قهرمانانی برای تمام فصول

قهرمانانی برای تمام فصول

ساماس: در میان تمام نفراتی كه در این سال ها با پرسپولیس قهرمان شدند فقط 7 در فهرست 4 فصل گذشته قرار داشته اند؛ قهرمانانی از درون دروازه تا خط حمله.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، تیم فوتبال پرسپولیس آخر این هفته می تواند بدون برگزاری بازی برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شود. اگر فولاد و تراکتور این هفته برابر حریفانشان امتیاز از دست بدهند، بازیکنان پرسپولیس جشن قهرمانی را در هتل محل اقامتشان می گیرند و اگر این اتفاق رخ ندهد می توانند با پیروزی برابر نفت مسجدسلیمان قهرمان شوند. هر چه هست قهرمانی این تیم در لیگ برتر فوتبال محتمل ترین اتفاقی است که می تواند رخ بدهد.

در این چهار فصل پرسپولیس با سه مربی مختلف به مصاف رقبایش رفته است. سه قهرمانی که به نام برانکو نوشته شده است و قهرمانی احتمالی این فصل هم با همکاری کالدرون و گل محمدی به دست می آید.
هرچند پرسپولیس در این چهار فصل ستاره های اصلی تیمش را حفظ کرد اما بودند بازیکنانی که یا در میانه راه از تیم جدا شدند یا بعنوان جانشین نفرات جدا شده به تیم اضافه شدند. بین همه بازیکنانی که در این سال ها در پرسپولیس حضور داشتند فقط هفت بازیکن هستند که در هر چهار فصل پرسپولیس را همراهی کرده اند.

علیرضا بیرانوند

دروازه بانی که از نفت تهران راهی پرسپولیس شد در این چهار فصل پای ثابت ترکیب هر سه مربی بود. هر چند در بعضی مواقع حاشیه هایی برای او به وجود می آمد اما یکی از علل موفقیت های پرسپولیس در این سال ها حضور بیرانوند درون دروازه این تیم بود. البته بیرانوند در نیمه فصل جاری با تیم آنتورپ بلژیک قرارداد امضا کرد و قرار بود پس از اتمام لیگ ایران به این کشور برود ولی کرونا و تعطیلی مسابقات موجب شدند که این جدایی قبل از اختتام مسابقات رقم بخورد. با این وجود او جز بازیکنانی شمرده می شود که با پرسپولیس ۴ فصل متوالی قهرمان شده اند.

بوژیدار رادوشوویچ

هرچند با حضور بیرانوند در این سال ها فرصت کمی برای خودنمایی داشت اما هر بار که درون دروازه پرسپولیس قرار می گرفت خیال هواداران و کادر فنی را راحت می کرد و بعضی از کارشناسان در مواقعی اعتقاد داشتند که او باید دروازه بان اول تیم باشد. رادوشوویچ قبل از کسب محبوبیت با واکنش هایش درون دروازه، خودش را با عکس العملهایش روی نیمکت در دل هواداران جا کرد. بطوریکه هواداران پرسپولیس از او بعنوان یکی از متعصب ترین بازیکنان تیم در این سال ها یاد می کنند.

سید جلال حسینی

خیلی ها می گویند اگر برانکو در فصل اول حضورش در پرسپولیس حسینی را جذب کرده بود آنها می توانستند این فصل پنجمین قهرمانی شان را جشن بگیرند. با این وجود وی در نفت ماند تا همراه بیرانوند و وحیدامیری پس از شکست دادن پرسپولیس و دور کردن این تیم از قهرمانی، به پرسپولیس بیایند. اگر از حسینی بعنوان مهم ترین بازیکن این سال های پرسپولیس نام ببریم چرت نگفته ایم. او با تجربه اش و همراهی دیگر مدافعان و بیرانوند در هر فصل آمار فوق العاده خوبی در خط دفاعی از خودشان به جا گذاشته اند.

محمد انصاری

بازیکن پیشین امیدهای استقلال، پس از مصدوم شدن دو مدافع چپ پرسپولیس یعنی بابک حاتمی و وحید حیدریه فرصت حضور در ترکیب این تیم را پیدا کرد. انصاری به خوبی قدر این فرصت را دانست و آنقدر خوب کار کرد که در این سال ها کسی در پرسپولیس رقیبش نشد و در تیم ملی هم حضور پیدا کرد. یکی از کم حاشیه ترین بازیکنان پرسپولیس نقش پر رنگی در استواری خط دفاعی و قهرمانی های این سال ها داشته است. او می تواند در این فصل چهارمین قهرمانی اش را با پرسپولیس جشن بگیرد اما دو بار پاره شدن رباط صلیبی اش کمی این قهرمانی را برای پرسپولیسی ها و خودش تلخ کرد.

محسن ربیع خواه

در ترکیب پرستاره برانکو، ربیع خواه نقش کسی را داشت که در مواقع شکست همه تقصیرها گردن او می افتاد. او یک بازیکن تکنیکی نبود و نیست ولی با دوندگی هایش همیشه اهتمام کرده به همبازیانش کمک نماید. زمانی که برانکو چندین بار از وی در پست دفاع چپ بهره برد اشتاباهاتش موجب انتقادات هواداران شد اما بعد از آن که در پست اصلی اش یعنی هافبک دفاعی بازی کرد شرایط برایش بهتر شد و در زمان های مصدومیت کامیابی نیا یا نبودن نوراللهی وظیفه آنها را به خوبی انجام می داد.

کمال کامیابی نیا

کامیابی نیا برای پرسپولیس جزو بازیکنانی بود که اگر مصدوم یا محروم می شد نبودنش به چشم می آمد. نمونه این اتفاق در بازی برابر استقلال رقم خورد که بجای کامیابی نیا که محروم بود حسین ماهینی در پست هافبک دفاعی بازی کرد و نتوانست جای او را پر کند. در آن بازی استقلال با هدایت منصوریان، ۳ بر ۲ پیروز شد. هافبک جنگنده پرسپولیس پای ثابت بیشتر نبردهای تن به تن در زمین است و اتفاقا گل های بسیار حساسی هم در این سال ها برای پرسپولیس به ثمر رساند. گل های سه امتیازی و دقیقه آخری.

علی علیپور

از علیپور بعنوان یکی از دلیلهای درخشش طارمی در پرسپولیس یاد می شود. مهاجم جوانی که با گلزنی در داربی تهران چهره شد از زمان حضور برانکو در پرسپولیس زوج خطرناکی را با طارمی تشکیل داد. با رفتن طارمی از پرسپولیس او بعنوان نفر اول خط حمله به زمین می رفت و با گلزنی هایش در این سال ها تبدیل به بهترین گلزن پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر شد.
1399/05/01
13:50:11
5.0 / 5
2053
تگهای خبر: پرستار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا