دبیر سابق فدراسیون تنیس:

برای برکناری ام فشار آوردند!

برای برکناری ام فشار آوردند!

ساماس: دبیر سابق فدراسیون تنیس با اشاره به برکناری اش می گوید که مشکلی با رئیس فدراسیون و روند کارهای جاری فدراسیون نداشته است و این که به یک باره این تغییرات ایجاد شده، جای تامل دارد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، داود عزیزی، رییس فدراسیون تنیس مهرافزا منوچهری، نایب رییس فدراسیون و فرزین ضیاآذری، دبیر فدراسیون را برکنار و اشرف گنجوی را جایگزین منوچهری و شاهرخ کشاورز را بعنوان دبیر منصوب نمود. در واکنش به این انتصابات برخی از مسئولان فدراسیون تنیس استعفای خودرا اعلام نمودند.

امیرهمایون صدری، رییس کمیته بین الملل، اکبر طاهری، سرمربی تیم ملی مردان، فرناز فصیحی، سرمربی تیم ملی زنان، سینا ابراهیمیان، رییس کمیته مسابقات و یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون افرادی هستند که طی نامه ای از حضور در این فدراسیون استعفا کرده اند.

فرزین ضیاآذری دبیر سابق فدراسیون تنیس در گفت و گو با ایسنا به اشاره به برکناری ناگهانی اش بیان کرد: قبل از این دو بار به سبب شرایط کاری و مسائل خارجی فدراسیون و مواردی که نیاز به اصلاح داشت، یعنی با تفکر و کار من جور نبود، استعفا کردم. فدراسیون شرایط مساعدی داشت اما اختلاف سلیقه هایی بود و دو بار استعفا دادم. بعد از آن که با آقای عزیزی رییس فدراسیون صحبت کردم مشکلات حل شد و مشکلی خاصی وجود نداشت. این دفعه استعفا ندادم و ظاهرا برکنار شده ام. مصاحبه آخری که با یک رسانه داشتم ظاهرا به مذاق برخی خوش نیامده و برای جابجایی فشار وارد کردند.

او اضافه کرد: فرد جدید معرفی شده در دو سال اخیر منتقد فدراسیون بود و تمام اعمال فدراسیون را غلط می دانست اما حالا پست گرفته است. کسی که مخالف بوده و به فدراسیون بی احترامی کرده و کارها را زیر سوال برده، چگونه به فدراسیون می آید.

ضیاآذری با اعلان اینکه سیستم تنیس در دو سال اخیر کاملا موفق بوده، اشاره کرد: دیویس کاپ از گروه چهار به سه صعود کرد، میانگین سنی تغییر نمود، نسل بازیکنان عوض شد و بازیکنان جدید بازی کردند، تیم های ۱۲، ۱۴ و ۱۶ سال نتیجه گرفتند و لیگ اجرا شد. بدین سبب به صرف انتقاد یک نفر که غیر فنی بود، نباید این تغییر انجام می شد. اگر حضورش تحمیل شده است که باید فاتحه ورزش را خواند.

او با اشاره به موضوعی که در مصاحبه خود از آن انتقاد کرده بود، بیان کرد: در جلسه ای اولی که برای اعزام تیم ورزشکاران به بازی های آسیایی داشتیم، صحبت از اعزام تیم پسران بود اما در جلسات بعدی باتوجه به موفقیت های کسب شده از طرف مشکات الزهرا صفی، به یک بار نظرات عوض شد و تیم زنان در فهرست اعزام قرار گرفت. اعلام گردید تیم مردان نیاز به بررسی های بیشتر دارند و استدلال مدیران وزارت ورزش هم این بود که چون در دوره گذشته نتیجه کسب نکرده، اعزام نمی گردد. این بحث را مطرح کردم که تیم ما پس از حدود ۴۰ سال با تلاش آقای شایسته و حمایت کمیته ملی المپیک و آقای صالحی امیری به بازی های آسیایی جاکارتا اعزام شد. مسابقات تیم ملی قبل از این در حد دیویس کاپ بود و نخستین حضور در بازی های آسیا به صورتی کسب تجربه و دست و پنجه نرم کردن با رقباست، از نظر ورزشی معقول نیست که بگوییم دور قبل نتیجه نگرفته است. باید ببینیم شما چه کرده اید و کشورهای دیگر چه کرده اند و چه نتیجه ای می گیرند. وقتی چنین انتظاری دارید که تیم پس از ۴۰ سال دوری در بازی های آسیایی نتیجه بگیرد باید فاتحه ورزش را خواند.

دبیر سابق فدراسیون تنیس افزود: اگر برکناری من تصمیم رییس فدراسیون بوده که تصمیم مدیریتی است و باید به آن احترام بگذاریم اما اگر خارج از فدراسیون این تصمیم را گرفته اند، باید پرسید چگونه این تصمیم در مورد فدراسیونی اعمال می شود که در دو سال قبل مثبت عمل کرده و نتیجه گرفته است. امیدوار هستم این تصمیم اعمال فشار نبوده باشد.

ضیاآذری در پاسخ به این پرسش که فکر می کنید به قول و قرارهایی که با آقای عزیزی داشتید، پایبند بوده اید، اظهار داشت: اختلاف سلیقه همیشه وجود دارد اما اهتمام کرده ام تابع سیستم باشم. از نظر خودم کاری به ناحق نکردم. با اهمیت ترین مساله این است که امروز آرامش روحی و روانی دارم چون هیچ مورد و جایی کم کاری نکردم و تا روزی که سر کار بودم تمام تلاشم را کردم که تنیس نتیجه بگیرد و موفق باشد اما مواردی وجود دارد که نیازمند اصلاح است. شاید اگر به خود اهالی تنیس بسپرند، بهتر تصمیم بگیرد.

او اضافه کرد: من که حذف شده هستم و شاید انتقادات تند بوده که گوش شنوایی برایش وجود ندارد اما فرد جدید خودش را منتسب به وزیر می داند و هر چند شاید وزیر او را حمایت نکرده باشد اما این تغییر در سیستمی که نتیجه گرفته، نشانه هایی دارد که حاکی از این است که نتیجه مهم نیست و فرد اهمیت دارد.

ضیاآذری در آخر اظهار داشت: در دو سال قبل تمام تلاشم را کرده ام و با آنکه شغلم چیز دیگری است اما از ۱۰ بامداد تا ۴ و ۵ پس از ظهر در فدراسیون بودم. علاقه ای هم به مجامع، جاهای نمایشی و عکس نداشتم و کارم را می کردم. امیدوار هستم جامعه تنیس من را حلال کنند. قضاوت را به خانواده تنیس می سپاریم و امیدوار هستم که حق کسی را ضایع نکرده باشیم.

منبع:

1400/12/23
12:37:55
5.0 / 5
826
تگهای خبر: بازی , حلال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا