واكنش قاسمپور به حضور در مسابقات كافا

می خواهند سرمربی را با سر به زمین بزنند!

می خواهند سرمربی را با سر به زمین بزنند!

به گزارش ساماس، مربی فوتبال در واکنش به حضور ایران در مسابقات کافا اظهار داشت: خنده دار است! ما چون بازی تدارکاتی نداریم یا با ما بازی نمی کنند یا اینکه پول برای برگزاری این بازی ها نداریم، به هر صورت قصه درازی دارد و نوعی ضعف است. این مشکل برای تمام مربیان وجود دارد و برای قلعه نوبی هم وجود دارد. نباید انتظار بیش از اندازه داشت وقتی هزینه زیادی نمی نماییم.ابراهیم قاسمپور در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که انتقادهای زیادی به حضور ایران در کافا وجود دارد، نظر شما درباره ی حضور ایران در این مسابقات و رویارویی با افغانستان و قرقیزستان چیست؟ اظهار داشت: اول اینکه باید بدانیم مربی دنبال چه چیزی است و هدف از برگزاری بازی ها چیست. همه می دانند که برای انجام بازی تدارکاتی با مشکل مواجه هستیم، نفراتی که در فهرست اصلی قرار می گیرند تقریباً شناخته شده هستند و کادر فنی باید تمرکزش روی این نفرات باشد. ضمن اینکه مربی تیم ملی باید هدفش را از شرکت در این تورنمنت مشخص نماید.

وی همین طور در پاسخ به این پرسش که قبل از این نیز کادر فنی بطور علنی با حضور در این بازی ها مخالف کرده بود اما به خاطر فدراسیون فوتبال این مساله را قبول کرد و به نظر او آیا فدراسیون فوتبال در هماهنگی برای حضور در این بازی ها اشتباه نکرده است؟ اظهار داشت: اگر کادرفنی مخالفت کرده، فشار فدراسیون فوتبال نوعی ضعف است. این را نقطه قوت کادر فنی هم نمی دانم، متاسفانه خودرایی در میان مسئولان ورزش ما وجود دارد و خردمحوری و خرد جمعی حاکم نیست. اگر خواسته فدراسیون فوتبال بوده و کادر فنی مخالفت خودرا اعلام نموده، از الان یکی از بزرگ ترین ضعف ها شروع شده که امیدوار هستم این طور نباشد.

پیشکسوت فوتبال درباره ی اینکه بازیکنان هم به این مساله انتقاد دارند و پیش از اعزام نیز نظر خودرا گفته بودند، آیا این مساله می تواند منجر به بروز مشکل شود؟ اضافه کرد: من یک مصاحبه تصویری از مهدی طارمی دیدم که البته خیلی شفاف نگفت اما به کنایه اذعان کرد که برای او هیچ چیز مفیدی ندارد. مطمئنا بازیکنانی مثل طارمی و کسانی که جایگاه آنها در تیم ثابت است می دانند که این بازی ها سنگین و قابل قبول نیست. به هر صورت هر تصمیمی که مربی بگیرد بازیکن باید تابع باشد که این هم نوعی ضعف است که بازیکن حق اظهارنظر ندارد و باید تابع کاد فنی باشد. به هر جهت تبعات آن هر چه باشد به کادر فنی برمی گردد.
به جای مربی خارجی باید مدیر خوب از خارج بیاوریم قاسمپور در پاسخ به این پرسش که آیا وقتی حریفان ایران در جام ملت های آسیا با انگلیس، آرژانتین و کلمبیا دیدار می کنند، همین مساله منجر به افت تیم ملی در جام ملت های آسیا نمی شود؟ اظهار داشت: خنده دار است! ما چون بازی تدارکاتی نداریم یا با ما بازی نمی کنند یا اینکه پول برای برگزاری این بازی ها نداریم، به هر صورت قصه درازی دارد و نوعی ضعف است. این مشکل برای تمام مربیان وجود دارد و برای قلعه نویی هم وجود دارد. نباید انتظار بیش از اندازه داشت وقتی هزینه زیادی نمی نماییم. امکانات خوبی نداریم و زیرساخت های فوتبال مناسب نمی باشد. مدیریت ورزش ما با مشکل مواجه می باشد، چه در سطح باشگاهی و چه ملی بدنبال این هستیم که سرمربی را با سر به زمین بزنیم. در صورتیکه مشکل عمده ما مدیریت فوتبال است. ما بجای جذب مربی خارجی باید مدیر خوب از خارج بیاوریم. این پرسش وجود دارد که چرا تیم های صاحب نام و شناخته شده می توانند بازی تدارکاتی برگزار کنند اما بعد از ۴۰ سال نتوانستیم بازی متوسط برگزار نماییم.
قول برگزاری با تیم های خوب
فدراسیون فوتبال قول داده که برای شهریور تدارک بازی های بهتری را ببیند. قاسمپور در پاسخ به این پرسش که فکر می کند فدراسیون می تواند دیدارهای خوبی را هماهنگ کند؟ اظهار داشت: فدراسیون در گذشته از این قول ها زیاد داده اما به جایی نرسیده است.این پیشکسوت فوتبال در پاسخ به این پرسش که فکر می کند ایران با این آماده سازی بتواند در جام ملت ها موفق شود؟ اشاره کرد: ۵۰ - ۶۰ سال است که در فوتبال هرگونه احتمالات را در نظر می گیریم بطورمثال امکان دارد معجزه شود تا ایران نتیجه بگیرد. در فوتبال اتفاقاتی رخ می دهد که قابل پیش بینی نیست. شاید یک تیم که شرایط ایده آل و آرمانی دارد به آسانی جام را از دست بدهد یا برعکس. امیدوار هستم این اتفاق رخ ندهد که از جام ملت ها حذف شویم. البته اگر جام را نیز ببریم دلیل بر برتر بودن در سطح آسیا با مدیریت قوی یا داشتن امکانات خوب نیست. رقیبان ما در آسیا بمراتب قویتر از ما بازی می کنند و برنامه قوی و امکانات بهتری دارند و شانس آنها بیش از ماست؛ بدین سبب اگر نتیجه ای حاصل شد دلیل بر مدیریت قوی فوتبال ما نیست بلکه این مساله تا حدودی به توانایی و خلاقیت بازیکنان ما برمی گردد.

وی در آخر در پاسخ به این پرسش که لیست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی را چگونه ارزیابی می کند؟ اظهار داشت: دراین زمینه نمی توان نظر خاصی داد، مربیان بیشتر برمبنای سلیقه، تفکرات یا تاکتیکی که در نظر می گیرند بازیکنان را انتخاب می کنند. طبیعی است که در انتخاب لیست بازیکنان نظرها یکسان نخواهد بود.

منبع:

1402/03/24
12:13:09
5.0 / 5
463
تگهای خبر: بازی , شركت , فوتبال , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا