والیبال قهرمانی آسیا - ارومیه

شمارش معکوس برای آغاز هیجان والیبالی

شمارش معکوس برای آغاز هیجان والیبالی

به گزارش ساماس، تیم ملی والیبال ایران که عملکردش در لیگ ملت ها انتقاداتی را به همراه داشت، برای اعاده حیثیت و بازگشت به روزهای خوب چاره ای جز نمایش بی نقص در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی ایران ندارد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، کمتر از دو هفته دیگر مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی ارومیه برگزار می شود، با توجه به نتایج دور از انتظاری که تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های والیبال به دست آورد، مسابقات قهرمانی آسیا به علت تاثیر مستقیم امتیاز در رنکینگ جهانی اهمیت بسیار زیادی دارد.
شاگردان عطایی در لیگ ملت های والیبال از ۱۲ بازی، ۱۰ باخت و تنها دو پیروزی در کارنامه خود ثبت کردند. در نهایت ملی پوشان والیبال از بین ۱۶ تیم شرکت کننده این مسابقات، در جایگاه چهاردهم قرار گرفتند.
تیم ملی والیبال ژاپن اینروزها حریف سرسخت تیم والیبال ایران شده است؛ ژاپنی ها در لیگ ملت های سال جاری بعنوان پدیده مسابقات شناخته شدند، آنها تا مرحله رده بندی پیش رفتند و برای نخستین بار یک تیم از آسیا در جایگاه سومی ایستاد.
باتوجه به اهمیت مسابقات قهرمانی آسیا تیم ژاپن با ترکیب اصلی شرکت می کند. تیم ملی والیبال ایران هم برخلاف لیگ ملت ها با همه توان به میدان خواهد رفت و همه بازیکنان همچون میلاد عبادی پور که در لیگ ملت ها تیم را همراهی نکرد در ترکیب فهرست قرار دارد.
بدون شک این مسابقات برای شاگردان عطایی جدال حیثیتی است؛ قبل از برگزاری مسابقات لیگ ملت ها، ملی پوشان از بی توجهی ها و نبود پروازهای مناسب و طولانی بودن مسیر صحبت می کردند که البته پر بیراه هم نبود اما برای مسابقات قهرمانی آسیا دیگر این بهانه ها مطرح نیست و همه اهالی والیبال و هواداران این رشته پرطرفدار چشم انتظار قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در ارومیه هستند.
ارومیه در جریان مسابقات قهرمانی آسیا شاهد جنگ قدرت والیبال در آسیاست، تیم ملی والیبال با انگیزه میزبانی و شکست باردیگر ژاپن پا به این رقابت ها می گذارد و ژاپن هم با اتکا به مدال برنزی که اخیرا در لیگ ملت ها کسب کرده با همه توان به دنبال شکست باردیگر شاگردان عطایی است.
تیم ژاپن دو سال پیش در جریان مسابقات قهرمانی آسیا در خاک خودش برابر ایران شکست خورد و همین مبحث شاید انگیزه زیادی به شاگردان عطایی بدهد تا باردیگر بتوانند در فینال این تیم را مغلوب کنند.
مسابقات والیبال قهرمانی آسیا روزهای ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور تیم با حضور ۱۸ قاره کهن به میزبانی ارومیه برگزار می شود.


منبع:

1402/05/16
10:09:11
5.0 / 5
365
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا