موی تای قهرمانی جهان- امارات

صعود چهار نماینده ایران به دیدار نهایی

صعود چهار نماینده ایران به دیدار نهایی

ساماس: رقابتهای موی تای قهرمانی جهان در حالی امروز به صعود چهار نماینده ایران به دیدار نهایی مورد پیگیری قرار|گرفت که رییس موی تای ایران در نشست هیئت رئیسه جهانی شرکت کرد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، روز پنجم از رقابتهای موی تای قهرمانی جهان که در ابوظبی امارات جریان دارد، با صعود فاطمه حسینی در وزن ۶۰- کیلوگرم، صبا چناری در ۷۵- کیلوگرم و مهرداد خانزاده در ۵۴- کیلوگرم به دیدار نهایی به پایان رسید. پیش از این هم در وزن ۷۵+ کیلوگرم سمیرا فتحی به فینال صعود کرده بود.
فاطمه حسینی در وزن ۶۰- کیلوگرم که پیش از این نماینده سوریه را شکست داده بود، امروز هم رقیب ویتنامی خویش را از پیش رو برداشت و راهی مبارزه نهایی شد تا روز جمعه برای کسب مدال طلا با «زینب بوهمادا» از کشور میزبان رقابت می کند. مهرداد خانزاده نماینده وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان که پیش از این رقبایی از مراکش و تایلند را شکست داد بود در پیکار برابر رقیبی از لائوس به مبارزه پایانی صعود کرد تا روز جمعه برای کسب مدال طلا به «احمد نور ایمان» از مالزی برود.
در وزن ۷۵+ کیلوگرم هم سه موی تای کار حضور دارند که سمیرا فتحی روز شنبه برای رسیدن به سکوی نخست جهان با برنده مبارزه ترکیه و کرواسی مبارزه خواهد نمود.
آرمیتا سلیمانی در ۵۴- کیلو، فائزه افضلی در ۶۳.۵ کیلو، ترنم احمدی در ۶۷- کیلو، مبینا میرزاپور در ۷۱- کیلو، سیما نیک نام در ۷۵+ کیلو و علیرضا زینعلی در ۸۶- کیلو، موی تای کارانی بودند که با شکست برابر حریفان خود، از صعود به دیدار پایانی بازماندند.
حضور نصیری در جلسه هیأت رئیسه
امروز قبل از آغاز رقابتها، جلسه هیأت رئیسه فدراسیون بین المللی موی تای با حضور جواد نصیری تنها نماینده رسمی این فدراسیون در ایران، عضو شورای ریاست IFMA و سفیر عالی ورزش در جهان تشکیل شد و طی آن پیرامون موضوعات مهمی همچون بازی های جهانی بیرمنگام و دیگر رویدادهای پیش رو، بحث و تصمیم گیری به عمل آمد.
همچنین در این نشست تاکید شد، ایفما تنها عضو رسمی کمیته بین المللی المپیک IOC است که بعنوان متولی موی تای در جهان محسوب شده و مجاز به شرکت در رویدادهای تحت نظارت این کمیته است.
جواد نصیری در حاشیه رقابتهای امروز با برخی از رؤسای فدراسیون های موی تای کشورهای مختلف همچون آلمان، ایتالیا، قزاقستان، بحرین، آفریقای جنوبی، ترکیه، عراق، سوریه، مالزی و لبنان دیدار و گفتگو کرد.
شایان ذکر است حمیدرضا بوداقی و آزاده انتظاری نمایندگان سفارت ایران در ابوظبی، امروز برای تماشای مسابقات ورزشکاران کشورمان به سالن بازی ها آمدند.
برنامه نمایندگان ایران در روز ششم
فردا پنجشنبه ۱۲ خرداد ماه، هفت نماینده دیگر کشورمان در مرحله نیمه نهایی به روی رینگ می روند. در وزن ۶۳.۵- کیلوگرم، مسعود عبدالمالکی برای راهیابی به فینال، در مبارزه ای حساس به مصاف «لینوس بای لندر» از سوئد می رود. رزمی کار کشورمان با برتری مقابل نمایندگان ترکمنستان، استرالیا و آمریکا به دیدار نهایی صعود کرده بود.
در وزن ۷۵- کیلوگرم، یاسر پرمهر در نیمه نهایی با «سامیل اومر کالهان» از ترکیه دیدار خواهد نمود. وی در مبارزه قبلی عراق را شکست داده بود. صابر سعیدی هم که پیش از این حریفی از فلسطین را از پیش رو برداسته بود برای صعود به دیدار نهایی وزن ۸۶- کیلوگرم با «یوچنی زیمین» از قزاقستان پیکار خواهد نمود. در ۹۱- کیلوگرم نی، حمیدرضا کردآبادی که قزاقستان را شکست داده بود در دیدار ماقبل فینال، «لوکاس رادوز» از لهستان را پیش رو دارد.
در گروه زنان و در پیکار نیمه نهایی وزن ۴۵- کیلو، ریحانه سعیدی با «گامزه یالچین» از ترکیه دیدار می کند. پروانه محمودی در نیمه نهایی وزن ۶۷- کیلوگرم باید از سد «اکرام ابوالکوموسان» از مصر عبور کند. و در وزن ۷۵- کیلو، ندا کوثری برای راهیابی به دیدار نهایی با «بوشرا بیازبال» از ترکیه مبارزه خواهد نمود.


منبع:

1401/03/11
22:57:56
5.0 / 5
603
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا