اعلام میزان داوطلبان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

اعلام میزان داوطلبان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

ساماس: رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در مورد آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی توضیحاتی را ارائه نمود.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، علی شریف نژاد در نشستی خبری با محوریت عرضه گزارش عملکرد دو ساله این پژوهشگاه، برنامه های پیش رو، مسئولیت اجتماعی در زمان همه گیری ویروس کرونا و هم عرضه آخرین دستورالعمل های اجرایی و فنی و پروتکل های بهداشتی برگزاری آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی برگزار شد، اظهار نمود: در دنیا یک فعالیت علمی اگر بخواهد در جامعه جاری سود به پنج تا ۱۰ سال زمان نیاز دارد اما رسانه ها می توانند این مدت زمانی را کاهش دهند.
وی با اشاره به اینکه ۴۲ هزار داوطلب علاقمند به رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی وجود دارد که بی سابقه است، اظهار داشت: سالانه تعداد ورودی ها بین چهار تا پنج هزار مورد است و در مورد تعداد دانشجویان ورودی بررسی قرار گرفت و در حالیکه سال قبل تعداد متقاضیان ۲۰ هزار نفر بود امسال به عدد ۴۲ هزار مورد رسیدیم.
رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی اضافه کرد: تعداد مراکز آزمون گیرنده افزایش یافته است تا بتوانیم مقوله فاصله اجتماعی را رعایت نماییم. در مورد آزمون عملی هم آزمون ها با عنایت به شرایط حساس تعدیل شده است و دستورالعمل بهداشتی ویژه ای برای اجرای آزمون عملی تنظیم شد که روی سایت پژوهشگاه تربیت بدنی تمام این موارد قابل مشاهده می باشد.
شریف نژاد به مقوله مسئولیت های اجتماعی این پژوهشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه فعالیت بدنی برنامه ریزی های مربوطه صورت گرفت و با عنایت به این که فعالیت بدنی می تواند سیستم ایمنی بدنی را در مقابله با کرونا تقویت کند، ازاین رو فعالیتهای علمی به منظور آگاهی بخشی به جامعه در مورد انجام فعالیت بدنی در منزل در دستور کار قرار گرفت.
وی در مورد فعالیت باشگاه های ورزشی در دوران شیوع کرونا، عنوان کرد: با عنایت به وجود نگرانی ها به صورت کلی فعالیت باشگاه های ورزشی در این روزها تعطیل شد اما جلساتی با ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران به منظور در نظر گرفتن تمهیدات لازم و شروع مجدد فعالیت باشگاه ها برگزار گردید.
رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی افزود: قرار بر این شده است تا آموزش های لازم از جانب پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی برای باشگاه داران در نظر گرفته شود، مساله ای که باعث می شود با حداکثر حساسیت و رعایت مسائل بهداشتی فعالیت ها پیش برود.
ادامه دارد...


1399/06/17
12:38:43
5.0 / 5
1409
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا