انتخابات آذر برگزار می شود؛

صالحی امیری: رئیس آینده فدراسیون فوتبال باید سه خاصیت داشته باشد

صالحی امیری: رئیس آینده فدراسیون فوتبال باید سه خاصیت داشته باشد

ساماس: رئیس كمیته ملی المپیك از برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال تا پیش از اختتام سالجاری میلادی آگاهی داد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با ابراز امیدواری که شر ویروس کرونا از ملت ایران و جامعه جهانی کم شود و شرایط به حالت عادی بازگردد به پرسش هایی درباره المپیک، انتخابات فدراسیون ها و … پاسخ داد.
وی که با رادیو تهران صحبت می کرد در آغاز و در پاسخ به پرسشی که در ارتباط با آخرین وضعیت المپین ها عنوان شد، گفت: ورزش ایران با در اختیار داشتن ۵۲ سهمیه در واقع ۷۰ درصد سهمیه های لازم و پیش بینی شده خودرا برای المپیک در اختیار دارد که با پیش بینی سرپرست کاروان ایران (نصرالله سجادی) بین ۱۰ تا ۲۰ سهمیه دیگر کسب خواهیم کرد.
رئیس کمیته ملی المپیک با اعلان اینکه از مجموع سهمیه های المپیکی در سطح جهان و تا قبل از شیوع ویروس کرونا ۵۷ درصد سهمیه ها توزیع شده است، اشاره کرد: به خاطر گستردگی ویروس کرونا در تمام دنیا و ایران گرفتار خسارت شدیم چونکه در اوج اردوها قرار داشتیم و در سطح داخلی و بین الملل تمام اهالی ورزش درگیر آماده سازی برای المپیک بودند. در چنین شرایطی با بحران کرونا موجب تغییر کلی وضعیت شد و همین مسئله یک ایستایی ایجاد کرد. البته تمهیدات جدی اندیشیده شد در خصوص اینکه ورزشکاران به صورت انفرادی تمرینات خودرا دنبال کنند. در همین زمینه برای برخی ورزشکاران تجهیزاتی تهیه شد و در اختیارشان قرار گرفت. ضمن اینکه در آکادمی المپیک سیستم آموزش مجازی را فعال کردیم.
وی در ارتباط با انتخابات فدراسیون فوتبال و اینکه بنظر می رسد باتوجه به تأیید اساسنامه به زودی در دستور کار قرار بگیرد، بیان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که فیفا نسبت به اساسنامه ایران و واقعیت های کشورمان برخورد عقلانی داشت و خودرا انطباق داد. یک بحث وجود دارد و اینکه فدراسیون فوتبال هویت خصوصی، مدنی دارد یا عمومی؟ در سطح دنیا ادبیات نهاد عمومی غیر دولتی که برای فدراسیون های ایران به کار می رود، خیلی معمول و جاری نیست. این در حالیست که در ایران طبق قانون ۱۵ نهاد بعنوان نهاد عمومی غیردولتی عرضه شدند که فدراسیون ها و همچون فوتبال شامل آن می شوند. در هر صورت خوشبختانه مسئولان فیفا با این واقعیت کنار آمدند. سایر موارد هم جزئی و در ارتباط با مسائل سن و سابقه مدیریت و… است که حل و فصل خواهد شد.
صالحی امیری با اعلان اینکه در ارتباط با انتخابات فدراسیون فوتبال صحبت هایی با نبی دبیر این فدراسیون داشته است، افزود: چهارشنبه هفته گذشته این مذاکرات انجام شد او به شدت تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات را فراهم نموده است. مقرر است آذرماه و تا قبل از اختتام سال جاری میلادی انتخابات فدراسیون فوتبال اجرا شود تا پرونده آن بسته شود.
رئیس کمیته ملی المپیک اشاره کرد: در ارتباط با انتخابات فدراسیون فوتبال، روند مثبت در حال پیگیری است. هم اکنون دغدغه و تهدید خاصی را احساس نمی نماییم.
وی با تاکید باردیگر بر اینکه انتخابات فدراسیون فوتبال آذر یا حداکثر دی ماه برگزار می شود، در مورد آینده این فدراسیون و برخی مشکلاتی که قبل از این موجب سو مدیریت و ایجاد مشکلاتی در فوتبال شده بود نیز اشاره کرد: اشکالی که در سیستم مدیریتی وجود دارد این است که هر فردی احساس می کند می تواند یک نهاد را مدیریت کند. وقتی وارد می شود و با توانایی هایی که ندارد مواجه می شود، آغاز به فرافکنی می کند. این ادبیات که در حوزه مدیریت جاری است، باید اصلاح گردد. صلاحیت مدیریتی اهمیت زیادی دارد.
صالحی امیری با اعلان اینکه برای مجموعه ای مانند فدراسیون فوتبال مدیر باید سه خاصیت داشته باشد، تاکید کرد: رئیس فدراسیون فوتبال باید حتما ظرفیت ملی داشته باشد یعنی قدرت بسیج کردن، توانایی برای جذب اسپانسر و منابع مالی، حل مشکلات در سطح ملی چونکه فدراسیون فوتبال به صورت دائم درگیر مسائل مختلف است و با نهادهای مختلف کشور سر و کار خواهد داشت.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: خاصیت دوم اینکه رئیس فدراسیون فوتبال باید از مجموعه فوتبال کشور شناخت کافی داشته باشد. فوتبال یک مجموعه بزرگ است که چند صد هزار نفر در آن فعال می باشند و چندین میلیون نفر هم پیگیر آن هستند. طبق آمار غیر رسمی در رویدادهای غیر رسمی ۴۰ میلیون نفر مسابقات فوتبال را پیگیری می کنند و این نشان میدهد که جامعه نسبت به فوتبال حساس است و بدین سبب شناخت از فوتبال و ابعاد آن اهمیت زیادی برای رئیس آینده دارد.
وی با تاکید بر قدرت انسجام بخشی بعنوان سومین خاصیت رئیس فدراسیون فوتبال یادآورشد: اگر به دنبال مناقشه باشیم، سراسر فوتبال می تواند مناقشه باشد. باید به دنبال وحدت بود تا از حواشی دور شد. بدین سبب مدیری باید وارد فوتبال شود که به لحاظ توانمندی، قدرت لازم برای انسجام بخشی و وحدت را داشته باشد. در غیر این صورت فوتبال باردیگر وارد حاشیه می شود. مدیر حاشیه ساز و مدیری که اساساً روحیه اجماع سازی و ایجاد تعامل را ندارد نمی تواند در فوتبال جواب بدهد.
صالحی امیری همین طور اشاره کرد: از آنجائیکه بر پروسه انتخابات فوتبال نظارت بین المللی صورت می گیرد باید فرآیندی آزاد، منطقی و عقلانی باشد اما باید در ورود افراد مدیریت لازم صورت گیرد تا افراد صاحب صلاحیت وارد این عرصه شوند. افرادی که از خاصیت های موردنظر برخوردار باشند، محدود هستند و از انگشتان دست کمترند. موضوع انتخاب مربی یا ورزشکار نیست. فوتبال بیش از هر چیز به یک مدیر نیاز دارد. رئیس کمیته ملی المپیک در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به آخرین جلسه ای که رئیس کمیته بین المللی المپیک در ارتباط با برگزاری المپیک با نخست وزیر ژاپن داشت، اظهار داشت: جمع بندی این جلسه برگزاری قطعی المپیک ۲۰۲۰ بود اما در عین حال سه وضعیت محتمل است. اینکه اگر شرایط مردادماه سال آینده مثل امروز باشد المپیک با پروتکل های بهداشتی و بدون تماشاگر انجام می شود. دوم اینکه تا آن زمان واکسن کرونا کشف می شود که در این صورت همه در شرایط ایمن در محل برگزاری بازی ها حاضر خواهند شد و احتمال سوم اینکه وضعیت کرونا کاهش پیدا کند اما هنوز واکسن آن کشف نشده باشد که در این صورت المپیک با ملاحظات دیگری مدیریت می شود.


منبع:

1399/08/17
19:42:01
5.0 / 5
1466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا