فنونی زاده:

به مربی ایرانی پول هم ندهی کار می کند

به مربی ایرانی پول هم ندهی کار می کند

ساماس: به گزارش ساماس، یک پیشکسوت فوتبال ایران می گوید که مربی داخلی برای هدایت تیم ملی گزینه مناسب تری است و اگر حقوق شان هم پرداخت نشود، دست از کار نمی کشند.مرتضی فنونی زاده، پیشکسوت فوتبال ایران در گفتگو با ایسنا، در رابطه با شرایط نیمکت تیم ملی فوتبال ایران و انتخاب یک سرمربی ایرانی برای این تیم اظهار نمود: تمام دستاورد کی روش در مدتی که تیم ملی بود، ۲ بار حضور در جام جهانی و ۲ بار حضور در جام ملت های آسیا بود و به صورت کلی این مربی دستاورد خاصی نداشته است. در هر مقامی که ما پس از انقلاب به دست آوردیم، مربیان تیم ملی ایرانی بودند. نظر من روی مربی ایرانی است. حسین فرکی کسی است که در جام جهانی بازی کرده است و در جام جهانی مربی گری هم کرده است. او می تواند گزینه خوبی برای نیمکت تیم ملی باشد. او هم قیمت خوبی دارد و آدم بسیار خوبی است. کنار او اگر ابراهیم قاسم پور هم باشد، اتفاقات خوبی رقم می خورد.

بیشتر بخوانید
تاج: مربی ایرانی برای تیم ملی بهتر است ایرانی؟ مگر گزینه دارید؟ به مربی ایرانی پول هم ندهی، کار می کند
او در رابطه با دلیل خود برای انتخاب مربی داخلی برای هدایت تیم ملی تصریح کرد: مربی داخلی شناخت کافی از همه بازیکنان تیم ملی را دارد. چه بازیکنانی که در داخل ایران بازی می کنند و چه بازیکنانی که لژیونر هستند. دلیل بعدی هم منابع مالی است که اگر به مربی ایرانی پول هم ندهی، کار می کند. حسین عبدی هم اکنون سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان است. او کارش را بلد است و تمام مدارک بین المللی را دارد. چرا او نباید سرکار خود باشد و فعالیت کند؟

فنونی زاده اضافه کرد: به نظر من اگر مربی ایرانی در تیم ملی باشد، از لژیونرها کمتر استفاده می شود چون هم اسکوچیج و هم کی روش، از ۱۱ بازیکن تیم ملی، ۹ بازیکن را از بین لژیونرها انتخاب می کردند. ما لژیونرهایی مثل سردار آزمون و مهدی طارمی داریم که در اروپا بازی می کنند اما بازیکنانی که در حوزه خلیج فارس بازی می کند، امتیاز بالاتری نسبت به بازیکنان ما در لیگ برتر ندارند. آنها فقط تجهزیات و زیرساخت خوبی دارند اما تمرینات شان باری به هر جهت است.
اگر دایی، قلعه نویی و گل محمدی کنار هم باشند فوق العاده خواهد شد
این پیشکسوت فوتبال ایران در انتها اظهار داشت: علی دایی و امیر قلعه نویی کسانی هستند که امتحان شان را پس دادند. قلعه نویی تیم دارد. علی دایی هم پیشنهاد دارد ولی نمی آید کار کند. ما برای تیم ملی کشورمان سرباز هستیم و دوست داریم خدمت نماییم. اگر به من پیشنهاد مسئولیت تدارکات تیم ملی را بدهند، با جان و دل می پذیرم. اگر مربی خارجی بیاید، او که نمی تواند از جای دیگری بازیکن بگیرد و باید با همین بازیکنان بسازد. چه بهتر که مربی ایرانی باشد و اگر او نتیجه نگیرد، می شود با او توافق کرد و مثل سرنوشت مربیان خارجی نمی گردد. عیب مربیان داخلی ما اینست که نمی توانند کنار هم کار کنند و می خواهند نفر اول باشند. شما هیچگاه آقای گل محمدی، قلعه نویی و دایی را نمی توانی کنار هم ببینی البته اگر این ها کنار یکدیگر باشند، اتفاق فوق العاده ای رقم خواهد خورد اما آنها دوست دارند که نفر اول باشند.

منبع:

1401/11/21
11:52:39
5.0 / 5
621
تگهای خبر: بازی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا