سرمربی تیم ملی هندبال:

تورنمنت قطر سنگ محکی برای سنجش ملی پوشان هندبال است

تورنمنت قطر سنگ محکی برای سنجش ملی پوشان هندبال است

سرمربی تیم ملی هندبال بزرگسالان مردان ایران هدف اصلی سومین اردوی تیم ملی هندبال را آماده سازی بازیکنان برای حضور در وضعیت مسابقه عنوان نمود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، مانوئل مونتایا فرناندز، سرمربی تیم ملی هندبال بزرگسالان مردان ایران در حاشیه سومین اردوی آماده سازی این تیم اظهار داشت: تمرکز اصلی من در این اردو روی آمادگی جسمانی بازیکنان است. همین طور از نظر تکنیک و تاکتیک هم روی نقاطی که باید اصلاح گردد، کار نماییم. در کل درحال آماده سازی برای حضور در یک تورنمنت دوستانه هستیم.

وی با اعلان اینکه هم اکنون بچه ها انگیزه بالایی برای حضور در تورنمنت بین المللی قطر دارند، افزود: هدف اصلی این اردو آمادگی برای حضور در وضعیت مسابقه در تورنمنت قطر است و می خواهیم این اردو آزمونی برای بازیکنان باشد تا ببینیم در وضعیت بازی خود را به چه صورت نشان می دهند در حقیقت یک سنگ محک برای سنجش بازیکنان در وضعیت یک مسابقه واقعی در زمین هندبال است.

فرناندز درباره حریفان ایران در این تورنمنت هم اظهار داشت: نکته اصلی این است به خاطر شرایط کرونا آخرین محک ما از حریفان خود در این تورنمنت بازی های آسیایی ۲۰۲۰ کویت است. مدت طولانی است که تیم ها مسابقه ندادند و اطلاعات به روزی از حریفان در این تورنمنت که عربستان، کویت و قطر هستند، در اختیار نداریم.

وی افزود: نکته دیگر این است که تمرکز اصلی من روی تیم خودم است نه تیم های دیگر. اساسا چالش من در این تورنمنت این است ببینم کاری که در اردوها از بازیکنانم خواسته ام و آموزش داده ام، در زمین مسابقه هم پیاده می کنند یا خیر!

مانوئل مونتایا فرناندز درباره نگرانی از احتمال لطمه دیدگی بازیکنان در تورنمنت قطر هم بیان کرد: به هر حال لطمه دیدگی قسمتی از ورزش است و ممکنست در تمرینات، بازی های لیگ و بازی های دوستانه هم اتفاق بیفتد. اساسا این امر از تورنمنت قطر دور نیست و البته خیلی بحث نگران کننده ای هم برای من و کادرفنی نیست.

سرمربی تیم ملی هندبال بزرگسالان مردان ایران درباب رصد بازی لژیونرها و این که آیا به تیم برای حضور در قطر اضافه خواهند شد یا نه نیز گفت: با اطمینان می گویم به غیر از بازی های این هفته که در مسافرت بودم، بدون استثناء بازی تمام لژیونرها را رصد کردم. در مورد سوال دوم هم باید بگویم درهای تیم ملی روی هیچ بازیکنی بسته نیست و برعکس این مطلب هم صادق است. همه شانس اضافه شدن به تیم ملی را دارند.

وی عنوان کرد: مطلب دیگر این هست که با واژه لژیونر مخالفم. در حقیقت ما بازیکنانی داریم که در یک چیز مشترکند و آن هم ملیت ایرانی است و همه آنها برای ایران بازی می کنند.

فرناندز در آخر درباره دیدگاهش از زندگی در کشورمان قبل و پس از ورود به ایران نیز اظهار داشت: همه خیلی خوب با من رفتار می کنند و همه جانبه حمایت می شوم و از این بابت خوشحالم. البته من در یک محدوده کوچک واقع در یک مجموعه ورزشی زندگی می کنم و نمی توانم نظر واقعی راجع به زندگی در ایران بدهم اما با هر کسی برخورد می کنم واقعا رفتار خوبی دارد. امیدوار هستم فرصت شود و بتوانم شهرهای دیگر ایران را هم از نزدیک ببینم تا بیشتر با زندگی در این کشور آشنا شوم.

وی افزود: قبل از این، تجربه زندگی در کشورهای خاورمیانه را داشتم و به همین خاطر پیش از ورود به ایران نگران نبودم ولی اطرافیانم ذهنیتی غیرواقعی راجع به تمام کشورهای این حوزه دارند طوری که نخستین سفرم به ایران همزمان با روی کار آمدن طالبان در افغانستان شد و همه از این بابت نگران بودند و این نکته را نمی دانستند که ایران و افغانستان دو کشور جدا از هم هستند.

فرناندز افزود: اطلاعات زیادی راجع به ایران در اسپانیا نیست اما توریستهایی که به ایران سفر کرده اند همیشه خاطرات مثبتی از سفر خود دارند و به نظر من هم ایران کشوری آرام و امن بوده و تفاوت های فرهنگی همیشه برای من قابل احترام بوده است.

فرناندز که متولد شهر بارسلوناست، درباب بازی الکلاسیکو که چند روز پیش انجام شد و با برتری دو بر یک رئال به انتها رسید هم اظهار داشت: من طرفدار دو آتیشه بارسلونا هستم. در روز الکلاسیکو در خوابگاه بازیکنان بودم و بچه ها از من خواستند بازی را با آنها ببینیم اما چون می دانستم بارسا می بازد، دعوت شان را رد کردم!

لازم به ذکر است سومین اردوی تیم ملی هندبال از ۲ آبان ماه به میزبانی خانه هندبال فدراسیون شروع شده و تا ۱۷ ماه جاری ادامه دارد.

1400/08/05
19:57:31
5.0 / 5
981
تگهای خبر: آموزش , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا