اسكواش باز شیرازی:

شیراز به زودی قطب اول اسکواش کشور می شود

شیراز به زودی قطب اول اسکواش کشور می شود

ساماس: فارس یکی از چهره های نام آشنای اسکواش شیراز، ادعا نمود که این کلانشهر در آینده نزدیک به قطب اسکواش کشور بدل خواهد شد.


اسکواش فارس نسبت به قدمت این رشته ورزشی، سابقه خوبی در کشور دارد. این رشته از سال ۱۳۸۳ وارد ایران و از همان ابتدا با استقبال خوبی در شهر شیراز مواجه گردید.
یکی از اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در شیراز، مجید مختاری نام دارد. او کارش را زیر نظر علی اکبر حَجَری شروع کرد و تا امروز در اسکواش فعالیت مداوم دارد.
مختاری به ایسنا اظهار داشت: به لطف خدا مسیر خیلی خوبی را در این سال ها طی کرده ام و اسکواش هم به خوبی رشد کرد. مانند نهالی که حالا به درختی تنومند تبدیل گشته. من هم از همان ابتدا در تیم منتخب استان حضور داشتم. در مسابقات لیگ کشور یا مسابقات استانی شرکت داشته ام و همیشه روی یکی از سکوهای اول تا سوم حضور داشته ام. بیشتر مقام هایی که به دست آورده ام در مسابقات استانی بوده و یک مقام کشوری هم در کارنامه دارم.
وی ادامه داد: مقام آوری های من از دانشگاه شیراز شروع شد. کورت هایی در دانشگاه شیراز قرار داشت اما اسکواش هنوز آنچنان سر و شکلی نگرفته بود. نفرات جدیدی درحال ورود به این رشته بودند اما هنوز کسی آنطور که باید و شاید این رشته را بلد نبود و می توان گفت هر کسی توپ را به دیوار می کوبید. اما امروز داریم حرفه ای اسکواش بازی می نماییم و بچه های شیراز عضو تیم ملی شده اند.
این ورزشکار شیراز افزود: رشدی که اسکواش فارس داشته نسبت به قدمتی که دارد، رشد زیادی شمرده می شود و خیلی خوشحالیم که این پیشرفت را به چشم می بینیم. فکر می کنم این روند پیشرفت ادامه دار خواهد بود و مطمئن هستم که بزودی بیشترین سهمیه نفرات تیم ملی چه در بخش بازیکنان و چه در کادر فنی، متعلق به شیراز خواهد بود. هم اکنون بانوان فارس به این جایگاه رسیده اند و آقایان نیز به زودی قطب اسکواش کشور خواهند شد.
مجید مختاری بهترین راه حل برای رشد اسکواش فارس را افزایش زیرساخت ها دانست و اظهار داشت: ما امروز ۴ کورت اسکواش در استان فارس داریم که اساسا کافی نیست. همه امکانات شیراز هم محدود به شیراز شده و مطمئنا شهرستان ها هم باید وارد شوند تا اسکواش استان به اندازه کافی توسعه پیدا کند. تعداد کورت های استان باید به ۴۰ کورت برسد و زیرساخت هایمان به جایی برسد که بتوانیم با کشورهای مصر، انگلستان و پاکستان رقابت نماییم و آنها را در این رشته به چالش بکشیم.
منبع:

1401/07/26
10:01:06
5.0 / 5
656
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا