مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در تبریز

مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در تبریز

ساماس: آذربایجان شرقی طی مراسمی با حضور حمیدرضا صائبی معاون فعالیت ها و فضاهای ورزشی دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، حجت الاسلام والمسلمین علی پوررادی سرپرست آموزش پرورش استان و لیلا محمدزاده معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش استان و با حضوری تعدادی از شرکت کنندگان، مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در تبریز راه اندازی شد.


معاون فعالیت ها و فضاهای ورزشی دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، عصر شنبه، ۱۷ تیرماه در این مراسم اظهار نمود: مفتخریم که شهر تبریز را بعنوان میزبان مسابقات خواهران فرهنگی در رشته های بدمینتون و تنیس روی میز برگزیده ایم.
حمیدرضا صائبی افزود: جنبه های مختلفی در این استان مورد توجه است، اولی تجربه ی سابقه ی درخشان استان در برگزاری مسابقات دانش آموزی و دومین مورد توانمندی استان و فضاها و اماکن ورزشی محبوبی است که در تبریز وجود دارد و از همه مهم تر مهربانی و خونگرم بودن مردم آذربایجان شرقی است که سبب انتخاب این شهر زیبا بعنوان میزبان مسابقات فرهنگی ورزشی بانوان شده است.
وی ادامه داد: ما دو استان را بعنوان میزبان افتتاحیه انتخاب کردیم که کرمان میزبان افتتاحیه مسابقات فرهنگی ویژه ی برادران و تبریز هم میزبان افتتاحیه مسابقات ورزشی خواهران فرهنگی است.
معاون فعالیت ها و فضاهای ورزشی دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، بیان نمود: مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی در دو استان آذربایجان شرقی و فارس در رشته های والیبال، بسکتبال (سه نفره)، بدمینتون و تنیس روی میز برگزاری می شود.
وی تصریح کرد: مسابقه ی ورزشی ویژه ی برادران فرهنگی هم در رشته های والیبال، بسکتبال(سه نفره)، تنیس روی میز، بدمینتون، فوتسال زیر ۴۰ سال و بالای ۴۰ سال در استانهای اصفهان، آذربایجان غربی، کرمان و خراسان رضوی برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه بحث سلامت جسمی، روحی و شادابی همکاران فرهنگی مورد تاکید وزارت آموزش و پرورش است، اظهار داشت: سلامت جسمی، روحی و شادی همکاران فرهنگی نقش بسزایی در سلامتی و نشاط شادی دانش آموزان دارد.
وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۸ برنامه ای تحت عنوان توسعه‌ی ورزش فرهنگیان را در دستور کار خود قرار داد و دستورالعمل آنرا در سه محور، ورزش همگانی، رقابتی و سلامت محور با برنامه ریزی برای ۲۱۵ هزار نفر تدوین کرد که در مسابقات بخش رقابتی سال قبل ۱۴۰ هزار نفر از فرهنگیان شرکت نمودند.

صائبی با اشاره به اینکه مسابقات ورزشی فرهنگیان پس از ۱۳ سال وقفه در دولت مردمی از سال قبل شروع شده است که بنابر توجه به رضایتمندی فرهنگیان از برگزاری مسابقات سالجاری ۱۸۷ هزار نفر در مسابقات شرکت نمودند و تعداد رشته ها نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.
وی تشریح کرد: مسابقات ورزشی فرهنگیان در سه سطح منطقه/شهرستان (با تعداد ۱۵۱ هزار نفر)، استانی( ۳۳ هزار نفر) و کشوری (دو هزار ۹۰۶ نفر) برگزار می گردد.
وی با بیان اینکه"معلم ورزشکار، معلم امید آفرین و مدرسه بانشاط" شعار این دوره از مسابقات فرهنگی ورزشی است، تصریح کرد: ورزش فرهنگیان پیشران ورزش دانش آموزان است و معلم توانمند و سالم از نظر روحی و جسمی می تواند امید و نشاط را در دانش آموزان ایجاد نماید که ما امیدواریم شاهد مدارسی با نشاط در کشور باشیم.


سرپرست اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هم در این مراسم اظهار نمود: تبریز میزبان رشته های ورزشی تنیس روی میز و بدمینتون در مسابقات ویژه ی فرهنگیان است که این مسابقات از ۱۶ الی ۲۰ تیرماه طی چهار روز در تبریز برگزار می گردد.
حجت الاسلام والمسلمین علی پوررادی افزود: بانوان ورزشکار فرهنگی در هتل تبریز، گسترش و باشگاه فرهنگیان اسکان کرده اند و در دو سالن ورزشی دانش آموز و امام علی به رقابت می پردازند.
وی ادامه داد: مجموع شرکت کنندگان رشته ی بدمینتون ۱۳۲ نفر و مربیان این ورزش حدود ۲۶ نفر است و شرکت کنندگان تنیس روی میز ۱۱۴ نفر بوده و ۲۹ مربی برای این رشته در نظر گرفته شده است.
پوررادی بیان نمود: ورزش در واقع هدف نیست بلکه وسیله ای است که مارا به اهداف روحی و معنوی خود می رساند و باعث شکوفایی استعدادهای نهفته همچون مدیریت و کارگروهی، معاونت و رعایت عدالت همگی در مجموعه ی رشته های مختلف ورزشی بروز پیدا می کند و آیات الهی هم ما را برای ورزش کردن تشویق می کند.
وی تصریح کرد: مراسم اختتامیه مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور ویژه بانوان ۱۷ ام تیرماه در سالن شهید اقدمی تبریز برگزار می گردد.


منبع:

1402/04/18
09:04:17
5.0 / 5
321
تگهای خبر: آموزش , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا