سرپرست مدیریت مالی و توسعه پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان:

دخالتی در بودجه کمیته المپیک و پارالمپیک نداریم

دخالتی در بودجه کمیته المپیک و پارالمپیک نداریم

سرپرست مدیریت مالی و توسعه پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: به هیچ عنوان در تقسیم بندی و نظارت بودجه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک دخالتی نخواهیم داشت و اعتبارات این دو ارگان مستقیم به حساب آنها واریز خواهد شد.


سید امیرحسین مطلبی در گفت و گو با ایسنا، درباره در اختیار قرار گرفتن بودجه سال آینده کمیته ملی المپیک و پارالمپیک به وزارت ورزش و اینکه آیا این مساله دوگانگی ایجاد نمی کند، اظهار نمود: بر طبق تفاهمنامه ای که در ابتدای سال با فدراسیونهای ورزشی داشتیم به آنها اعلام کردیم که پرداخت اعتبارات سالیانه آنها بصورت مرحله ای خواهد بود، به این شکل که هر ۳ ماه بر طبق عملکرد فدراسیونها و رخدادهای مهمی که در ضمن سال دارند، کمک های مصوب به آنها تزریق می شود. بر طبق گزارشی که دریافت کردم برای ۶ ماه اول سال تا اختتام شهریور، ۵۰ درصد اعتبارات به حساب فدراسیونها واریز شده و حتی برخی فدراسیونها باتوجه به عملکردشان و اردوها و تورنمنت های برون مرزی که داشتند، بیش از ۵۰ درصد اعتبارات خودرا دریافت کرده اند.
وی اظهار داشت: هیچ فدراسیونی نمی تواند ادعا کند که کمتر از ۵۰ درصد اعتبارات سالیانه خودرا دریافت کرده است، البته شاید فدراسیونی خارج از این مساله مطالبه ای از جایی دریافت کرده باشد که در اختیار ما نیست.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع زارت ورزش و جوانان افزود: هیچ فدراسیونی نیست که اعتبارات خودرا کمتر از ۵۰ درصد دریافت نکرده باشد، آن چیزی که وزیر ورزش به من امر کرده اند این بود که حمایت های پرداختی خودرا در ۳ ماه سوم سال جاری به فدراسیونهای ورزشی داشته باشیم که برای تخصیص آن منتظر تخصیص اعتبارات از طرف سازمان برنامه و بودجه و خزانه هستیم تا بر طبق عملکرد فدراسیونها، بودجه را واریز نماییم.
مطلبی همین طور درباب وضعیت بودجه فدراسیون ناشنوایان و اینکه چه مقدار از اعتبارات سالیانه خودرا دریافت کرده اند، اشاره کرد: به این فدراسیون تا حالا بیش از ۹۰ درصد بودجه واریز شده و در حقیقت اعتبارات سال جاری خودرا دریافت کرده اند. حال اینکه برای برگزاری اردوهای المپیکی از اعتبار ویژه برخوردار می باشند یا خیر در جریان نیستم و بستگی به مکاتبه آنها با سازمان برنامه و بودجه و مجلس دارد. اگر اعتبارات ویژه این فدراسیون در ردیف بودجه ما قرار گرفته باشد، طبیعتا پرداخت خواهیم کرد. البته اعتبارات ویژه فدراسیون ناشنوایان در بودجه ما دیده نشده است.
وی در توضیح بودجه سال ۱۴۰۱ کمیته ملی المپیک و پارالمپیک که در اختیار وزارت ورزش گذاشته شده است، اشاره کرد: تا امروز تعامل خوبی با کمیته ملی المپیک و پارالمپیک داشته و در ادامه نیز خواهیم داشت. بودجه تخصیص یافته نیز مخصوص این دو ارگان است و این طور نیست که در جای دیگری هزینه نماییم.
مطلبی پیرامون این پرسش که آیا تخصیص بودجه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک به وزارت ورزش از نظر قانونی مشکلی ایجاد نمی کند، اشاره کرد: این سیاست دولت می باشد در خصوص اینکه بودجه حوزه های مختلف را یک جا ببیند. تا جایی که اطلاع دارم حتی بعنوان مثال؛ بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز که ۱۹ دستگاه زیرمجموعه این وزارتخانه است همه یک جا دیده شده تا عدالت در جاهای مختلف رعایت شود.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: تمام بودجه سال ۱۴۰۱ کمیته ملی المپیک مثل گذشته در اختیار این نهاد قرار خواهد گرفت تا خود کمیته تصمیم بگیرد که به چه نحوی بودجه در اختیار فدراسیونها قرار دهد. به هیچ عنوان ما در تقسیم بندی و نظارت بودجه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک دخالتی نخواهیم داشت. در حقیقت این سیاست دولت بوده تا در سر جمع اعتبارات بداند که چه میزان بودجه برای ورزش در نظر گرفته است. ما تعامل خوبی تا به امروز با این دو ارگان داشتیم و پس از این نیز خواهیم داشت و بودجه آنها نیز بر طبق ردیف بودجه و موافقت نامه هایی که مبادله می شود، مستقیم به حساب کمیته ملی المپیک و پارالمپیک واریز خواهد شد.
وی همین طور درباب بخشنامه های هیات های استانی و اینکه با بازنشسته بودن برخی روسای هیات های استانی آیا باردیگر بودجه در اختیار آنها گذاشته می شود یا خیر؟ اشاره کرد: کمک هایی که به هیات های ورزشی صورت می گیرد بوسیله ادارات کل استانها است و ربطی به بازنشسته بودن رئیس هیات ندارد. وظیفه ما پشتیبانی از هیات های استانی است. قوانین و بخشنامه های هیات های ورزشی در اختیار معاونت قهرمانی است و بر طبق اساسنامه که مصوبه هیات وزیران دارد، حمایت ها کماکان ادامه خواهد داشت و کاری نداریم که رئیس هیات استانی بازنشسته است یا خیر؟
مطلبی در پاسخ به این پرسش که، باتوجه به اینکه سال آینده بازیهای آسیایی و پاراآسیایی را پیش رو داریم آیا اعتبار ویژه ای برای این دو رویداد مهم در ردیف بودجه سال ۱۴۰۱ دیده شده است یا خیر؟ اشاره کرد: در ردیف بودجه برای این دو رویداد مهم بودجه ویژه ای لحاظ شده و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی پیرامون این پرسش که آیا بودجه سال آینده وزارت ورزش برای اجرای برنامه های پیش بینی شده و اتمام پروژه های نیمه تمام کافی است یا خیر؟ اظهار داشت: مجلس تا به امروز حمایت های خوبی را از ورزش داشته است، البته در ردیف بودجه یک بخش با افزایش بودجه و در بخش دیگر با کاهش بودجه مواجه بوده ایم، ضمن اینکه درحال رایزنی با کمیسیون فرهنگی مجلس هستیم تا درآمد حاصل از مالیات دخانیات و ۲۷ صدم درصد مالیات برارزش افزوده که از ورزش حذف شده، باردیگر به ورزش اختصاص یابد تا از این طریق بتوانیم پروژه های نیمه تمام را به پایان برسانیم و بحث اشتغالزایی جوانان را مرتفع نماییم.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در آخر پیرامون این پرسش که بر طبق رای دیوان عدالت اداری، سوابق شغلی در نهادهای عمومی غیردولتی جزو سوابق موثر در بازنشستگی لحاظ نشده است، چون فدراسیونهای ورزشی نهادهای عمومی غیردولتی هستند، موضوع بازنشستگی روسای فدراسیونهای ورزشی بر این اساس چگونه خواهد بود، اضافه کرد: این مساله شرایط خاص خودرا دارد و درباب افرادی در نظر گرفته می شود که حقوق گرفته و سه چهارم کار کرده باشند، بر طبق اطلاعات پرونده پرسنلی موجود در وزارت ورزش، علی مرادی بیش از ۳۵ سال سابقه دارد و بازنشسته است. بدین سبب از لحاظ پرونده شغلی وی بازنشسته شمرده می شود.1400/10/20
13:12:57
5.0 / 5
985
تگهای خبر: دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا