علی نژاد:

در واترپلو گام های بلندی برداشته شد

در واترپلو گام های بلندی برداشته شد

به گزارش ساماس معاون وزیر ورزش اظهار داشت: با كار گلخانه ای در شنا و واترپلو می توانیم در سطح اول جهان به مدال برسیم.به گزارش ساماس به نقل از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش اظهارکرد: فدراسیون شنا جزو فدراسیون هایی است که توسط یکی از قهرمانان خوب ورزش و برخاسته از بدنه همین رشته اداره می شود و در حوزه مدیریتی توفیقات خیلی خوبی بدست آورده است. به نظرم با کمک همکاران خوبی که جذب کردند موفقیت های زیادی داشتند. این کار گروهی خوب باعث اتفاقات بزرگی شده و آن چه در جاکارتا روی داد را نمی توانیم فراموش نماییم. به واقع کسب مدال پس از ۴۴ سال را نمی توانیم فراموش نماییم.
وی افزود: بعد از این موفقیت بچه های واترپلو در دیدار با رهبری خواهان معافیت شدند و یک امتیاز بزرگتری برای کل بدنه ورزش ایران لحاظ شد. در حوزه شنا و شیرجه هر چند مدال هایی در رده های سنی و بزرگسالان کسب کردیم اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم. به نظر می رسد با یک کار اصولی و بهره برداری از ظرفیت همگانی شنا که در سبد فرهنگی خانوارهاست می توان به کار گلخانه ای و کشف استعادهای ویژه و اعزام به کمپ های مطرح دنیا شنا را به مدال برسانیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: حتما در این شرایط می توانیم شاهد توفیق و جذب منابع بیشتری باشیم. شناگر سنگاپوری که طلای المپیک گرفت نشان داد که باید الگوسازی کرد و اقدامات خوبی انجام داد. با عنایت به ارتباطات خوب بین المللی آقای رضوانی می توان در این جهت گام برداشت. معلوم نیست شرایط فاصله گذاری اجتماعی تا چه زمانی ادامه پیدا کند اما بعد از آن می توان با راه اندازی مدارس شنا توسط دستگاه های مختلف به اهداف مورد نظر نزدیک تر شد.
وی اضافه کرد: شنا رشته ای است که مردم به صورت عمومی دوستش دارند. در هر خانواده ای این ورزش را می شناسند. باید بتوانیم از امکانات و منابع بیرونی بهره ببریم چونکه ظرفیت وزارت به تنهایی نمی تواند پاسخگوی همه نیاز های این حوزه باشد. اعتقاد ما این است که در استان ها از روش های قانونی بتوانیم یک استخر را به هیات ها واگذار نماییم. بحث حاکمیتی و ترک تشریفات را دنبال نماییم و آنرا بعنوان خانه شنای استان معرفی نماییم. من هم در ستاد وزارت از این مورد حمایت می کنم
معاون وزیر ورزش خاطرنشان کرد: رشته های رکوردی مثل شنا شرایط خاصی دارند و در صدم ثانیه مشخص می شود چه کسی برنده و بازنده است. در شیرجه هم امتیازها نزدیک است. از یک طرف باید واقع بین باشیم. ما مثلا در وزنه برداری می رویم و دو مدال می گیریم. واقعیت این است که باید سیستم گذاری ها و سرمایه گذاری ها را بر اساس رشته های مختلف بخصوص رشته های پایه مشخص نماییم. راه قهرمانی در رشته هایی مثل شنا تنها شیوه گلخانه ای است.
علینژاد در انتها اظهار داشت: در بخش واترپلو کار بزرگی انجام دادیم. بازیکنان و مربی خوبی در این تیم هست که غیرت به خرج دادند و واترپلو توانست خودش را اثبات کند. در چند دوره واترپلو اصلا به المپیک آسیایی اعزام نمی شد اما با پیگیری های آقای رضوانی این مهم صورت پذیرفت. برای المپیک ۲۰۲۰ هم اگر شرایط کسب سهمیه باز شد امیدواری وجود دارد که بتوانیم سهمیه المپیک بگیریم.


منبع:

1399/05/12
14:08:40
5.0 / 5
2183
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا