کدام اوزان ووشو عازم هانگژو و قهرمانی جهان می شوند؟

کدام اوزان ووشو عازم هانگژو و قهرمانی جهان می شوند؟

ساماس: سرمربی تیم ملی ووشوی ایران، درباره ی وزن های اعزامی به بازی های آسیایی و قهرمانی جهان صحبت کرد.امیر اوجاقی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی برگزاری مسابقات قهرمانی کشور ووشو که اولین مرحله انتخابی تیم ملی نیز به شمار می رفت، توضیح داد: به اتفاق مربیان تیم ملی در محل برگزاری رقابت ها حضور داشتیم و همه مسابقات را نظارت کردیم.

او افزود: برگزاری و کیفیت مسابقات در مجموع خوب بود و نفرات برتر این مسابقات (نفرات اول، دوم و سوم مشترک ها) به اردو می آیند ولی بمنظور فیکس شدن آنها در تیم ملی نیست. پیش از آن در ۲۱ اسفند اولین انتخابی درون اردوی را برگزار می کنند. بعد از برگزاری اردوهای درون اردویی، نفرات مد نظر خود برای قهرمانی جهان (۵ وزن انتخابی کادرفنی از بین همه اوزان) و بازی های آسیایی (۴ وزن انتخابی کادرفنی از بین ۵ وزن اعلامی) را انتخاب می نماییم.

اوجاقی اظهار داشت: ما در بازیهای آسیایی وزن های ۷۵، ۷۰، ۶۵، ۶۰ و ۵۶ را داریم که باید از بین آنها در ۴ وزن ملی پوش اعزام نماییم. برای قهرمانی جهان اما دستمان باز است که از بین همه اوزان ۵ ملی پوش را راهی مسابقات نماییم.

او با اشاره به لغو بازی های آسیایی در سال گذشته، اشاره کرد: سال قبل اردو برگزار کردیم و مسابقات کشوری هم برگزار شد، برای بازی های آسیایی ۱۰ نفر نهایی را هم بعد از انتخابی ها در اردو داشتیم، بنا بر این امسال آنها بدون حضور در مسابقات کشوری در اردوها شرکت می کنند تا در صورت کسب پیروزی مقابل نفرات برتر قهرمانی کشور امسال، در بین ۱۰ نفر نهایی قرار بگیرند.

سرمربی تیم ملی ووشو (ساندا) ایران، درباره ی شرایط و سطح فنی ملی پوشان نیز اظهار داشت: این تعطیلی های مسابقات صد درصد تاثیرات منفی گذاشت، اما لیگ را پا برجا نگه داشتیم تا روند نفرات مثبت شود. این کنسل شدن بازیهای آسیایی و مسابقات مختلف تاثیرات منفی گذاشت و الان به نظرم می طلبد که اردوی مشترکی هم بصورت برون مرزی داشته باشیم. البته اگر شرایط مساعد باشد.

او در آخر اظهار داشت: یکی دو نفر از ملی پوشان ما مصدومیت های جزئی دارند، اما در مجموع روند کاری آنها مثبت است و امیدوار هستیم که بدون مشکل در مسابقات شرکت نماییم.

منبع:

1401/11/18
10:38:32
5.0 / 5
611
تگهای خبر: بازی , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا