مهر در گزارشی بررسی كرد؛

تعلل هاشمی در ادامه تغییرات وزارت ورزش

تعلل هاشمی در ادامه تغییرات وزارت ورزش

ساماس: دومین وزیر ورزش هنوز در مورد چارت وزارتخانه به ثبات نرسیده درحالی که انجام یک جابه جایی نشان از تصمیم او برای تغییرات دارد اما بنظر می رسد باوجود نزدیک بودن به المپیک سرعت اولویت نیست.به گزارش ساماس به نقل از مهر، بااینکه وزارت ورزش به علت «استعفا» با تغییر و جابه جایی خارج موعد متصدی خود مواجه گردید اما عملکرد این وزارتخانه در دو سال ابتدایی دولت سیزدهم به قدری پرانتقاد و نامطلوب بود که ادامه این تغییرات دور از ذهن نباشد حتی بدون استعفا و کناره گیری.
استعفایی که فرصتی برای تغییرات شد
عملکرد غیرقابل دفاع کاروان ورزش ایران در بازی های آسیایی که با یک پله سقوط همراه بود و همین طور روند پرافت و خیز و متشنجی که در مورد انتخابات فدراسیون ها دنبال شد و حتی منجر به ابطال نتیجه انتخابات کشتی، ژیمناستیک و ورزش های نابینایان شد، مهر تأییدی است بر وضعیت نابسامان ورزش در دولت سیزدهم که اعلام استعفای وزیر اول ورزش آن فرصتی شد برای اعمال تغییرات کارساز در مجموعه مدیریتی آن.
شاید به علت همین «نیاز به تغییرات» باشد که کیومرث هاشمی با وجود گذشت نزدیک به سه ماه از ورود به وزارت ورزش - با احتساب دوره سرپرستی- هنوز اقدامی برای تشکیل شورای معاونان نداشته است در حالی که ماهیت این شورا می طلبید تا به امروز حداقل یکبار تشکیل شده باشد تا وی بوسیله معاونانش در جریان جزییات امور و مراحل مربوط به آنها قرار بگیرد به ویژه که انتخاب کیومرث هاشمی برای وزارت ورزش در آستانه بازی های آسیایی و پاراآسیایی انجام شد.

استعفای حمید سجادی فرصت لازم برای اعمال تغییرات در ورزش را مهیا کرد
پنهان کاریِ وزیر ورزش
با این حال وزیر ورزش تا به امروز نه نشست مشترکی با معاونان خود داشته است و نه برای تغییر تیم همراهش در وزارت ورزش دست به مهره شده است در حالی که ورود شخصی او به بررسی عملکرد فدراسیون ها در بازی های آسیایی حکایت از دغدغه و شاید هم برنامه هایش برای تغییرات گسترده تر از مدیرکل حوزه وزارتی دارد.
خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده کیومرث هاشمی در نشست های اخیر که وزارت ورزش با فدراسیون های کشتی و تکواندو که پس از بازی های آسیایی و بمنظور بررسی عملکرد ورزشکاران این دو رشته در هانگژو برگزار گردید، خود طرف حساب مسئولان این دو فدراسیون شده و به صورتی کار را در جلسات دست گرفته است در حالی که معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش هم در این جلسه ها حضور داشته است.
ورود مستقیم وزیر ورزش به این جلسه ها، احتمال تغییرات در چارت وزارت ورزش را بیشتر کرد کمااینکه هفته گذشته طی حکمی سید محمد شروین اسبقیان رییس فدراسیون ورزش جانبازان و توان یابان به عنوان مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی جایگزین کاوه احمدی شد که با حکم وزیر پیشین به وزارت ورزش بازگشته بود. این جابه جایی شروع تغییرات در وزارت ورزش بود که پیش بینی می شد با رفتن یکی از معاونان به فدراسیونِ اسبقیان ادامه پیدا کند، اما با وجود گذشت یک هفته از انتصاب انجام شده نه خبری از جابه جایی در این فدراسیون شده و نه در بین معاونان.
این در صورتی است که فاصله زمانی ورزش ایران با بازی های المپیک کمتر از ۲۶۵ روز است با اینحال وزیر ورزش همچنان ایده هایی که برای تغییرات لازم در سر دارد را رو نکرده وگویا بصورت پنهان برنامه هایش را دنبال می کند.

کیومرث هاشمی می خواهد تغییراتی را در بین معاونان و برخی مسئولان وزارت ورزش بوجود آورد که یکی از آنها معاونت مهم و تأثیرگذاری است
بدون «رویکرد» و «سرعت» در آستانه المپیک
عدم تشکیل شورای معاونان و ورود مستقیم وزیر به بررسی عملکرد فدراسیون ها؛ فاصله سلیقه ای و فکری وزیر ورزش با معاونانش را تأیید و احتمال قصد و نیتش برای تغییر و جابه جایی آنها را هم بیشتر می کند به ویژه با چالشی که فدراسیون ووشو در رابطه با وزارت ورزش و معاونت اول این وزارتخانه از سر گذرانده و همین طور کشمکش های علنی که طی دو سال قبل میان رؤسای فدراسیون های کشتی و تکواندو - دو فدراسیون تأثیرگذار در کاروان بازی های المپیک که کیومرث هاشمی شخصاً در نشست بررسی عملکرد آنها شرکت داشته است- با همین معاونت وجود داشت.
با همه اینها وزیر ورزش تا به امروز برای تعیین نفرات ردیف اول تیم همراهش دست به مهره نشده است و با این شرایط، برای ورزش ایران و مسیر سخت و مهم و المپیکی که پیش رو دارد نمی توان رویکرد و چشم اندازی را متصور بود.
کیومرث هاشمی با نخستین جابه جایی، ایده خودرا برای اعمال تغییرات موردنظر علنی کرد اما گویا برای ادامه این روند، «سرعت» جزو اولویت ها نیست وگرنه پس از گذشت یک هفته از نخستین انتصاب و با در نظر گرفتن محدودیت زمانی تا المپیک، دیگر تغییرات لازم و مورد نیاز و حداقل با اهمیت ترین آنها، زودتر انجام می شد تا به این واسطه رویکرد ورزش برای آینده و المپیک هم مشخص شود.


منبع:

1402/08/14
12:51:32
5.0 / 5
363
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا