بازگشت خادم الشریعه به دنیای شطرنج

بازگشت خادم الشریعه به دنیای شطرنج

ساماس: پرهام مقصودلو، احسان قائم مقامی، پوریا ایدنی، بردیا دانشور و سارا خادم الشریعه، پنج ملی پوش شطرنج ایران هستند که در مسابقات جهانی حضور پیدا خواهند کرد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مقرر است مسابقات شطرنج سریع و برق آسای قهرمانی جهان با حضور چهره های برتر جهان کا را خودرا از ۲۶ دسامبر ( ۵ دی ماه) شروع کند. مگنوس کارلسن و هیکارو ناکامورا دو ستاره بزرگ شطرنج، همچون شرکت کنندگان در مسابقات جهانی در آلماتی قزاقستان خواهند بود. مثل همیشه این مسابقات در هفته آخر سال میلادی برگزار می شود.
فدراسیون جهانی شطرنج فهرست اولیه شرکت کنندگان در مسابقات جهانی سریع و برق آسا را منتشر نموده است که خیلی از اسامی بزرگ در آن دیده می شود. علاوه بر کارلسن و ناکامورا، فابیانو کاروانا، یان نپومنیاشی، آنیش گیری، الکساندر گریشوک، ممدیاروف، یان کریستوف دودا، و ماکسیم لاگراو در این مسابقات حضور دارند.
هانس نیمن دیگر شطرنج بازی است که در این مسابقات دست به مهره خواهد شد. این بازیکن در ماه های گذشته با بهتان تقلب از طرف کارلسن روبه رو شده بطوریکه این دو شطرنج باز از یکدیگر شکایت کرده اند؛ حال باید دید در صورت دیدار احتمالی بین این دو بازیکن، شرایط چگونه پیش خواهد رفت.
پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران در این مسابقات دست به مهره خواهد شد. سارا خادم الشریعه دیگر ملی پوش شطرنج ایران بعد از مدت ها مقرر است در این مسابقات دست به مهره شود. بانوی ملی پوش ایران در دور بخش سریع و برق آسا می بایست به مصاف حریفان خود برود.
احسان قائم مقامی، پویا ایدنی، بردیا دانشور دیگر شطرنج بازان ایرانی هستند که در این مسابقات دست به مهره خواهند شد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مسابقات جهانی سریع و برق آسای جهانی از ۲۶ تا ۳۰ دسامبر در کاخ ورزشی آلماتی قزاقستان انجام می شود. مسابقات سریع در تاریخ ۲۶ تا ۲۸ دسامبر و سپس مسابقات برق آسا در ۲۹ تا ۳۰ دسامبر کار خودرا دنبال خواهدنمود.1401/09/23
11:26:11
5.0 / 5
822
تگهای خبر: بازی , شركت , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا