استارت كار زده شد

بررسی پرونده سلامت مسافران بازیهای آسیایی هانگژو تا یک ماه دیگر

بررسی پرونده سلامت مسافران بازیهای آسیایی هانگژو تا یک ماه دیگر

ساماس: معاینات پزشکی اعضای کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی با یک روز تاخیر از امروز شروع شد و طبق برنامه مقرر است تا یک ماه آتی بصورت متوالی ادامه داشته باشد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، ورزشکاران اعزامی به بازی های آسیایی همچون دیگر بازی ها باید بمنظور تشکیل پرونده سلامت در فرآیند معاینات پزشکی شرکت نمایند. قرار بود این معاینات از روز گذشته شروع شود اما به سبب جابه جایی در برنامه برخی تیم ها، استارت کار از امروز یکشنبه و با ورزشکاران فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو شروع شد.
نوزدهمین دوره بازی های آسیایی طی روزهای اول تا ۱۷ مهر در هانگژو انجام می شود. معاینه پزشکی ورزشکاران اعزامی به این بازی ها در محل ورزشگاه آزادی به انجام می رسد.
غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد اظهار داشت: معاینه پزشکی مسافران هانگژو در برگیرنده تمام معاینات داخلی، ارتوپدی، مشاوره های تعذیه، روانشناسی و آنتی دوپینگ است، یعنی روندی که در مورد کاروان های اعزامی به بازی های آسیایی و المپیک طی می شود برای هانگژو نیز تکرار خواهد شد.
وی اشاره کرد: در روند معاینات پزشکی و تشکیل پرونده سلامت، هیچ اولیتی برای ورزشکاران و رشته ها نیست. پزشکان و متخصصان ما این آمادگی را دارند که هر روز پذیرای ورزشکاران در ورزشگاه آزادی باشند. این پذیرش هم فقط برمبنای لیست دریافتی از کمیته ملی المپیک و مرکز سنجش تیم های ملی به انجام می رسد.
رئیس فدراسیون پزشکی با یادآوری این که بازی های آسیایی از اول مهر شروع می شود، اشاره کرد: فرآیند تشکیل پرونده سلامت نهایت تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت. یک ماه فرصت کافی است به جهت اینکه همه ورزشکاران و تیم ها تحت معاینه قرار بگیرند و اقدامات لازم در مواجه احتمالی با مشکلات آنها صورت گیرد.
نوروزی همین طور در مورد دوپینگ واقدامات لازم برای کاروان ایران اظهار داشت: مانند همیشه نمونه گیری از ورزشکاران به ویژه در رشته های حساس در دستور کار است اما بیش از این مسئله به موضوع آموزش و فراگیری باید و نبایدهای دوپینگ اصرار داریم.


منبع:

1402/04/25
12:45:21
5.0 / 5
381
تگهای خبر: آموزش , بازی , پذیرش , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا