كشتی، اولویت اول وزارت ورزش

ورود قوه قضاییه به مبحث قرارداد ویلموتس

ورود قوه قضاییه به مبحث قرارداد ویلموتس

به گزارش ساماس، معاون وزیر ورزش تصریح كرد علیرغم تمامی محدودیت ها از كشتی حمایت ویژه خواهد شد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد در مراسم افتتاح سایت جدید فدراسیون کشتی با تقدیر از زحمات دبیر طی یکسال گذشته اظهار داشت: یکی از خصوصیت های فدراسیون های موفق این است که در بخش های مختلف توسعه پیدا می کنند. دنیای امروز دیگر دنیای کاغذ و سنتی نیست. سایت جدید فدراسیون قابلیت های بسیار خوبی دارد و فدراسیون به این سمت رفته که تمامی بخش ها را در این سایت تجمیع کرده است.
وی اضافه کرد: ثبت نام تیم ها برای لیگ از راه همین سایت انجام می شود و کلیه خدمات مثل دوره های آموزشی قابلیت ایجاد در سایت را دارند. حق ماست که در کشتی دنیا حرف اول را بزنیم و اگر می خواهیم به این مهم برسیم در تمامی بخش ها باید به روز به شویم. حتی در ابعاد فنی هم باید مربیان ما به روز باشند و فنون ایرانی را هم گسترش دهیم.
معاون وزیر ورزش اضافه کرد: دبیر قدم به قدم در راه انضباط مالی، اداری و تشکیلاتی حرکت می کند. در لیگ هم قدم های خوبی برداشته شده و به تأمین مالی کشتی گیران کمک می نماید. در واقع لیگ در خدمت تیم های ملی کشتی است. این سایت می تواند سبب رونق و حتی درآمدزایی برای کشتی ایران شود. همین سالنی که ما در آن حضور داریم بازسازی شده و کار بزرگ و ارزشمندی انجام شده است.
علی نژاد تصریح کرد: وزارت ورزش و کمیته در حد توان حامی کشتی هستند. ما بودجه محدودی داریم که باید بین تمامی فدراسیون ها تقسیم نماییم اما اولویت ما رشته های قهرمانی خواهد بود. اگر در جایی مزیت نسبی داریم باید توجه بیشتری نماییم. مثل برادر در کنار دبیر خواهم بود اما شرایط کشور خاص است. در هر صورت اولویت اول ما کشتی است و برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد.
وی در ادامه درباره ضرورت حمایت هر چه بیشتر از کشتی اظهار داشت: تفاوت جدی میان بودجه کشتی با سایر فدراسیون ها وجود دارد. با عنایت به شرایط اقتصادی کشور که در حال محدودیت هر چه بیشتر است در حد توان حمایت می نماییم. دبیر این توانمندی را دارد منابع مالی جدید را جذب نماید. کشتی یک صنعت است و می توان از روش های مختلف برای درآمدزایی استفاده نمود. باید سازگاری برای اقتصاد ورزش داشته باشیم. خوشبختانه مرکز اقتصاد ورزش در وزاتخانه تشکیل شده و می خواهیم از راه مردم بخشی از درآمدهایمان را تأمین نماییم.
علی نژاد اضافه کرد: مجلس به غیر از بودجه وزارت، بودجه جداگانه ای برای ۳ فدراسیون در نظر گرفته است. کشتی و ناشنوایان هر کدام ۱۰ میلیارد تومان و تنیس هم ۳ میلیارد علاوه بر بودجه شان از مجلس می گیرند که این با تلاش روسای این ۳ فدراسیون صورت گرفته است. ما هزار امتیاز برای هر فدراسیون گذاشتیم که ۵۷ درصد این شاخص مربوط به مدال قهرمانی است. فدراسیون ها را بر مبنای معیارهای نتیجه گیری در ۵ بخش تقسیم کردیم و در نهایت بودجه فدراسیون ها بر طبق این معیارها تعیین می شود. فکر می کنم تا دو هفته دیگر بودجه فدراسیون ها را مشخص و تفاهم نامه امضا نماییم. تا الان هر پولی از سازمان برنامه و بودجه گرفته ایم برای حقوق بوده است. تخصیص بودجه بر مبنای امتیازات و معیارها و به صورت عادلانه خواهد بود.
علی نژاد در انتها اظهار داشت: پیمانه بودجه وزارت ورزش بزرگ نیست. دبیر وقتی می گوید کشتی در خطر است به ارگان های مختلف که می توانند به کشتی کمک کنند، اخطار داده است. ما هم بعنوان وزارت ورزش اگر بتوانیم لابی و یا حتی التماس نماییم انجام می دهیم تا بخش های حاکمیتی به فدراسیون ها کمک کنند. ما یاری گر فدراسیون ها هستیم تا به بهترین شکل کار را جلو ببرند و با افتخارآفرینی سبب شادمانی مردم شوند. ورزش کارکرد ملی دارد و همه دستگاه ها باید کمک کنند.
وی در پاسخ به این سؤال که عنوان شده وزارت ورزش بدون تایید فدراسیون ها رقم بودجه شان را به سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده است، اظهار داشت: خیر چنین چیزی نیست. البته بحث بودجه احتیاج به تایید فدراسیون ها ندارد و ما باید آنرا تعیین نماییم که بر مبنای معیارها و امتیازاتشان خواهد بود. تفاهم نامه را اگر امضا نکنند اصلا بودجه ای به آنها نمی دهیم.
معاون وزیر ورزش درباره گلایه رئیس فدراسیون کشتی در خصوص اینکه این فدراسیون مأموریت ۲ فدراسیون را دارد و بودجه بیشتری می خواهد، اظهار داشت: فدراسیون کشتی اگر بگوید ما دو فدراسیون هستیم تکواندو هم می گوید ما سه فدراسیون و قایقرانی هم می گوید ما چهار فدراسیون هستیم اما در کشتی چون هم در آزاد و هم فرنگی مدال بگیر هستند و موفقیت های زیادی بدست می آورند در بحث امتیاز از دیگر فدراسیون ها جلوتر قرار می گیرند و تخصیص بودجه هم بر مبنای همین تعداد امتیاز خواهد بود.
به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، قبل از صحبت های علی نژاد در این مراسم، علیرضا دبیر هم در سخنانی اظهار نمود: علی نژاد انصافا همیشه پای کار بوده و از کشتی حمایت کرده است. ما انقدر خودمان را می کُشیم تا در اتحادیه جهانی پست بگیریم اما علی نژاد با موفقیت های زیادی که داشته به این مهم رسیده است.
ورود قوه قضاییه به مبحث قرارداد ویلموتس/ علی نژاد: پاسخ خواستن از وزیر حق مجلس است

به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد بعد از حضور در مراسم افتتاح سایت جدید فدراسیون کشتی در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: خیلی از رشته با مجوز ستاد ملی کرونا فعالیت هایشان را آغاز و در ادامه وضعیت سایر رشته ها هم روشن خواهد شد.
وی در ادامه درباره وضعیت و مشکلات بوجود آمده در فدراسیون فوتبال اظهار داشت: وزارت ورزش به خصوص در فدراسیون فوتبال بخاطر حساسیت فیفا در عزل و نصب ها به هیچ وجه اجازه دخالت ندارد.
وی درباره بحث بازگشت مجدد علی کفاشیان به فدراسیون علیرغم داشتن رای محرومیت اظهار داشت: اینکه فردی بخاطر محرومیت کمیته انضباطی یا بعد از آن کاهش محرومیت توسط کمیته استیناف می تواند یا نمی تواند برگردد به ما ارتباطی ندارد و هر دخالت ما سبب محرومیت فوتبال می شود.
وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس هم از ما توقعی نداشته باشند در مبحث فوتبال دخالت نماییم چون که به محرومیت فوتبال منجر می شود. ما بعنوان وزارت ورزش حتی در مجمع فدراسیون فوتبال هم حضور نداریم و وقتی حقی در دخالت نداریم تکلیفی هم نداریم. نمایندگان مجلس از وزارت ورزش چیزی را نخواهند که در حوزه اختیاراتش نیست چون که با انجام آن سبب لطمه جدی بر فوتبال ایران خواهد شد.
معاون وزیر ورزش درباره بحث استیضاح وزیر ورزش در مجلس هم اظهار داشت: آقای قاضی زاده از دوستان خوب ما هستند و گفتند ما سوالاتی از وزیر داریم و شئون سوالات را مطرح نمودند که یکی از آنها هم بحث استیضاح است. هر وقت تکلیف کنند وزیر به مجلس می رود و این حق مجلس است. ما پاسخگو هستیم اما در جایی دخالت می نماییم که مجامع بین المللی به ما این اجازه را داده باشند در این صورت می توانیم پاسخگوی اتفاقات فدراسیون فوتبال باشیم.
وی درباره بحث های پیرامون قرارداد ویلموتس اظهار داشت: دراینباره تاج توضیحات مفصلی داد. نظر سنجی نشده و نمی دانیم افکار عمومی قانع شده یا خیر. آن کسی که وظیفه توضیح دادن داشت آمد و توضیح داد و مسؤلان وقت فدراسیون بطور قطع باید پاسخگو باشند. سازمان بازرسی و قوه قضاییه به مبحث قرارداد ویلموتس ورود کرده اند. ما شاکی به نام ویلموتس داریم و فدراسیون هم باید دفاع کند. نباید اظهاراتی نماییم که به ضرر ایران شود و امیدواریم به سود ایران تمام شود. بعد از آن می توان بررسی و صحبت های دقیق تری درباره قرارداد ویلموتس داشته باشیم.
وی در انتها با اشاره به اینکه اساسنامه فدراسیون ها برپایه درخواست فدراسیون های جهانی تغییر خواهد کرد، اظهار داشت: کل فدراسیون ها اساسنامه شان جدید می شود و دخالت دولت در آنها کمتر شده و استقلالشان بیشتر می شود. ۶ ماه است این مورد در شورای نگهبان است و اگر اظهار نظری کنند به آن پاسخ خواهیم داد.1399/04/02
23:06:58
5.0 / 5
2275
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵