وزیر بهداشت خبر داد:

کاهش مأموریت های اورژانس در نوروز سال جاری

کاهش مأموریت های اورژانس در نوروز سال جاری

به گزارش ساماس، اصفهان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  گفت: از ۲۵ اسفندماه تابحال در سطح کشور ۱۸۲ هزار مأموریت اورژانس انجام گرفته شده که مأموریت های اورژانس در نوروز سال جاری نسبت به سال قبل شش درصد کاهش داشته است.


دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگاران، اظهار نمود: مرکز اورژانس با حضور ۲۶ هزار نفر به صورت شبانه روزی درحال خدمت به شهروندان در تعطیلات نوروزی هستند.
وی ادامه داد: شهروندان در تعطیلات عید نوروز ۶۰۷ هزار تماس با اورژانس کشور گرفته اند که ۵۸ هزار بیمار توسط اورژانس در محل درمان شده و ۷۷ هزار نفر با آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی خاطرنشان کرد: رجوع دو میلیون و ۷۰۰ هزار بیمار در این ایام به ثبت رسید که دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آنها سرپایی درمان شدند و ۸۵۰ بیمار بدحال احیای قلبی شدند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: بیمارستان های کشور میزبان ۴۷۰ هزار بیمار هستند و ۱۱۶ هزار عمل جراحی در کشور انجام شده که ۳۵ هزار جراحی به صورت اورژانسی بوده است.
وی اظهار داشت: در حوزه بازرسی ها ۸۷۰ هزار بازرسی بهداشتی انجام شد دو هزار و ۷۰۰ مرکز به دلیل رعایت نکردان بهداشت توسط عوامل قضایی تعطیل شده است. بیشتر از ۹۰ هزار اخطار کتبی داده شده و ۸۵۵ هزار کیلوگرم مواد فاسد نابود شده است.
وی ادامه داد: اورژانس کشور با سه هزار و ۳۴۵ پایگاه، پنج هزار و ۷۰۰ آمبولانس، و ۶۴ اتوبوس آمبولانس، دو هواپیمای اورژانس، ۵۲ بالگرد اورژانس، ۲۷۰ موتور اورژانس و پنج شناور دریایی درحال خدمت رسانی به مردم هستند.
عین الهی اظهار داشت: بیمارستان شهید بهشتی کاشان با ۷۰۰ تختخواب، یکی از بیمارستانهای بزرگ استان اصفهان است که زحمت و خدمات کادر این مرکز درمانی برای ارائه ی خدمت مطلوب به بیماران، بسیار ستودنی است هر چند که این بیمارستان مشکلاتی دارد و تلاش می نماییم نیازهای این بیمارستان را برطرف نماییم.
منبع:

1403/01/09
16:47:28
5.0 / 5
149
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا