رییس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان قم عنوان كرد:

امکانات باشد، پتانسیل قهرمان سازی داریم

امکانات باشد، پتانسیل قهرمان سازی داریم

به گزارش ساماس، قم رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان قم اظهار داشت: اصلی ترین مشکل هیات نبود استخر است.


امیر ملک محمدی رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان قم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: نخستین نیاز هیات شنا برای پیش برد اهداف و برنامه ها در اختیار داشتن استخر است و شنا بدون استخر ممکن نیست ولی متاسفانه هم اکنون هیات شنای استان استخری در اختیار ندارد.
وی ادامه داد: البته این درخواست را با اداره کل مطرح کرده و قول هایی گرفته ایم. به زودی سانس هایی در اختیار ورزشکاران ما قرار خواهد گرفت و طبق صحبت های انجام شده در آینده نزدیک استخری در اختیار ما گذاشته خواهد شد.
ملک محمدی تصریح کرد: در دو سال قبل به علت شیوع کرونا، رشته شنا لطمه زیادی دید، ولی با این وجود در مسابقاتی که با هدف انتخاب تیم استان برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور برگزار شد، رکوردهای خوبی زده شد که نشان از پتانسیل خوب استان در این رشته می باشد.
وی ادامه داد: در مسابقات قهرمانی استان علی مظفری و محمدحسن مختص آبادی و مبین مرادی توانستند با به دست آوردن حد نصاب ورود به مسابقات قهرمانی کشور، مجوز ورود به این رقابت ها که اوایل شهریور ماه در اصفهان برگزار می شود را به دست بیاورند. مسابقات قهرمانی کشور به منظور انتخاب تیم ملی برای حضور در مسابقات مسافت کوتاه ملبورن استرالیا برگزار می شود.
ملک محمدی اظهار نمود: متاسفانه تا حالا در رشته شنا مربی و ورزشکار ملی نداشته ایم ولی اساسا با در اختیار داشتن استخر این اتفاق دست یافتنی خواهد بود. برای مثال ما در استان آراد مهدی زاده را داریم که قهرمان کشور رده های سنی پایه شد ولی این استعداد نیاز به رسیدگی و حفظ آمادگی و تمرین مداوم دارد.
رئیس هیات شنای استان با اشاره به اینکه دو استخر در استان تشکیل تیم داده و تمرینات مداوم دارند، خاطرنشان کرد: با این دو استخر در ارتباط هستیم و از نفرات برتر آنها برای مسابقات آینده استفاده خواهیم کرد. سایر استخرها نیز در صورت تشکیل تیم و برگزاری تمرینات مستمر به جهت حفظ آمادگی شناگران، می توانند استعدادهای خودرا به ما معرفی کنند تا در برنامه ها ومسابقات آتی از آنان بهره گیریم.
وی ادامه داد: رمز موفقیت در هرکاری به ویژه ورزش شنا تمرین مداوم و پشتکار است. بعد از گذر از دوران کرونائی و بازگشایی مجدد استخرها امیدواریم شناگران استان با از سرگیری تمرینات به روزهای اوج خود بازگردند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا تیمی از استان در لیگ برتر حاضر خواهد بود یا خیر، اظهار داشت: هیات های ورزشی مستقیما مجاز به اعزام تیم نیستند ولی در صورتیکه اسپانسر یا باشگاهی علاقه مند به تیم داری در مسابقات لیگ برتر باشد از این اتفاق استقبال خواهیم کرد.
ملک محمدی ضمن اشاره به این مورد که تنها دو ماه از انتخاب وی بعنوان ریاست هیات گذشته، تصریح کرد: در این زمان یک دوره بازآموزی مربیان درجه ۳ شنا برگزار کردیم، همین طور از سالهای گذشته کارت مربیگری شرکت کنندگان در دوره قبلی که به آنان تحویل داده نشده بود، با پیگیری ما و همکاری فدراسیون شنا بعد از چند سال به آنها ارائه شد.
وی اظهار داشت: در بخش بانوان نیز خاتم گویا، نایب رئیس هیات، تنها مدرس شنا در استان است و برنامه های زیادی همچون برگزاری مسابقات مختلف استانی تدارک دیده که بمحض در اختیار داشتن استخر به ترتیب اجرا خواهد شد.
ملک محمدی اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون به علت بازسازی ورزشگاه تختی دفتر هیات در این مجموعه تعطیل شده و باید منتظر مکان جدید باشیم. فعلا بصورت دورکاری هماهنگی ها صورت می گیرد ولی طبق قول اداره کل به زودی محل جدید هیات در اختیار ما قرار خواهد گرفت.
منبع:

1401/05/28
17:14:04
5.0 / 5
502
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا