حسن یزدانی:

تعویق المپیك به نفعم شد

تعویق المپیك به نفعم شد

به گزارش ساماس قهرمان وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ریو اظهار داشت: تعویق المپیک توکیو به نفعم شد چون شرایط بدنی ام بهتر از سال قبل است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، حسن یزدانی با اشاره به این که تعویق یک ساله المپیک به سود او بوده، گفت: این بطور قطع برای من خوب بود. امسال صد درصد آمادگی ام بهتر از سال قبل است که جراحی کرده بودم. سه چهار ماه مانده به نوروز سال ۹۹ گرفتار لطمه دیدگی شده و جراحی کردم. عید ۹۹ تازه روی تشک آمدم و زمان کم بود اما امسال بدنم بهتر شده و در این مدتی هم که تا المپیک مانده به آمادگی لازم می رسم تا خوش رنگ ترین مدال را در المپیک بگیرم.
درحالی که همه دیوید تیلور را اصلی ترین حریف یزدانی می دانند، او تاکید می کند که روی همه رقبایش حساب می کند: هدفم این نیست که فقط به یک حریف آمریکایی فکر کنم، همه کشتی گیران ۸۶ کیلو در المپیک حریفم هستند و در مصاف با همه آنها با آمادگی صد درصد روی تشک می روم. سال ۲۰۱۶ هم حریفان نامداری در وزن من حضور داشتند. المپیک میدانی هست که هرکسی بیشترین زحمت را کشیده باشد و باانگیزه تر باشد، پیروز میدان خواهد بود. روی همه حریفان حساب می کنم و هیچکدام را دست کم نمی گیرم.
یزدانی که با تلویزیون صحبت می کرد، افزود: زمانی که ما تیم ملی جوانان بودیم مربیان یا کسانی که در کشتی سررشته داشتند همیشه این را می گفتند که قهرمانی دشوار است، اما حفظ آن همیشه مشکل تر است. این حرف همیشه در ذهن من بوده و به این فکر می کردم که چه کار کنم این دوره برایم تداوم داشته باشد. بطور قطع با تمرینات خوب و سالم زندگی کردن و هدفمند بودن می توان به قهرمانی تداوم بخشید و من همیشه تلاش می کنم که روال خوبی را طی کنم که نتیجه بگیرم.
این ملی پوش کشتی ایران که در صورت تکرار طلای المپیک خود در توکیو در کشتی ایران جاودانه خواهد شد، با اشاره به این که درخواست از مسئولان برای تامین معیشت ورزشکاران سود چندانی نداشته، اظهار داشت: خیلی ها در این رابطه گلایه کردند. چند بار من هم گفتم ولی دیدم حرفم خریدار ندارد و بعد دیگر سکوت کردم که حرفم را بی ارزش جلوه ندهند. حالا دیگر زیاد در این مسائل صحبت نمی کنم. به هر شکل قبل از المپیک مسعود سلطانی فر وزیر ورزش پاداشی برای قهرمانان در نظر گرفت. ورزشکار که تامین باشد می تواند روی ورزش تمرکز کند. دغدغه فکری من برای آینده و زندگی ام زیاد است، درحالیکه فکر ورزشکار باید فقط معطوف به تمرینات و مسابقاتش باشد. متاسفانه این در کشور ما خوب جا نیفتاده که ورزشکار حرفه ای باید از همه لحاظ تامین باشد.
قهرمان مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس و ۲۰۱۹ نورسلطان درباب درخواستش از رییس جمهوری آینده نیز اشاره کرد: ما از رییس جمهور انتظار بی جا نداریم. ما بطور قطع تا آخرین ثانیه ها در مسابقات مهم می جنگیم که بهترین نتیجه را کسب نماییم و برای پرچم کشور افتخارآفرین باشیم. از رییس جمهوری هم می خواهیم که پایبند به تمام شعارهایی که داده اند، باشند و به مردم و ورزشکاران کمک کنند که آرامش به همه برگردد.


منبع:

1400/04/06
11:29:30
5.0 / 5
1196
تگهای خبر: جراحی , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا