ادامه روند نامطلوب داوری

ادامه روند نامطلوب داوری

ساماس: پیشكسوت داوری به امكانات ضعیف داوران در شهرستان ها اعتراض كرد.


نوید مظفری در گفت و گو با ایسنا درباب داوری در هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار داشت: باز هم شاهد اشتباهات تاثیرگذاری در دیدارهای این هفته بودیم. قضاوت بازی های سرخابی ها بدون ایراد بود اما هم گل سپاهان و هم گل تراکتور آفساید بود و داوران باز هم نشان دادند هنوز به آمادگی کامل نرسیده اند.
وی ادامه دهد: مشکل اینجا است که مسئولین داوری ما فکر می کنند با تمام شدن فصل و شروع فصل جدید، روند داوری بهتر خواهد شد و قضاوت های بدون اشتباهی را شاهد خواهیم بود اما وقتی کاری برای داوران صورت نمی گیرد، چرا باید عملکرد داوری بهتر شود. داوران ما آموزش کافی نمی بینند و همین طور به آنها نیز رسیدگی نمی شود؛ در نتیجه طبیعی است که چنین اشتباه هایی رخ دهد و وضع داوری بهتر نشود.
مظفری درباب راهکارهای بهتر شدن داوری در کشور اظهار داشت: تا زمانی شرایط در شهرستان ها همین باشد، وضع داوری بهتر نخواهد شد. اکثریت داوران ما شهرستانی هستند و در استانها نیز هیچگونه امکاناتی شامل سالن های ورزشی مجهز و زمین تمرین مناسب وجود ندارد. داوران ما خود باید به فکر سلامتی شان باشند و کمیته و دپارتمان قدمی برای آنها برنمی دارند. با چنین وضعی نباید امید به بهبود داشت و این وضع کاملا طبیعی است. هر موقع امکانات در شهرستان ها افزایش یافت و به داوران در برهه های مختلف، آموزش های فراوان داده شد، می توانیم انتظار کم شدن اشتباهات داوری را داشته باشیم.
منبع:

1399/09/04
11:56:56
5.0 / 5
1326
تگهای خبر: آموزش , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا