کشورها می توانند تنها ۱۰ نماینده در مراسم رژه داشته باشند. این تصمیم در واقع در جهت پروتکلهای مبارزه با کرونا و به منظور پیشگیری از تشدید این ویروس در جریان بازی ها گرفته شده است.
این در حالی است که به فاصله دو هفته پس از اتمام بازی های المپیک، توکیو میزبان بازی های پارالمپیک خواهد بود. برای اولین بار هم یک کمیته واحد مسئولیت برگزاری هر دو رویداد را شهر میزبان بر عهده گرفته اند. با این وجود اما در مورد افتتاحیه و چگونگی رژه کاروان کشورها در پارالمپیک تصمیم قطعی گرفته نشده است.
این مبحث در مکاتبه هفته گذشته کمیته ملی پارالمپیک ایران با کمیته برگزاری بازی های پارالمپیک مورد پیگیری مقرر است اما اعلام نتیجه قطعی منوط به تصمیم کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) شده است.
هادی رضایی سرپرست کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه توضیح داد و اظهار داشت: پس از اطلاع از شرایط رژه کشورها در افتتاحیه المپیک با کمیته برگزاری بازی های پارالمپیک توکیو مکاتبه داشتیم تا نسبت به شرایط این بازی ها و افتتاحیه آن کسب اطلاع نماییم.
وی افزود: پاسخ کمیته برگزاری بازی های پارالمپیک اواخر هفته گذشته به دستمان رسید. در ایمیل دریافتی تاکید شده بود که در مورد المپیک و چگونگی رژه کشورها در افتتاحیه آن، کمیته بین المللی المپیک تصمیم گیرنده بوده است. در مورد بازی های پارالمپیک هم کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) باید تصمیم لازم را اتخاذ کند.
سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی های پارالمپیک تصریح کرد: برگزارکنندگان پارالمپیک همینطور تاکید داشتند که بزودی تصمیم گیری در این حوزه صورت خواهد گرفت.
رضایی خاطرنشان کرد: چگونگی حضور کاروان ایران در مراسم افتتاحیه پارالمپیک به تصمیم IPC و محدودیت های موردنظر بستگی دارد. بر طبق این تصمیم در موردترکیب کاروان برای مراسم رژه برنامه ریزی می نماییم.

1400/03/01
11:03:18
5.0 / 5
1118
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا