با اشاره به نتایج قهرمانی آسیا؛

قارداشی: به مدال آوری پینگ پنگ بازان در هانگژو امیدوارتر شدم

قارداشی: به مدال آوری پینگ پنگ بازان در هانگژو امیدوارتر شدم

به گزارش ساماس، رئیس فدراسیون تنیس روی میز تاکید دارد که عملکرد ملی پوشان در مسابقات قهرمانی آسیا، امیدواری نسبت به مدال آوری آنها در بازی های آسیایی را بیشتر کرده است.مهرداد علی قارداشی در گفتگو با خبرنگار مهر از مجموع عملکرد ملی پوشان تنیس روی میز مسابقات قهرمانی آسیا که با کسب سهمیه جهانی در هر دو بخش مردان و بانوان همراه بود، ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: در دو بازی عملکرد ملی پوشان ایران می توانست منجر به کسب مدال شود اما باخت با نزدیک ترین نتیجه ممکن مانع شد. البته که به ظاهر ما فرصت از دست دادیم اما این عملکرد و نتیجه به دست آمده در آن گویای روند رو به رشد بود.
وی با یادآوری این که تیم ملی تنیس روی میز مردان با شکست برابر چین تایپه از کسب مدال در این بخش بازماند، اشاره کرد: تیم ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با نتیجه ۳ به صفر مقابل چین تایپه باخت. در مسابقات ۲۰۱۹ قهرمانی آسیا که بازهم در اندونزی انجام شد ۳ به یک برابر این تیم متحمل شکست شدیم اما در این دوره رقابت های قهرمانی آسیا با نتیجه نزدیک ۳ به ۲ شکست را پذیرفتیم.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز اشاره کرد: همین نتایج نشان از روند رو به رشدی دارد که تنیس روی میز ایران درحال پیمودن آن است. تیمی مانند چین تایپه از قدرت های تنیس روی میز آسیا و جهان است که از هر حیث شرایط برتری نسبت به ایران دارد. ما مقابل چنین تیمی هر دوره بهتر از دوره قبل عمل کرده ایم.
قارداشی با یادآوری این که تیم دوبل برادران عالمیان هم با شکست برابر کره جنوبی از کسب مدال بازماند، اشاره کرد: این بازی را در شرایطی واگذار کردیم که گیم اول و دوم به نفع عالمیان ها تمام شده بود. آنها در گیم سوم هم ۷ بر ۳ پیش بودند. یعنی فقط چهار امتیاز با پیروزی و قطعی شدن مدال فاصله داشتند اما کره ای ها به این راحتی شکست پذیر نبودند.

قارداشی تاکید دارد که نتایج تیم ملی تنیس روی میز در مسابقات قهرمانی آسیا امیدواری به نتیجه گیری در بازی های آسیایی را بیشتر کرده است
وی اشاره کرد: ملی پوشان ایران مقابل تیم هایی با نتیجه نزدیک شکست خوردند که در نهایت مدال آور مسابقات قهرمانی آسیا شدند. چین تایپه در قسمت تیمی تا فینال پیش رفت و نایب قهرمان شد. کره ای ها هم باآنکه به فینال بخش دوبل نرسیدند اما صاحب مدال برنز شدند.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز حضور ملی پوشان در لیگ اروپا را در روند رو به رشد آنها موثر عنوان نمود و اظهار داشت: بطور قطع فدراسیون تمام تلاش خویش را به کار می برد تا شرایط هر چه بیشتر برای حضور بازیکنان در میادین مختلف مهیا کند اما نمی توان منکر شد که شرایط باشگاهی بازیکنان هم بی تأثیر در موفقیت امروز آنها نیست. حدود ۶ سال است که ملی پوشان مان در تیم های مختلف اروپایی بازی می کنند و این حضور در روند کاری آنها تأثیر داشته است.
وی با اعلان اینکه قبل از اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا پیش بینی کسب مدال در بازی های آسیایی را داشتیم، اظهار داشت: با عملکردی که ملی پوشان در کره جنوبی (قهرمانی آسیا) داشتند نسبت به مدال آوری آنها در هانگژو امیدوارتر شدیم.
قارداشی در این مورد توضیح بیشتری داد و اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی آسیا هر یک از تیم ها با ۵ بازیکن شرکت می کنند. حضور این تعداد بازیکن از چین، ژاپن، چین تایپه، کره جنوبی و هنگ کنگ شانس بازیکنان ایران را بسیار کم می کند اما پروتکل بازی های آسیایی مانند بازی های المپیک این گونه است که از هر کشور دو بازیکن می توانند شرکت نمایند. البته در این صورت هم تعداد بازیکنان مدعی کم نیستند. فقط با لجاظ کردن حضور چین، ژاپن، چین تایپه، کره جنوبی و هنگ کنگ بازهم ۱۰ بازیکن مدعی حضور دارند اما شانس ما بیشتر است.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز در انتها با یادآوری این که تیم ملی پس از بازی های آسیایی باید مهیای مسابقات جهانی شود که بهمن برگزار می شود، اظهار داشت: عمکلردمان در آن رقابت ها هم اهمیت زیادی دارد. بدنبال سهمیه تیمی المپیک هستیم و باید جزو 16 تیم اول جهان شویم. کار سختی است اما مهیای انجام آن هستیم.


منبع:

1402/06/26
09:22:10
5.0 / 5
494
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا