هدف مدال المپیك و جهانی است؛

تحلیل سرمربی تیم کشتی نوجوانان ایران از مسابقات قهرمانی کشور

تحلیل سرمربی تیم کشتی نوجوانان ایران از مسابقات قهرمانی کشور

ساماس: به گزارش ساماس، سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران در تحلیل برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، اظهار داشت: رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی کشور دارای نکات مثبت و منفی بود که خوشبختانه نکات مثبتش بیشتر بود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، محسن سوریان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب اضافه کرد: شاهد مسابقات خوبی در سالن شهدای هفتم تیر تهران بودم و اگر بخواهم بگویم این مسابقات نسبت به سال قبل چه تفاوتی داشت بر دو موضوع وزن کم نکردن و فنی بودن می توانم تاکید کنم.
وی افزود: مشخص بود که کشتی گیران در این رقابت ها زیاد وزن کم نکرده بودند و از تمام مربیانی که به فکر سلامتی و آینده کشتی گیرانشان بودند تشکر می کنم.
سوریان اشاره کرد: در آخر رقابت ها تمامی کشتی گیران برتر را به روی باسکول بردیم تا وزن آنها را چک نماییم که خوشبختانه نتایج رضایت بخش بود.
وی در مورد نکات فنی این رقابت ها نیز اظهار داشت: متأسفانه تعدادی از کشتی گیران را دیدیدم که عضلات بسیار ورزیده و قدرت بدنی بالایی داشتند و مشخص بود که خیلی زیاد روی بدنسازی کار کرده اند که به نظرم شاید توانسته باشند در رده ی سنی نوجوانان از سد حریفان خود گذشته باشند اما مطمئنا در رده ی سنی جوانان که قدرت بدنی تمامی کشتی گیران نزدیک به هم می شود، از نظر فنی افت می کنند و دیگر نمی توانند به کار خود در رده های بالاتر ادامه دهند.
سوریان در مورد برنامه های خود اظهار داشت: اردوی ما به احتمال زیاد از روز ۱۰ یا ۱۲ فروردین ماه در سیرجان برگزار می گردد و ما بعد از برگزاری ۲ اردو در رقابت های بین المللی جام رحیم علی آبادی و رقابت های بین المللی جام پیروزی ترکیه حاضر می شویم.
وی اضافه کرد: بعد از این رقابت ها کشتی گیران ما در ۳ اردوی آماده سازی برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا که ۲۰ خردادماه در قرقیزستان برگزار می شود، حضور خواهند یافت و بعد از رقابت های آسیایی نیز ۳ اردوی آماده سازی نهایی ما برای حضور در مسابقات جهانی ترکیه که آن نیز در ۹ مردادماه صورت خواهد گرفت، انجام می شود.
سوریان در مورد هدف اصلی اش در رده ی سنی نوجوانان اظهار داشت: نخستین هدف این است که بتوانیم این را جا بیاندازیم که مربیان در سراسر کشور از وزن کشتی گیران خود نکاهند و بیشتر روی نکات فنی تاکید کنند و من هم در تیم ملی تمام هدفم این است که بیشتر روی نکات فنی کشتی گیران کار کنم.
وی تاکید کرد: این که یک کشتی گیر در اردوی تیم ملی کشتی نوجوانان بتواند راه و روش زندگی قهرمانی را یاد بگیرد و در ادامه بتواند به تیم ملی جوانان و تیم بزرگسالان اضافه شود را در دستور کار دارم و هدف نهایی همه ی ما در کشور باید این باشد که کشتی گیران ما در رقابت های المپیک و جهانی بزرگسالان صاحب مدال شوند.
سوریان در مورد قهرمانی تیمش در رقابت های جهانی سال قبل اظهار داشت: کسب عنوان قهرمانی خوب است اما اگر هم نشد هیچ مشکلی ندارد، خواسته قلبی من این است که این نفرات بشوند به تیم های جوانان و بزرگسالان تزریق بشوند و پشتوانه تیم ملی کشتی فرنگی بشوند. اگر یک نوجوان قهرمان شود، اما نتواند در رده های دیگر حضور پیدا کند چه فایده ای دارد. مهم این است که آنها خوب و فنی کشتی گرفتن و راه و روش رسیدن به قهرمانی در بزرگسالان را یاد بگیرند و همین برای من کفایت می کند.
وی اشاره کرد: اگر بتوانم به لطف و کمک خدا، چند کار را درست در اردوهای آتی انجام دهم به هدفم رسیده ام و آن این است که برنامه های خودرا بصورت دقیق اجرا کنم و از نظر فنی بتوانم کشتی گیرانم را رشد دهم، البته بد نیست که کشتی گیران قهرمانی جهان را تجربه کنند و خوشی قهرمانی و مدال به آنها انگیزه بدهد اما باید این جنبه و این ظرفیت را نیز داشته باشند که با یک مدال نوجوانان ارضا نشوند، به کار خود ادامه دهند و برای کسب مدال های المپیک و جهان در رده ی بزرگسالان تلاش کنند. بهرگونه ما کارمان را انجام می دهیم و امیدوار هستم که خدا نیز کمک نماید تا اتفاقات خوبی برای تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان بیافتد.
سوریان در آخر اشاره کرد: ما در تیم نوجوانان بیشتر بدنبال این هستیم که کشتی گیران چطور زندگی و چطور رفتار کنند که عمر قهرمانی طولانی داشته باشند. البته از مربیان پایه در کل کشور هم این خواهش را دارم که وزن کشتی گیران در رده ی پایه را کم نکنند و تأکیدشان بر بدنسازی و قدرت بدنی نباشد، فکر نکنند که به کسب یک مدال در نوجوانان به این کشتی گیران لطف کردند بلکه اینکار خیانت در حق آنها است و عمر ورزشی آنرا کوتاه می کند.


منبع:

1402/01/04
14:23:17
5.0 / 5
456
تگهای خبر: زندگی , سلامت , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا