در گزارش ساماس عنوان شد:

شنیدن صحبت های دیاباته خجالت آور است

شنیدن صحبت های دیاباته خجالت آور است

کارشناس و پیشکسوت فوتبال ضمن اشاره به اظهارات بازیکن پیشین استقلال، اظهار داشت: در صورتیکه صحبت های دیاباته در مورد مدیران سابق استقلال صحت داشته باشد من بعنوان یک ایرانی از او عذرخواهی می کنم.به گزارش ساماس به نقل از مهر، صحبت های تکان دهنده مهاجم سابق استقلال و آقای گل پیشین لیگ برتر و افشاگری این بازیکن که به اخلاق مداری در فوتبال ایران شهرت داشت، مشخص کرد چطور دیاباته که لیگ نوزدهم را با آقای گلی به پایان رساند، در لیگ بیست و یکم تنها ۲ بار و آن هم در یک بازی موفق به گلزنی شد.
سعید مراغه چیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به صحبت های تکان دهنده شیخ دیاباته اظهار داشت: متاسفانه از جانب برخی مدیران سابق استقلال خیانت های بزرگ و جبران ناشدنی به این باشگاه شد. دامنه اتفاقات منفی آنقدر هست تا این شائبه ایجاد شود که شاید تنها هدف از انتخاب برخی مدیران برای استقلال ضربه زدن به این باشگاه بزرگ بوده است. من با شنیدن صحبت های دیاباته شوک شدم و اگر این صحبت ها صحت داشته باشد، واقعاً جای تاسف دارد و خجالت آور است و من بعنوان پیشکسوت استقلال و یک ایرانی از شیخ عذرخواهی می کنم.
وی اضافه کرد: این سوال همیشه برای خود من مطرح بود چطور بازیکنی که آقای گل می شود، فصل بعد تنها در یک بازی گل می زند؛ هرچند مشخص است این مورد تنها علل انگیزشی دارد. بخصوص که شیخ همان فصل گذشته در آسیا بهترین عملکرد را داشت و پس از پیوستن به الغرافه هم همان مهاجمی شد که از او انتظار می رفت.
پیشکسوت آبی پوشان ضمن اشاره به قسمتی دیگر از صحبت های دیاباته در مورد خودش و قایدی اظهار داشت: بر این قسمت از صحبت های دیاباته هم صحه می گذارم و معتقدم حضور او و قایدی می توانست خیلی به استقلال کمک نماید. جای خالی آنها در این تیم احساس می شود. مثلث شیخ، قایدی و مطهری بهترین مثلث تهاجمی در فوتبال ایران بود. یکی را فراری دادند، یکی را فروختند و یکی را هم با داشتن بهترین عملکرد نیمکت نشین کرده اند تا به خارجی هایی که کیفیت مطلوبی ندارند بازی برسد.
کاپیتان پیشین استقلال خاطرنشان کرد: وقتی می گویم کیفیت بازیکنان خارجی پایین است با بررسی عملکرد آنها در تمام بازی هایی که هستند می گویم، نه فقط با نگاه کردن به یک دیدار مقابل پیکان. شاید مهاجم خارجی استقلال مقابل پیکان بازی خوبی کرده باشد، اما در مجموع این مدتی که به این تیم اضافه شده عملکرد چندان مطلوبی نداشته و به نظر من مطهری از او خیلی بهتر است.
مراغه چیان بیان داشت: مطهری بازیکنی است که عشق و تعصبش به استقلال را از قبل نشان داده و بر اثر تصادف پیراهن آبی را بر تن نکرده است. او هرگاه در زمین بوده بهترین عملکرد را داشته و دلیل نیمکت نشینی او را من متوجه نمی شوم. بخصوص وقتی که آمار با وضوح نشان داده است کیفیت او بسیار بهتر است.
کارشناس فوتبال بیان داشت: کیفیت هر تیم و هر بازیکنی را در بازه های زمانی بلند مورد بررسی قرار می دهند و این اشتباه است که با یک بازی خوب یا بد در مورد تیم یا بازیکن قضاوت می شود. متاسفانه در فوتبال ایران این گونه است که اگر یک تیم کیفیتی در حد انتظار نداشته باشد، بلافاصله با یک پیروزی مردم همه چیز را فراموش می کنند و این به ضرر همان تیم است. چون منجر به دیده نشدن نقاط ضعف و از بین رفتن آنها دارد.
ملی پوش اسبق فوتبال تصریح کرد: کیفیت لیگ ایران فصل گذشته هم چندان بالا نبود و در این فصل پایین تر هم آمده است. هیچی تیمی نیست که بتواند در یک فصل بالای ۱۰ بار بازی باکیفیت به نمایش بگذارد. در حالیکه در لیگ های اروپایی زمانی به یک تیم می گویند کیفیتش مطلوب است که از ۳۰ بازی حداقل بالای ۲۲ بار بازی باکیفیت به نمایش بگذارد. در فوتبال ایران با ارفاق می شود گفت تیم های بهتر از دیگران ۶ تا ۷ بازی خوب در یک فصل به نمایش می گذارند.
پیشکسوت فوتبال در مورد شانس قهرمانی در این فصل اظهار داشت: به نظرم همان مدعیان سنتی که استقلال، پرسپولیس و سپاهان باشند در این فصل هم مدعی قهرمانی هستند و باید به این ۳ تیم برای این فصل گل گهر را هم اضافه کرد که انصافاً فوتبالی باکیفیت عرضه می دهد و ساز کار ادامه مسیر در کورس قهرمانی را دارد. اما این که از هم اکنون شانس یک تیم را بیشتر از سایرین بدانیم ساده اندیشی است.
کاپیتان سابق آبی پوشان در ادامه خاطرنشان کرد: استقلال هم یک مدعی جدی برای قهرمانی است و مدیریت آجورلو هم به شکلی بوده که هیچ بهانه ای برای قهرمان نشدن را بر جای نگذارد. او همه تمهیدات لازم را اندیشیده و همه زمینه های قهرمانی را هم فراهم نموده است.
مراغه چیان ضمن اشاره به در پیش بودن بازی استقلال و سپاهان اظهار داشت: این بازی را میتوان یکی از فینال های نیم فصل اول دانست که پیروزی برای هر تیمی به منزله یک جهش بلند به سمت قهرمانی است. اما مساوی و تقسیم امتیاز به درد هیچیک از آنها نمی خورد و سایر رقبا سود می برند. بنابراین به نظر می آید باید انتظار یک بازی تهاجمی را از جانب دو تیم در این بازی داشته باشیم.

1400/09/20
15:21:48
5.0 / 5
971
تگهای خبر: فوتبال , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲