در دیدار با استاندار سمنان؛

دبیر: جایگاه ورزش ملی كشور مستلزم نگاه و توجه بیشتر است

دبیر: جایگاه ورزش ملی كشور مستلزم نگاه و توجه بیشتر است

ساماس: رئیس فدراسیون کشتی در حاشیه سفر به استان سمنان و دیدار با مسؤلان سیاسی و ورزشی این استان بر اهمیت توجه ویژه به جایگاه ورزش ملی کشورمان تاکید نمود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در ادامه حضور خود در سمنان با استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مسؤلان آموزش و پرورش استان دیدار و گفت و گو کرد.
در دیدار علیرضا دبیر و آشناگر استاندار سمنان، وی با عرضه گزارشی از وضعیت کشتی کشور و ضرورت توجه به این ورزش پرافتخار خاطرنشان کرد: جایگاه ورزش ملی کشور به عنوان پرافتخارترین رشته ی ورزشی ایران در میادین جهانی و المپیک ها باید به صورت ویژه دیده شود و پشتیبانی از کشتی در استان سمنان هم در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: متأسفانه هم اکنون جمعیت کشتی گیران در کشور پایین آمده و برای بازگشت به روزهای گذشته که کشتی بیشتر از یک میلیون ورزشکار داشت باید سخت کار کرد و یکی از علل اصلی سفرهای من به استان ها مرتفع ساختن این دغدغه بزرگ است.
استاندار سمنان هم عنوان کرد: هر کمکی که بتوانیم به کشتی استان می نماییم و حمایت کامل خویش را از این رشته بعمل خواهیم آورد. هیأت کشتی استان و اداره کل ورزش و جوانان ظرف یک هفته برنامه های خویش را به استانداری عرضه کنند تا بعد از تصویب در دستور کار قرار گیرد.
همچنین علیرضا دبیر در ادامه حضور در سمنان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مسؤلان آموزش و پرورش استان دیدار و گفت و گو کرد. وی در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت ورزش کشتی در کشور و ضرورت حمایت های مالی و امکاناتی برای پیشبرد اهداف آن در استان اظهار داشت: تمامی نهادها و سازمان های استان سمنان باید پای کار بیایند تا بتوانیم تحولی در کشتی استان ایجاد نماییم.
دبیر افزود: کشتی ورزش پرافتخار و ملی ما ایرانی ها به حساب می آید و هرچه در آن سرمایه گذاری نماییم جواب خواهیم گرفت.
وی در دیدار با مسؤلان اداره کل آموزش و پرورش استان هم ضمن اشاره به تفاهم نامه امضا شده فی ما بین فدراسیون و وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امیدوارم هرچه سریعتر تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش استان و هیأت کشتی به امضا برسد و امکانات آموزش و پرورش تمامی شهرهای استان در اختیار دانش آموزان کشتی گیر قرار گیرد.
رئیس فدراسیون کشتی افزود: اگر در کنار هم باشیم هزینه های مادی کم می شود، ضمن اینکه این امر هم افزایی را زیاد می کند و سبب پیشرفت کشتی و همینطور آمادگی جسمانی دانش آموزان می شود.
در آخر این نشست هم محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن پشتیبانی از ورزش ملی کشور اظهار داشت: در تمامی زمینه هایی که امکان همکاری با فدراسیون کشتی وجود داشته باشد آماده کمک هستیم و حتما از رشته کشتی حمایت لازم را بعمل می آوریم.

1399/09/18
17:48:21
5.0 / 5
1323
تگهای خبر: آموزش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا