راه اندازی باشگاه ورزشی شهید وحید زمانی نیا ویژه زنان زندانی استان تهران

راه اندازی باشگاه ورزشی شهید وحید زمانی نیا ویژه زنان زندانی استان تهران

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها طی مراسم افتتاح ورزشگاه شهید وحید زمانی نیا با تاكید بر نقش شهدای مدافع حرم در هدایت جامعه اسلامی اظهار داشت: آن شهید دو بار توسط خداوند گلچین گردیده، یك دفعه وقتی تقدیر الهی بر شهادت ایشان واقع شد و دیگری با انتخاب توسط سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، برای اینكه كسی كه همرزم و همسنگر آن شهید بود اساسا مقامی آسمانی داشت.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، با حضور معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندانها و مدیرکل زندان های استان تهران، ورزشگاه شهید وحید زمانی نیا با حضور خانواده آن شهید ویژه زنان زندانی استان تهران راه اندازی شد.

در این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین تهامی مدیرکل امور فرهنگی و تربیتی، رئیسیان مدیرکل اقدامات حمایتی، راهرو خواجه مدیرکل اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان ها نیز حضور داشتند، سیدعباس جوهری ضمن گرامیداشت مقدم خانواده شهید سرافراز وحید زمانی نیا گفت: کار و رسالت همه کارکنان زندان ها خصوصاً این مرکز که وظیفه نگهداری و برنامه ریزی برای امور فرهنگی تربیتی، آموزشی و اشتغال جهت زنان زندانی بر عهده دارد بسیار سنگین است.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندانها اضافه کرد: با اتتخاب زندان زنان استان تهران بعنوان پایلوت برنامه های اصلاحی و تربیتی سازمان در بخش زنان، طی برنامه ریزی هدفمند و اعلام شاخص ها و اولویت های فرهنگی، آموزشی، درمانی، اشتغال و امور حمایتی از شروع ورود تا آزادی هر نفر حتی اگر یک روز هم باشد، می توانیم گزارش مدونی جهت اجرا در کل کشور ارائه دهیم.
وی با تاکید بر نقش بر نقش شهدای مدافع حرم در هدایت جامعه اسلامی اظهار داشت: آن شهید دو بار توسط خداوند گلچین گردیده، یک دفعه وقتی تقدیر الهی بر شهادت ایشان واقع شد و دیگری با انتخاب توسط سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، برای اینکه کسی که همرزم و همسنگر آن شهید بود اساسا مقامی آسمانی داشت و الگویی درخشان برای جوانان است.
مدیرکل زندان های استان تهران نیز با اظهار خرسندی از توجه مسئولان سازمان به موضوع زنان و مادران زندانی و عدم تکرار جرم و بازگشت به زندان اظهار داشت: نخستین اولویت برنامه های اداره کل بحث مددجویان کانون اصلاح و تربیت و ندامتگاه زنان است،
سیدحشمت اله حیات الغیب اضافه کرد: برای اینکه این دو قشر، نیازمند کمک و توجه بیشتر بویژه در حوزه امور حمایتی و مددکاری است و اغلب تحت تاثیر فرد دیگری مثل همسر یا دیگر اعضای خانواده مرتکب جرمی شده اند و با کوشش های شبانه روزی مسئولان و مددکاران و همین طور دست یاریگر نیکوکاران زندانی زن با مبلغ کم در این زندان فوری آزاد می شوند.
در ادامه مراسم، با حضور پدر، مادر و همسر شهید وحید زمانی نیا که همرزم سپهبد شهید قاسم سلیمانی بود و دو ماه پس از ازدواجش همراه وی به درجه رفیع شهادت نائل آمد، ورزشگاه تجهیز شده زنان به نام ایشان افتتاح گردیده، هدایایی به ورزشکاران و نیز اعضای گروه سرود اهداء گردید.
همین طور در ادامه مراسم، از نمایشگاه هنرهای دستی زنان زندانی و نیز کلاس های اشتغال و حرفه آموزی بازدید به عمل آمد.
حضور خانواده شهید زمانی نیا در میان مددجویان زن که علاقه به شهید سرافراز سلیمانی و همرزمانش دارند، سبب شور آنان شد و ارادت خودرا اشک ریزان با تبرک چادر مادر پیر آن شهید نشان می دادند.1399/05/29
21:12:56
5.0 / 5
1982
تگهای خبر: آموزش , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا