بیانیه باشگاه سایپا درباره اتفاقات دیدار با پیكان

بیانیه باشگاه سایپا درباره اتفاقات دیدار با پیكان

به گزارش ساماس باشگاه سایپا درباره حواشی دیدار تیم فوتبالش برابر پیکان اطلاعیه ای صادر کرد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا، در متن این بیانیه آمده است:

باشگاه سایپا بعنوان یک باشگاه سازنده از بدو تاسیس با تلفیقی از بازیکنان جوان و آینده دار و امسال با عنایت به شرایط اقتصادی کشور و تعهد نسبت به کارگران خدوم و زحمتکش گروه خودروسازی سایپا، پا به عرصه دیدارهای لیگ برتر گذاشت.

این تیم با سابقه درخشان در تمامی ادوار لیگ فوتبال کشور، همیشه بعنوان یک باشگاه اخلاق مدار و پایبند به قانون، نسبت به ناملایمات و اشتباهات داوری اعتراض قانونی نموده و همواره از هیاهو و ایجاد حاشیه پرهیز کرده است. اما اتفاقات لیگ جاری از همان هفته های نخست، شرایط را برای تیم فوتبال این باشگاه دشوار کرد و متاسفانه تابحال اعتراضات کتبی و رسمی این باشگاه به اشتباهات تأثیر گذار داوری راه به جایی نبرده است.

اما این مسئله زمانی بغرنج و صدمه رسان می شود که اشتباهات فاحش داوری در تقابل های مستقیم با حریفان هم تراز رخ داده است و سبب شده تا به رغم ارائه فوتبال جوانمردانه و تاکتیکی از جانب سایپا، این تیم در کسب امتیاز ناموفق باشد.

اوج اشتباهات سریالی داوری لیگ برتر سال جاری که گمانه زنی تأثیر گذاری عوامل بیرونی بر نتیجه را پر رنگ می کند، در بازی شب گذشته سایپا مقابل پیکان به عجیب ترین روش خودنمایی کرد.

در شرایطی که، فراز کمالوند سرمربی تیم سایپا در مورد نحوه چینش داوران این بازی ابراز نگرانی کرده و تذکرات خویش را به کمیته صیانت از اخلاق فدراسیون ارائه داده بود. با بی توجهی به تذکرات داده شده، چیدمان داوری به صورت غیر عادلانه انجام شد و اتفاقات عجیب همچون ۶ تعویض در یک بازی رخ داد.

داور چهارم در زمانی که باید تمرکز خویش را بر انجام وظایف ذاتی خود متمرکز می نمود، تأثیر گذارترین تصمیم تیم داوری را رهبری کرد و به تنهایی صحنه ای را که داور وسط به رغم نزدیکی به صحنه، خطا تشخیص نداد، با فراخوانی وی به کنار زمین، از فاصله خیلی دور وی را مجاب به اعلام پنالتی به ضرر سایپا کرد.

این اتفاق در حالی رخ داد که با تایید کارشناسان داوری خطایی رخ نداده و اگر هم خطایی اتفاق افتاده باید به نفع سایپا اعلام می شد.

داور چهارم دقیقا در زمانی مشغول راضی کردن داور وسط برای ثبت پنالتی به ضرر سایپا بود که با غفلت وی پیکان ششمین تعویض خویش را هم انجام داد که بر مبنای آئین نامه فدراسیون فوتبال این تخلف بزرگ به منزله حضور بازیکن غیرمجاز در بازی است و به باعث قانون، می بایست نتیجه دیدار ۳ بر صفر به سود سایپا تغییر یابد.

تاکید می شود، از آغاز فصل بارها و بارها سایپا از مسیر قانونی و با ارائه عدله و مستندات محکم بر متضرر شدن خود از اشتباهات داوری و قضاوت های عجیب را ابراز داشته است اما در واپسین هفته های باقیمانده از لیگ برتر سال جاری و در شرایطی که سایپا روزهای سختی را پشت سر می گذارد، هر گونه ناعدالتی، کوتاهی و عدم پیگیری حق و حقوق این باشگاه سازنده به منزله تضعیع جبران ناپذیر حقوق کارگران گروه خودروسازی و خانواده های آنها خواهد بود.

لذا هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی سایپا، پیگیری تا حصول نتیجه را حق مسلم خود می داند. حقوق این باشگاه برای طرح شکایت نزد مراجع ذیصلاح محفوظ است.
1400/02/27
22:16:04
5.0 / 5
1000
تگهای خبر: شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا