در گزارش ساماس مطرح شد

اهداف فدراسیون تیروکمان از جذب مربی خارجی

اهداف فدراسیون تیروکمان از جذب مربی خارجی

ساماس: رییس فدراسیون تیروکمان با اشاره به تکمیل کادر فنی تیم های ملی این رشته با حضور مربیان کره ای و ایرانی در مورد اهداف مورد نظر از تغییرات به وجود آمده و رویکرد پیش بینی شده توضیح داد.غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری این که «هونگ سونگ هو» از اول مهرماه بطور رسمی همکاری با فدراسیون تیروکمان را شروع کرد در مورد اهداف پیش بینی شده فدراسیون از جذب این مربی توضیح داد و اظهار داشت: رویکرد اصلی ما بازی های المپیک ۲۰۲۸ و حضورآبرومندانه و نتیجه بخش در آن بازی ها است. البته که تا آن زمان دو رویداد دیگر هم داریم که چگونگی شرکت در آنها برای مان اهمیت زیادی دارد.
وی با تأکید بر این که فدراسیون تیروکمان در امتداد یک برنامه طولانی مدت مبادرت به جذب مربی خارجی کرده است، اشاره کرد: در بازی های المپیک ۲۰۲۸ هر دو رشته کامپوند و ریکرو حضور دارند. بنا بر این از حالا مبنای تمام کارهای مان آن بازی ها است و این که هم در هر دو بخش کسب سهمیه داشته باشیم و هم حضوری آبرومندانه داشته باشیم.
رئیس فدراسیون تیروکمان اشاره کرد: از حالا نمی گویم که در المپیک ۲۰۲۸ مدال می گیریم یا حضوری آرمانی خواهیم داشت اما تمام تلاش و برنامه ریزی ما در این جهت است که اتفاقی خوب را در آن دوره بازی ها برای تیروکمان ایران رقم بزنیم.
شعبانی بهار اشاره کرد: هدف طولانی مدت فدراسیون تیروکمان بازی های ۲۰۲۸ است اما همزمان هدف کوتاه مدتی را هم برای بازی های ۲۰۲۴ دنبال می نماییم. باید در بازی های دو سال آینده هم حضوری خوب داشته باشیم. ما در ادوار گذشته بازی های المپیک با یک سهمیه حضور داشته ایم اما برای المپیک پیش رو باید از این حیث تقویب شده و سهمیه های بیشتری در اختیار بگیریم.
وی اضافه کرد: در این میان بازی های آسیایی هانگژو هم برگزار می گردد و باید علاوه بر حضور به فکر نتیجه گیری در این بازی ها هم باشیم. در حد فاصل دو المپیکی که مبنای تمام برنامه ریزی های ما است بازی های آسیایی ۲۰۲۶ هم انجام می شود. بدین سبب آن بازی ها هم ملاک قسمتی از برنامه ریزی های ما است.
رئیس فدراسیون تیروکمان اشاره ای به برنامه های پیشنهادی «هونگ سونگ هو» داشت و اظهار داشت: او سرمربی تیم های ملی است بدین سبب مبنای تمام کارها و برنامه های برای هر دو تیم ریکرو و کامپوند، برنامه های پیشنهادی وی است. سرمربی کره ای تیم ملی اعتقاد دارد که در بخش ریکرو باید تغییر نسل داشته باشیم. نگاه او به این بخش پایه ای است. در مجموع جهت و حرکت به سمت بهبود وضعیت است.

شعبانی بهار در پاسخ به این پرسش که «اهداف موردنظر با مربی ایرانی محقق نمی شد؟»، اشاره کرد: اگر بگویم مربیان ایرانی توانایی لازم برای نزدیک کردن و رساندن تیروکمان به اهداف موردنظر را ندارند اشتباه است، نه این که بوسیله آنها دستبای به اهداف ناممکن باشد اما خیلی دشوار است. در جمع بندی ها به این نتیجه رسیدیم که با مربیان خارجی، اهداف موردنظر با شتاب بیشتر و ابعاد گسترده تری محقق می شود. در هر صورت ارتقا و تقویت سطح مربیان یکی از شعارهای انتخاباتی من بود که در این مقطع و اینطور به آن عمل کردم.
وی با اشاره به ابعاد روحی و روانی در تیروکمان و تاثیری که در نتیجه گیری ها دارد، اشاره کرد: مسائل روانی جایگاه ویژه و بالایی در تیروکمان دارد آنگونه که یک شکست موجب رقم خوردن شکست دیگر می شود و برعکس، پیروزی هم پیروزی بدنبال دارد. طبیعی است وقتی با سرعت بیشتر به سمت اهداف حرکت داشته باشیم، از نظر روحی هم تاثیر زیادی در وضع موجود خواهیم داشت.
«پیش از این بهزاد پاکزاد و اسماعیل عبادی سرمربیان تیم های ملی تیروکمان بودند. انتخاب مجید قیدی در کامپوند و امین پیرعلی در ریکرو به عنوان مربیان و دستیاران هونگ سونگ هو بر چه مبنایی انجام شد؟»، شعبانی بهار در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: شاخص هایی در نظر داشتیم که برمبنای آن در مورد این دو مربی به نتیجه رسیدیم. شاخص ها هم برمبنای نظر سرمربی کره ای تعیین شدند. هونگ سونگ هو مربی شش دانگ نمی خواست، تاکید او همکاری با مربی ای بود که تمرین دهنده باشد. می گفت نمی خواهم مربی کنار من باشد که مدام بگوید «به نظر من...» و دنبال اجرای نظرات خودش باشد.
وی دراین زمینه افزود: در تیروکمان مربیان زیادی داریم اما بسیاری از آنها خود صاحب سبک هستند و ترجیح می دهند به عنوان سرمربی فعالیت داشته باشند نه مربی؛ با جمع بندی این موارد در مورد انتخاب دستیاران ایرانی به نتیجه رسیدیم.
رئیس فدراسیون تیروکمان همین طور در مورد قرارداد منعقد شده با«هونگ سونگ هو» و این که «رویکرد شما بازی های المپیک ۲۰۲۸ است آیا قرارداد وی هم تا آن زمان ادامه خواهد داشت؟»، اظهار داشت: قرارداد اصلی سرمربی کره ای ۳ ساله است. پس از آن اگر عملکرد وی مورد قبول بود و توافق دو جانبه داشتیم، قرارداد تا المپیک ۲۰۲۸ تمدید می شود.
شعبانی بهار اصرار کرد که قرارداد مربیان ایرانی ۶ ماهه است. وی اظهار داشت: پس از اتمام این مدت، سرمربی کره ای نظر می دهد که همکاری با انها ادامه داشته باشد یا تصمیم دیگری گرفته شود.

1401/07/17
15:19:35
5.0 / 5
435
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا