ركورددار پرتاب دیسك زنان:

10 سال تبعیض دیده ام

10 سال تبعیض دیده ام

به گزارش ساماس ژاله کاردان خواهان حمایت مسؤلان فدراسیون دوومیدانی شد و اظهار داشت: امیدوارم پس از ۱۰ سال ثابت کردن خودم، تبعیض و کم لطفی ها از بین برود.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، فدراسیون جهانی دوومیدانی اوایل ماه دسامبر میلادی رنکینگ ورزشکاران این رشته را اعلام نمود که بر مبنای آن ژاله کاردان، رکورددار پرتاب دیسک زنان ایران در جایگاه ۹۰ قرار گرفت که بهترین جایگاه بین زنان ورزشکار ایران بود.

کاردان در گفتگو با ایسنا با تشریح شرایط تمرینی خود، خواهان توجه بیشتر مسؤلان دوومیدانی بعد از کسب بهترین جایگاه بین زنان ایران شد و بیان نمود: سال ها بدون مربی، امکانات و در شرایطی وحشتناک تمرین کرده ام و فقط وعده شنیده ام. حالا هم در سرمای اردبیل امکان تمرین ندارم و ۱۴ روز است که پرتاب انجام نداده ام. هر روز فرصت از دست می رود و هیچ ارگانی حرکتی انجام نمی دهد اما انتظار دارم حمایت شوم و تبعیض هایی که در حقم انجام شده از بین بروند.

او اضافه کرد: هرچند مربیان ایرانی خیلی خوب هستند اما من نیاز دارم که با مربی خارجی کار کنم و امکانات متفاوتی در اختیارم قرار بگیرد چون بارها بدون امکانات و برنامه ریزی منظم خودم را ثابت کرده ام، ازاین رو انتظار دارم اگر اردو یا مربی خارجی برای پرتابی ها در نظر گرفته شد، من هم در اردو باشم. از طرفی درخواست می کنم که چنین برنامه هایی مقطعی نباشد و برای یک فصل کامل طراحی شود.

رکورددار پرتاب دیسک زنان در مورد بی توجهی مسؤلان اظهار داشت: کم کاری هیات استانم زیاد بوده و در این سال ها برنامه ریزی منسجم و درستی نداشته است. با این که خیلی ها می گویند فیزیک و استایلم توانایی پرتاب های بالای ۶۰ متر را دارد و می توانم در آسیا مدال بگیرم اما ۱۰ سال است که حمایت نمی شوم. البته حالا آقای سجاد انوشیروانی رئیس اداره کل ورزش استان اردبیل شده و قول هایی داده است. خوشبختانه مسیر من برای موفقیت در آسیا نسبت به بعضی از ورزشکاران ماده های دیگر کوتاه تر است و اگر حمایت شوم توانایی کسب مدال را دارم.

او ضمن اشاره به حمایت مسؤلان فدراسیون و کمیته ملی المپیک از برخی ورزشکاران بیان نمود: با وجود کم لطفی ها خوب عمل کرده ام. بسیاری از دوستان حمایت های مختلفی از سمت اسپانسرها و کمیته ملی المپیک دارند اما برای من این گونه نیست. ورزشکار حاشیه ای و مجازی نیستم و کار خودم را انجام می دهم. تابحال هم بد نبوده ام اما هنوز درگیر هزینه های تهیه کفش و مکمل ورزشی هستم.

کاردان در مورد میزان کم قراردادهای باشگاهی اظهار داشت: متاسفانه قراردادهایمان اصلا خوب نیست، بگونه ای که من برای پرتاب ها و رکوردشکنی هایم ۱۷ میلیون تومان می گیریم. با این وجود سپاهان برخلاف انتظارمان و با گذشت دو ماه از قهرمانی باشگاه ها گفته که ۵۰ درصد قراردادها را پرداخت می کند و مدتی بعد ۵۰ درصد دیگر را می دهد. البته من به جهت اینکه از نظر امتیازی به تیم کمک کنم علاوه بر پرتاب دیسک در پرتاب وزنه هم مسابقه دادم، ازاین رو انتظار داریم همانگونه که از ورزشکاران خود حمایت می کند از ورزشکارانی که در طول مسابقات با این باشگاه قرارداد داشته اند هم حمایت کند، تبعیض خاصی وجود نداشته باشد و در روند پرداخت قراردادها سریع تر عمل کند.

او به نقش نایب رییس زنان فدراسیون در دفاع از حق دختران دوومیدانی اشاره نمود و اضافه کرد: انتظار دارم خانم بهزادی قوی تر کار کند تا حق ما را بگیرد و مسیر تمرین و شرایطمان بهتر شود چون نماینده ما در فدراسیون است و مشکلاتمان را با او در بین می گذاریم. البته این رابطه تا حدودی از جانب خانم بهزادی کمرنگ است، حتی حالا که جایگاه ها مشخص شده، زنگ نزده که برنامه ات چیست و حمایتت می نماییم. امیدوارم پس از ۱۰ سال درجا زدن و ثابت کردن خودم، تبعیض ها از بین برود و اسپانسرهای مطمئن حمایتم کنند.

رکورددار پرتاب دیسک زنان ایران در انتها اظهار داشت: زمانی که آقای صیامی دبیر فدراسیون بود، با لطف و حمایتش در اردوها حضور پیدا کردم و توانستم نسبت به سایر زنان در مسابقات قطر نماینده شایسته تری باشم. حالا هم انتظار دارم حمایتم کنند و یک فصل کامل زیر نظر مربی تخصصی خوب باشم تا قابلیت ها و پتانسیل هایم را ثابت کنم. امیدوارم بار دیگر لطف آقای صیامی شامل حالم شود تا برای جبران زحمات او و اثبات شایستگی زنان ایران مدال پرتاب دیسک آسیا را بگیرم.

منبع:

1399/09/17
09:31:39
5.0 / 5
1456
تگهای خبر: طراحی , مكمل , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا