سالن های دخانیات در اختیار فدراسیون کشتی قرار می گیرد

سالن های دخانیات در اختیار فدراسیون کشتی قرار می گیرد

ساماس: سالن های شرکت ملی دخانیات بر طبق تفاهم نامه ای در اختیار فدراسیون کشتی قرار می گیرد.


به گزارش ساماس به نقل از مهر، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی روز دوشنبه در دیدار با محمد شیخان مدیرعامل شرکت ملی دخانیات گفت: بر طبق تفاهم نامه امضا شده سالن هایی که دخانیات در اختیار کشتی قرار داده است از نظر تجهیزات و ساخت بنا چندصد میلیارد تومان ارزش دارد و اگر می خواستیم این امکانات را فراهم نماییم امکان پذیر نبود و خوشحالم که این امکانات از طرف مسئولان دخانیات در اختیار فدراسیون کشتی قرار گرفت تا به رشد کشتی کشور کمک گردد.

دبیر اظهار داشت: من هم در باشگاه دخانیات تمرین کرده ام و معتقدم که این باشگاه یکی از اثرگذارترین باشگاه های کشتی در کشور بود. وی افزود: کشتی گیران بزرگی مانند احمد رضایی، محمدرضا توپچی، پژمان درستکار و … جز دستاوردهای این باشگاه در دهه های پیشین محسوب می شوند و کلاً این باشگاه قدمت زیادی در کشتی دارد و کشتی گیران بزرگی نیز در سالهای این باشگاه به تمرین می پرداختند. رییس فدارسیون کشتی اظهار داشت: کاری که مدیریت دخانیات کرد بسیار بزرگ است و من ایشان را از مدیران باوجود می دانم که بدون هیچ چشمداشتی امکانات ورزشی این شرکت را در اختیار فدراسیون قرار داد و قول می دهم که اگر چند سال این امکانات در دست فدراسیون کشتی باشد و طبق برنامه ریزی ما کار ادامه داشته باشد، شاهد شکوفایی استعدادهای زیادی در سالن های دخانیات خواهیم بود. وی تاکید کرد: در سالهای قبل دستگاه های دیگری مانند سازمان آب که در آن منصور برزگر تمرین می داد و یا شرکت برق و گاز در کشتی فعال بودند اما هم اکنون فعالیت این سازمان ها و دستگاهها بسیار محدود شده و امیدوار هستم که آنها هم مانند دخانیات به کمک ورزش ملی کشور بیایند. وی با اشاره به این که وقتی کارخانه دخانیات در سال ۱۳۱۶ تأسیس شد حتی خانه ها هم در این محل نبودند اظهار داشت: این محل می تواند مکانی برای جذب استعدادها در کشتی باشد.

دبیر با تشکر از کلیه مدیران دست اندرکار در رسیدن به نهایی شدن این تفاهم نامه اشاره کرد: کار مهم انقلابی در دخانیات صورت گرفت که اثرات آنرا در سال های آتی خواهیم دید. ما مدیریت مراکز قهرمان پروری دخانیات را به هیئت های استانها می سپاریم اما فقط مجاز به فعالیت زیرنظر و برنامه های فدراسیون هستند و این مراکز با نام آکادمی فدراسیون کشتی فعالیت خواهند کرد. مدیرعامل شرکت ملی دخانیات نیز در این دیدار اظهار داشت: کشتی یک ورزش ایرانی و پهلوانی است که در دل این خاک ریشه دارد. شیخان افزود: کشتی ورزشی است که افتخارات بسیاری را در میادین بزرگ همچون المپیک و جهانی کسب کرده و خود آقای دبیر نیز یکی از آن مدال آوران و قهرمانان است که در المپیک سیدنی افتخارآفرینی کرد و در نسل طلایی کشتی ایران ماندگار شد. وی اشاره کرد: خاطره خوشی که کشتی گیران در ذهن ملت به یادگار گذاشته اند، هنوز هم ماندگار است اما تا جایی که من می دانم کشتی در سالهای اخیر در جمعیت کشتی گیری و سرانه خود گرفتار کاهش شده و این ورزشی که این همه افتخارات برای کشور بدست آورده است حیف است که از بین برود. وی اظهار داشت: ما در دخانیات به عنوان یک صنعت مشغول به فعالیت هستیم اما خودمان نیز مخالف استعمال آن هستیم و امیدواریم که کاهش پیدا کند اما باتوجه به مسئولیت اجتماعی که برعهده داریم به کمک کشتی آمده ایم و زیرساخت ها و سالن های خودرا در اختیار کشتی گیران قرار داده ایم و از این کار به دنبال درآمدزایی از ورزش نیستیم.

شیخان اضافه کرد: هدف ما از این کار بروز و کشف استعدادها و پرورش آنها است و امیدوار هستم که شرکت دخانیات که بیش از ۵۰ سال سال است که در کشتی فعال است و انسان های بزرگی مانند جهان پهلوان تختی در سالن آن تمرین کرده اند و مدال کسب کرده اند، بار دیگر بتواند استعدادهایی مانند پژمان درستکار را به ورزش کشور معرفی نماید. مدیرعامل شرکت دخانیات گفت: به دنبال تعامل با فدراسیون کشتی بودیم که خوشبختانه فدراسیون کشتی نیز از این کار استقبال کردند و در نهایت این تفاهم نامه به امضا رسید و قرار شد تا سالن ها و زیرساخت ها از طرف ما تامین شده و فدراسیون نیز در بحث نرم افزاری شامل قرار دادن مربی، اداره سالن، استعدادیابی و پرورش آنها کار کند. وی در مورد اهداف دیگر شرکت دخانیات ایران در کشتی کشور اظهار داشت: اگر شرایط مهیا شود در لیگ های کشتی هم شرکت خواهیم کرد، البته این مساله کمی زمان بر است و درحال حاضر تمرکزمان بر روی به ثمر رسیدن این تفاهم نامه همکاری است.


منبع:

1401/03/16
21:37:01
5.0 / 5
558
تگهای خبر: تجهیزات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا