احمدی در نشست خبری تشریح كرد:

برنامه های ویژه هفته تربیت بدنی با شعار ایران همدل ایران فعال

برنامه های ویژه هفته تربیت بدنی با شعار ایران همدل ایران فعال

به گزارش ساماس معاون وزیر ورزش در توسعه ورزش همگانی با اشاره به اینكه ایران همدل، ایران فعال شعار ویژه هفته تربیت بدنی است در مورد مصوبات آن توضیح داد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی در آستانه هفته تربیت بدنی امروز چهارشنبه طی نشست خبری در مورد برنامه های پیشبینی شده برای این هفته توضیح داد.
وی با اشاره به اینکه «ایران همدل، ایران فعال» شعار پیشبینی شده برای این هفته است، تصریح کرد: هفته تربیت بدنی از ۲۶ مهرماه شروع می شود، برای هر روز نامگذاری ویژه ای شده و برنامه هایی هم مختص هر روز پیشبینی شده شده است.
احمدی با اشاره به اینکه برای گرامیداشت این هفته ستاد ویژه هفته تربیت بدنی تشکیل شده، افزود: از نهادهای مختلف در این ستاد عضو داریم ضمن اینکه ستاد مربوطه در سطح استان ها هم فعال گشته است.
این معاون وزیر ورزش با تاکید بر اینکه کرونا مانع فعالیتهای ورزشی در سطح همگانی نشده، خاطرنشان کرد: بر همین مبنا برای این هفته برنامه های میدانی زیادی پیشبینی شده است. در مجموع منطبق با شرایط هر استان و با رعایت پروتکل های بهداشتی این برنامه ها در نظر گرفته شده اند.
احمدی افزود: ۸ هزار فعالیت ورزشی در سطح تمام استان ها در نظر گرفته شده است. ۴۳ فدراسیون ورزشی بیشتر از ۱۴۰۰ برنامه عرضه کرده اند.
وی با اشاره به اینکه دستگاه های همراه هم برنامه های ویژه ای برای گرامیداشت این هفته پیشبینی شده است، به نمونه هایی از آن در نهادی مانند وزارت آموزش و پرورش و شهرداری ها اشاره نمود.
به گفته وی کنترل وزن ۱۴ میلیون دانش آموز از پروژه های پیشبینی شده برای این هفته است، احمدی در عین حال ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا آخر سال اجرایی شود.
معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش همینطور در مورد پیشبینی های صورت گرفته برای اجرای برنامه های ویژه هفته تربیت بدنی در زورخانه ها، میان کارگران و … توضیح داد.
احمدی در مورد برنامه های فرهنگی ویژه هفته تربیت بدنی اظهار داشت: زیارت مزار شهدای ورزشکار، دیدار با خانواده آنها و … همچون این برنامه هاست.
وی به طرح پروژه های ورزشی در هفته تربیت بدنی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: تا آخر سال ۱۱۵۰ خانه ورزشی در سطح روستاها افتتاح می شود. با این حساب تا آخر سال مجموع خانه های روستایی به ۵۰۰۰ می رسد، این آمار تا نیمه سال ۱۴۰۰ تعداد ۷۰۰۰ خانه روستایی پیشبینی شده است.
بنا به اعلام عبدالحمید احمدی، پروژه های ورزش همگانی برای افتتاح در هفته تربیت بدنی پیشبینی شده اند.
رونمایی از طرح شکوه - شبکه کمیته ورزش همگانی فدراسیون های ورزشی - دیگر برنامه مصوب برای اجرا در هفته آینده است.
شبکه ورزش همگانی در سمن ها و تشکل های جوان به نام طرح شمس هم دیگر طرحی است که طی هفته پیش رو از آن رونمایی خواهد شد.
وی از طرح سفیران ورزش همگانی بعنوان دیگر طرح مصوب برای هفته تربیت بدنی نام برد که رونمایی از آن همراه با دو طرح دیگر در ۲۸ مهرماه در محل آکادمی ملی المپیک برگزار می شود.
احمدی اظهار داشت: پیاده روی روسای فدراسیون ها در مجموعه انقلاب و روسای هیات ها و ادارات کل در مراکز استان ها طرحی دیگری است که همزمان ۲۹ مهرماه اجرا می شود.
وی تصریح کرد که تمام برنامه های پیشبینی شده با مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و هماهنگی وزارت بهداشت اجرایی خواهند شد.
معاون وزیر ورزش در انتها اظهار داشت: برای هفته تربیت بدنی به ادارات کل استان ها بودجه لازم را داده ایم. همینطور به فدراسیون ها هم یک بودجه برنامه ای داده ایم تا برنامه ها را اجرا کنند.


منبع:

1399/07/23
23:53:23
5.0 / 5
1620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا