داورزنی در نزدیكی پایان خط؛

تصمیم درست برای انتخاب سرمربی والیبال

تصمیم درست برای انتخاب سرمربی والیبال

به گزارش ساماس، تصمیم درست برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال اینست که رئیس بعدی فدراسیون با فرد مورد نظرش قرارداد امضا کند چون که از دوره رئیس فعلی کمتر از ۱۰ روز دیگر باقی مانده است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، پس از نتایج ضعیف تیم ملی والیبال ایران در انتخابی المپیک و صعود اما و اگر این تیم به المپیک ۲۰۲۴ مسؤلان فدراسیون به تکاپو افتادند تا شرایط را در این فرصت باقی مانده بهبود ببخشند. هر چند به اعتقاد اهالی والیبال کار صعود به المپیک برای تیم ملی ایران خیلی سخت شده و بعید است با این شرایط ملی پوشان جواز حضور در المپیک را کسب کنند.
تیم ملی والیبال ایران با هدایت مربی ایرانی از آغاز سالجاری در مسابقات مختلف نتایج ضعیفی را رقم زد. در لیگ ملت های والیبال از ۱۲ بازی تنها دو برد به دست آمد و ملی پوشان در ۱۰ بازی شکست را تجربه کردند. در آن مسابقه به علت عدم صدور ویزا برای برخی بازیکنان تیم، امتیاز ایران در رنکینگ جهانی فریز شد، اما این کار دوام زیادی نداشت و جایگاه ایران در رنکینگ جهانی سقوط آزاد داشت.

پس از این نتایج ضعیف جذب سرمربی خارجی در دستور کار قرار گرفت و سه جلسه کمیته فنی هم برگزار شد تا اهالی والیبال نظر نهایی خویش را اعلام کنند. از همان ابتدا برگزاری جلسات کمیته فنی، جذب سرمربی خارجی در دستور کار قرار گرفته بود اما در جلسه سوم همه چیز تغییر نمود و انتخابهای داخلی هم برای هدایت تیم ملی انتخاب شدند. در نهایت بعد از آخرین جلسه اسامی مربیانی چون «جانلورنزو بلنجینی، ویتال هینن، روبرتو پیاتزا و ولادیمیر آلکنو» و در کنار آنها نام پیمان اکبری و سعید معروف هم مطرح شدند.
وحید مرادی نایب رئیس فدراسیون والیبال در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با آخرین وضعیت جذب سرمربی تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: فعلا هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است. مربیانی که مدنظر ما هستند درحال برنامه دادن هستند و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد.
وی در پاسخ به این سؤال که فدراسیون نظرش روی جذب مربی خارجی است یا ایرانی و مذاکرات با معروف چطور پیش رفته است، اظهار داشت: ما فعلا روی این مورد ورود نمی نماییم و بهتر است پس از بررسی همه جوانب و نظرات اعضای کمیته فنی این مساله مورد بررسی قرار بگیرد.

انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال در شرایطی رخ داده که دوره چهارساله محمدرضا داورزنی هشت روز دیگر تمام می شود و به نظر می آید مسؤلان فدراسیون والیبال هم خودشان به این نتیجه رسیدند که انتخاب سرمربی تیم ملی فعلاً به صلاح نیست و باید پس از تعیین تکلیف ریاست فدراسیون سرمربی تیم ملی هم انتخاب گردد.
دوره چهار ساله مدیریت داورزنی ۲۹ آبان سالجاری تمام می شود و بعد از آن فدراسیون در مرحله سرپرستی قرار می گیرد تا انتخابات برگزار گردد. البته محمدرضا داورزنی که پیش از این بحث بازنشستگی او به میان آمده بود یکی از انتخابهای ریاست فدراسیون است و در صورتیکه او مجدداً انتخاب گردد فرایند انتخاب سرمربی تیم ملی جدی تر از قبل به جریان می افتد.

1402/08/21
08:45:23
5.0 / 5
335
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا