برخی چهره فوتبال را زشت جلوه می دهند؛

دلیلهای پذیرفتن پیشنهاد سرمربیگری تیم فوتبال چوكا از زبان علی لطیفی

دلیلهای پذیرفتن پیشنهاد سرمربیگری تیم فوتبال چوكا از زبان علی لطیفی

به گزارش ساماس سرمربی جدید تیم فوتبال چوکا تالش اظهار داشت: متاسفانه تعداد بسیار کمی از بین مربیان و سایت های غیررسمی، چهره این ورزش جذاب را زشت جلوه می دهند.به گزارش ساماس به نقل از مهر، در آستانه هفته سوم رقابتهای لیگ برتر با تصمیم مالکان باشگاه چوکا تالش، هادی شکوری از سرمربیگری این تیم کنار رفت تا علی لطیفی جای او را بگیرد.
سرمربی جدید تیم چوکا در گفتگویی کامل با خبرنگار مهر قبل از نخستین تجربه مربیگری اش گفت: شخصاً تا سه چهار روز پیش هیچ شناختی از آقایان رضامند و نعمت زاده مالکان باشگاه چوکا نداشتم. تا اینکه مدیر برنامه های بنده تماس گرفت و قرار مذاکره گذاشت. در این مذاکره نخستین موردی که از مالکان باشگاه خواستم، شارژ مالی بازیکنان بود. چون بازیکنان دو سه ماه بود هیچ دریافتی نداشتند. پس از آن که مطمئن شدم مالکان باشگاه تعهد خود درباره پرداختی به بازیکنان را محقق کردند قراردادم را به صورت رسمی منعقد کرده و برای هدایت تیم راهی اهواز شدم.
سرمربی جدید تیم چوکا خاطرنشان ساخت: با افتخار هدایت تیم چوکا را پذیرفتم چون این تیم از تیم های قدیمی و ریشه دار فوتبال ایران است و به جهت نزدیکی جغرافیایی تالش با شهر من (اردبیل) به شدت به هواداران این تیم که همزبان من هم هستند احساس نزدیکی می کنم.
وی اضافه کرد: به جز تالش یکی دو پیشنهاد دیگر هم داشتم اما ذاتاً انسانی هستم که دوست دارم سخت ترین کارها را انتخاب کنم و برای همین خودم را به این چالش بزرگ دعوت کردم.
لطیفی اشاره کرد: البته مالکان باشگاه هم گفتند جز من سه چهار گزینه دیگر هم داشتند که حتی برنامه هم گرفته بودند و همگی از مربیان کارنامه دار و صاحب نام فوتبال بودند که در نهایت به سبب رزومه کاری من در تیم های بحران زاده، تصمیم گرفتند این افتخار را به بنده بدهند. حالا من از مالکان بزرگوار باشگاه چوکا تنها انتظاری که دارم متعهد ماندن به همه تعهدات شان در قبال مجموعه تیم است.
پیشکسوت فوتبال که سابقه کوتاه مدتی در مربیگری تیم ملوان را هم دارد اظهار داشت: من آدمی نیستم که بخواهم به هر طریقی و به هر قیمتی در هر تیمی بمانم. فصل گذشته سرمربی ملوان بودم و ملوانی که یکی از پر افتخارترین، قدیمی ترین، ریشه دار ترین و پر هوادارترین تیم های ایران است که برای هر مربی بودن در این تیم افتخار است، حاضر نشدم به قیمت زیر پرسش رفتن شرف کاری ام با این تیم ادامه دهم.
سرمربی پیشین ملوان در این خصوص بیان داشت: می توانستم قراردادم را با این تیم داشته باشم، پولم را بگیرم و هر نتیجه ای که تیم بگیرد امنیت شغلی داشته باشم منوط به اینکه چشمم را روی یکسری کارهای مالک سابق باشگاه ببندم. اما من پای شرف خودم و هواداران تیم ایستادم و در نشست خبری گفتم هر آنچه را که نباید می گفتم و در همان نشست خبری هم استعفا دادم.
وی اضافه کرد: با آنکه ملوان را قهرمان نکردم و حتی حضوری طولانی مدت در این تیم نداشتم، اما به خاطر ایستادن پای مردم شریف انزلی و هواداران غیور ملوان و افشا کردن یک سری مسائل پشت پرده ای، مردم انزلی به من لطف دارند و همین برای من کافی است. بعضی رفتن ها انسان را ماندگار تر می کند.
لطیفی اظهار داشت: این اتفاق یک دفعه دیگر چند ماه پیش برای من تکرار شد و وقتی با گل ریحان البرز به توافق رسیدم و دیدم مالک باشگاه خیلی راحت قولی که بابت هزینه کردن در تیم به من داده بود را نادیده گرفت، قید ماندن در این تیم را زدم تا مشخص شود حاضر نیستم به هر قیمتی باشم.
ملی پوش سابق کشورمان در ادامه بیان داشت: همانطور که در میان ما مربیان هستند تعداد کمی که در کارشان فساد دارند، در میان قشر ژورنالیستهای ورزشی هم قشر کمی هستند که پاکی های ورزش زیبای فوتبال را فدای فساد خود کرده و تنها به دنبال سودجویی خودشان هستند. همین جمعیت خیلی کم که در اقلیت مطلق قرار دارند، چهره فوتبال را مخدوش و لکه دار کرده اند و این ورزش زیبا و جذاب زشت و کثیف جلوه می دهند.
لطیفی بیان داشت: متاسفانه برخی ها هستند بدون اینکه بویی از ژورنالیستی برده باشند با راه اندازی یکسری سایت های غیر رسمی در پوشش پرداختن به لیگ یک و دو، به استثمار فوتبالیست های جوان می پردازند و خون آنها را در شیشه کرده اند. این سایت ها که اغلب هم با یکی دو نفر اداره می شود به مربی و بازیکن رحم نمی کنند و تنها به دنبال اهداف سودجویانه خود هستند و موجب رونق گرفتن پلیدی ها در فوتبال می شود و انتظار می رود جلوی کار این سایت ها گرفته شود و اگر فردی ادعای ژورنالیستی دارد با عبور از فیلترهای لازم در سایت ها و خبرگزاری های رسمی قلم بزند.


منبع:

1399/09/15
23:23:58
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: امنیت , سایت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا