تشریح اهداف فدراسیون نجات غریق و غواصی از طرف نایب رییس بانوان

تشریح اهداف فدراسیون نجات غریق و غواصی از طرف نایب رییس بانوان

به گزارش ساماس، نایب رییس امور بانوان فدراسیون نجات غریق و غواصی با تاکید بر ظرفیت های این رشته در بخش بانوان اظهار داشت: باید به دور از دید جنسیت گرا باشیم تا بتوانیم به اهدافمان برسیم.به گزارش ساماس به نقل از مهر، شادی قیاسی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی با تاکید بر اینکه با نگاه واقع بینانه، برنامه ها و کارهای بخش بانوان را دنبال خواهدنمود تا جایگاه بانوان در این فدراسیون تقویت شود، در مورد با اهمیت ترین اهداف موردنظر در این بخش توضیح داد.
وی با اعلان اینکه بانوان جمعیت قابل توجهی از مدرسان، منجیان و داوران آموزش دیده را به خود اختصاص می دهند، اشاره کرد: با داشتن چنین سرمایه ای که از نیازهای ابتدایی برای پیگیری برنامه ها و اهداف است، کارهای بزرگی را در نظر گرفته ایم با این توضیح که برای انجام این کارها و در شروع راه باید قدم های کوچکی برداشته شود.
نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان با تاکید باردیگر بر اینکه می خواهیم با برداشتن قدم های کوچک به اهداف بزرگ برسیم، اشاره کرد: نجات غریق و غواصی یک فدراسیون و رشته المپیکی نیست که در آن دستیابی به مدال و کاپ هدف باشد، ما در یک فدراسیون نظارتی فعال هستیم و یکی از اولویت های مهم هم تربیت نجات غریق، نجات جان افراد و نظارت بر اماکن است. در همه این بخش ها بانوان و توجه به ظرفیت های این بخش مورد تاکید است.
قیاسی که در تاریخ نجات غریق و غواصی ایران بعنوان نخستین بانو ریاست یک هیات استانی (کرمانشاه) را بر عهده گرفت، افزود: حمایت کامل از بانوان منجی در تمام بخش های نجات غریق، آموزش، غواصی، آب درمانی … مورد تاکید است. باید برابر گرایی جنسیتی در فدراسیون حاکم باشد تا بتوانیم حرکت رو به جلویی داشته باشیم. خوشبختانه با تیم مدیریتی کار می نماییم که از این نگاه حمایت کامل دارند.
وی همین طور با تاکید بر مباحث آموزشی و تاثیرگذاری که در پیشبرد اهداف و برنامه ها دارند، اشاره کرد: سیستم آموزشی و همسان سازی و یکسان سازی آن یکی از اولویت های کاری در فدراسیون جدید بشمار می رود که در بخش بانوان هم اعمال می شود. البته که باتوجه به پیشروی ثانیه ای علم و امکانات و شرایط داخلی، شاید همراه شدن موازی با علم روز دنیا کمی سخت باشد اما بر لزوم در اختیار داشتن همزمان تجربه و علم آکادمیک برای تربیت و داشتن مدرسین توانمند تاکید داریم.
نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان همین طور بر نظم کاری و دوری از هرگونه غرض ورزی در حیطه کاری خود اصرار کرد و اظهار داشت: امروز کمبودها و ضعف هایی را در این رشته شاهد می باشیم که البته آنرا به حساب کم کاری در گذشته نمی گذاریم. معتقدیم افرادی که قبل از این، مدیریت این رشته در حوزه های مختلف را بر عهده داشتند تلاش لازم را داشته اند اما با نگاه متفاوت و خاص خود؛ حرکت های جدید در مجموعه فدراسیون باید به شکلی باشد که آنچه از دید ما کمبود و ضعف به حساب می آید، برطرف شود. قاعدتاً پس از اعمال هر تغییری مقاومت هایی ایجاد می شود اما با برنامه ریزی، اهداف خودرا بطور جدی پیگیری می نماییم.
وی بر لزوم ارتباط مستمر با هیات های استانی برای رسیدگی به فعالیت بخش بانوان اصرار کرد و اظهار داشت: برای پشت میز نشینی به فدراسیون نیامده ام. هر کاری لازم باشد حتی خارج از حیطه اختیاراتی که بعنوان نایب رییس بانوان دارم، انجام می دهم. ممکنست در استانها خواسته هایی مد نظر باشد که نتوانند خود پیگیر آن از ریاست هیات شوند. بنا بر این ارتباط با هیات ها و پیگیری وضعیت آنها از با اهمیت ترین برنامه هایم است.
قیاسی اظهار داشت که دراین زمینه تمام استانها در یک سطح در نظر گرفته خواهند شد نه اینکه فقط استان های اصلی و مرکزی مورد توجه باشند.منبع:

1399/12/06
14:15:25
0.0 / 5
1325
تگهای خبر: آموزش , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا