كسب بیشتر از ۸۰ كرسی بین المللی ورزشی توسط زنان

كسب بیشتر از ۸۰ كرسی بین المللی ورزشی توسط زنان

به گزارش ساماس معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان از کسب ۸۰ کرسی بین المللی در بخش زنان اطلاع داد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مهین فرهادی زاد در آیین تجلیل از پیشکسوتان، قهرمانان برتر اخلاق و نایب رییسان زن فدراسیون های ورزشی که با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در سالن فارسی آکادمی ملی برگزار شد، اظهار نمود: تفاهم نامه ای سال جاری تدوین شد که با عنایت به شاخصهای فعالیتهای ورزشی در فدراسیون ها ظرفیت زنان در این تفاهم نامه بیش تر شناسایی شود.
او اضافه کرد: سال جاری ۲۲۴ طرح ورزشی افتتاح شده و برخی در روزهای دهه فجر افتتاح می شود که شامل ورزش زنان هم خواهد بود.
معاون وزیر ورزش و جوانان هم چنین به کسب کرسی ها اشاره نمود و خاطرنشان کرد: بیشتر از ۸۰ کرسی بین المللی داریم که طی روزهای اخیر سه کرسی مهم دیگر هم کسب شد.
فرهادی زاد اظهار داشت: طرح تندرستی و نشاط ۹ برنامه دارد که در استان ها برای جذب زنان در این طرح از جانب معاونت زنان و امور خانواده تصویب گردید.
وی به طرح جانشین پروری برای مدیریت ورزشی اشاره نمود و اضافه کرد: در این طرح ۱۵۳ نفر در آزمون شرکت کردند که نفرات منتخب در فدراسیون ها برگزیده می شوند.
در ادامه این نشست، معصومه ابتکار در آیین تجلیل از فعالان حوزه ورزش زنان اظهار داشت: وزارت ورزش یکی از اندک وزارت خانه هایی است که دو معاون زن و تعداد قابل توجهی مدیران زن دارد.
معاون رئیس جمهور اظهار داشت: اتفاقاتی که در حوزه ورزش زنان در دولت تدبیر و امید رخ داده نشان دهنده تحولات رو به رشد بوده است، در ورزش همگانی هم سعی شده تا زنان در محیط سالم ورزش کنند که جای قدردانی دارد.
ابتکار افزود: با زمینه هایی که فراهم شده روند در بخش زنان رو به رشد بوده است. در عرصه آموزش هم نرخ رشد زنان حالا به زیر دو درصد رسیده که دولت هم برنامه دارد تا این هم برطرف شود. در بخش آموزش عالی هم بیشتر از ۶۰ درصد پذیرفته شدگان دانشگاه به زنان اختصاص دارد که توسعه خوبی در این حوزه داشتیم.
معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: امروز کم تر خانواده ای است که اجازه ندهد دختران به مدرسه بروند. این رشد آموزشی در زنان با شرایط سخت هم همراه بود و مرحوم هاشمی رفسنجانی این مسیر را برای توسعه آموزش در بخش زنان باز کرد.
او افزود: همه دستگاه ها و استان ها برای تحقق شاخصهای در رابطه با ورزش زنان، جوانان و خانواده موظف شدند و ما برای دست یابی به شاخص ها بر مبنای برنامه مطلوب حرکت می نماییم.
وی اظهار نمود: همکاریهای خوبی با وزارت ورزش داریم و در تلاشیم حتی آنرا گسترش دهیم. طرح سنجش قامتی یا ورزش برای زنان روستایی برای ما مهم می باشد که خوشبختانه در این دولت اجرا شده است.
ابتکار در انتها اضافه کرد: عدالت جنسیتی یکی از محورهای مهم می باشد که در این دولت به آن توجه شده و جزو یکی از دستاوردهای دولت به حساب می آید.
در انتها این مراسم از فعالان ورزشی حوزه بانوان در رشته های مختلف ورزشی و بعضی از خبرنگاران بانوان ورزش نویس تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1399/11/13
14:42:38
0.0 / 5
1211
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا