تمایل فدراسیون والیبال روسیه برای حضور در بازی های آسیایی

تمایل فدراسیون والیبال روسیه برای حضور در بازی های آسیایی

به گزارش ساماس، دبیرکل فدراسیون والیبال روسیه از حضور این تیم در بازی های آسیایی استقبال کرد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از ورد آف والی، این احتمال وجود دارد که تیم های ملی روسیه، همچون تیم والیبال این کشور، در بازی های آسیایی ۲۰۲۳ حضور داشته باشند حتی اگر کمیته المپیک روسیه عضو شورای المپیک آسیا نباشد.
شورای المپیک آسیا (OCA) به ورزشکاران روسیه و بلاروس این فرصت را داد تا در مسابقات آسیایی همچون بازی های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو چین که شامل مسابقات والیبال هم می شود، شرکت نمایند.
OCA اعلام نمود که با بیانیه هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) بعد از شروع جنگ در اکراین در مورد وضعیت ورزشکاران روسیه و بلاروس و هم چنین مجازات ضد این کشورها موافق است. با این وجود، هیات حاکمه جنبش المپیک در آسیا فکر می کند که ورزش می تواند مردم را دور هم جمع کند و همه باید بدون توجه به ملیت یا وضعیت گذرنامه خود، حق شرکت در رویدادهای ورزشی را داشته باشند.
الکساندر یارمنکو، دبیرکل فدراسیون والیبال روسیه (VFV) در رابطه با احتمال حضور تیم والیبال روسیه در مسابقات آسیایی اظهار داشت: تیم هایی در آسیا وجود دارند که بازی کردن تیم ملی روسیه مقابل آنها جالب خواهد بود.
یکی از نخستین کشورهایی که با پیشنهاد OCA برای حضور تیم های روسی در بازی های آسیایی مخالفت کرد، کره جنوبی بود. کمیته ورزش و المپیک کره (KSOC) نامه ای به OCA ارسال کرد که چرا روسیه و بلاروس اجازه دارند در بازی های آسیایی سال جاری شرکت نمایند. با عنایت به اینکه بازی های آسیایی بعنوان مقدماتی برای المپیک پاریس عمل می کند، با شرکت ورزشکاران روسی و بلاروسی در این رقابت ها، مشکلاتی ایجاد خواهد شد ازاین رو KSOC می خواهد OCA در مورد نحوه رسیدگی به این شرایط توضیح دهد.
به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، تیم والیبال روسیه که در رقابت های رسمی والیبال بعد از جنگ اکراین و روسیه شرکت نکرده و با تحریم فدراسیون جهانی والیبال رو به رو شده است، با مجموع امتیاز ۳۵۲.۱۰ در رده پنجم دنیا قرار دارد. تیم والیبال ژاپن که در مسابقات گذشته عملکردی خوب داشته با مجموع امتیاز ۲۷۶.۶۳ در رده نخست آسیا و هفتم جهان ایستاده است.
تیم ملی والیبال ایران با هدایت عطایی، سرمربی ایرانی با مجموع امتیاز ۲۶۶.۷۹ در رده دهم دنیا ایستاده است.
اگر والیبال روسیه در مسابقات آسیایی حضور داشته باشد، تیم های ایران و ژاپن که از قدرت های آسیا به شمار می آیند بطور قطع یک حریف سرسخت دیگر به نام روسیه خواهند داشت.
منبع:

1401/11/15
13:41:57
5.0 / 5
481
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا