مربی بسكتبال:

رویایی نیستم اما زنان شانس كسب سهمیه المپیك دارند

رویایی نیستم اما زنان شانس كسب سهمیه المپیك دارند

ساماس: نازی طائرپور می گوید با آنکه رقبای ایران در انتخابی المپیک قوی هستند اما تیم ایران هم کیفیت خوبی دارد و می تواند در صورت دفاع خوب پیروز میدان باشد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان دو مسابقه مهم انتخابی المپیک پیش رو دارد و باید شانس خودرا برای کسب سهمیه المپیک توکیو امتحان کند.

اولین رویداد ۵ تا ۹ خرداد ۱۴۰۰ به میزبانی اتریش برگزار می گردد که ۴۰ تیم (۲۰ تیم زنان و ۲۰ تیم مردان) از ۳۶ کشور حضور دارند و ۳ سهمیه(در هر بخش مردان و زنان) توزیع می شود. ایران در گروه B با ژاپن، اوکراین، ترکمنستان و استرالیا هم گروه است. دومین مسابقه هم ۱۴ تا ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ با حضور ۶ تیم به میزبانی مجارستان برگزار و یک سهمیه توزیع می شود.

نازی طائرپور، مربی و کارشناس بسکتبال در مورد هم گروه های تیم ملی ایران در مسابقات انتخابی المپیک اظهار داشت: تیم های گروه ایران خیلی قوی هستند، سال ها در مسابقات و رویدادهای مختلف شرکت کرده اند و با ما تفاوت دارند. از طرفی بازیکنان خارجی از نظر فیزیکی شرایط بهتری دارند و باید این را قبول نماییم، چون آنها خیلی روی بدنسازی کار می کنند. البته بسکتبال غیرقابل پیش بینی است و احتمال دارد نتیجه با یک شوت عوض شود.

او اضافه کرد: اگر خوب دفاع نماییم شانس کسب پیروزی مقابل این تیم ها را داریم. رویایی نیستم اما همیشه مثبت فکر می کنم. بازیکنان ایران خیلی خوب هستند و شانس کسب سهمیه را دارند.

طائرپور در مورد ارسال اسامی معصومه اسماعیل زاده، دلارام وکیلی، شادی عبدالوند و نگین رسولی پور بعنوان ترکیب ایران در مسابقات انتخابی اتریش اظهار داشت: این بازیکنان خیلی خوب هستند. البته دعوت به اردو برمبنای رنکینگ بود و بازیکنان خوب دیگری هم داریم که در این رنکینگ نیستند. با این وجود انتخاب بازیکن به نظر مربیان بستگی دارد. کیمیا یزدیان طهرانی هم بازیکن باتجربه و جنگنده ای و شاید در تمرینات ترکیب فعلی عوض شود.

سرمربی گروه بهمن به تاثیر خداحافظی سعیده علی در تیم ملی اشاره و بیان کرد: تجربه خیلی مهمست و سعیده از همه بازیکنان تجربه بیشتری دارد. از طرفی گارد راس همیشه لیدر تیم است، باید تاکتیک ها را اعلام نماید و بازی را بچرخاند که سعیده این کار را می کرد. باید ببینیم که شادی هم می تواند این کار را بکند یا نه. البته معصومه هم خیلی خوب است و می تواند لیدر باشد. درکل تیم خوبی است و باید منتظر مسابقات باشیم.

منبع:

1400/02/09
14:55:17
5.0 / 5
1269
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا