برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی تهرانی ها در روز جهانی المپیك

برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی تهرانی ها در روز جهانی المپیك

ساماس: مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی تهرانی ها در روز جهانی المپیک آگاهی داد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، "امیر محسنی" با اشاره به روز جهانی المپیک اظهار داشت: المپیک رویداد منحصر به فرد و بلند آوازه ترین رویداد ورزشی است که تمام جوامع و ورزشکاران دنیا را در یک زمان گرد هم می آورد. همزمان با روز جهانی المپیک هزاران شهروند در شهرها و کشورهای مختلف دنیا برای گرامیداشت این روز بزرگ و با هدف ایجاد تحرک و تاکید بر روحیه برابری و برادری در کنار یکدیگر قرار می گیرند.
وی با اعلان اینکه این رویداد امسال ۷۳ ساله شد، اضافه کرد: روز المپیک بمنظور ایجاد برنامه عملیاتی ورزش و آموزش است و هدف آن جمع آوری مردم در سطح هر چه گسترده تر در جهان برای تحرک و کسب تجربه و اهمیت به ارزش های المپیک یا به عبارتی برتری، دوستی و احترام است. پرچم و نماد المپیک مظهر اتحاد ۵ قاره و تجمع قهرمانان سراسر نقاط جهان در بازی های المپیک است که به رعایت اصل دوستی به مسابقه های برابر و صادقانه می پردازد. بدین جهت سازمان ورزش، همزمان با روز جهانی المپیک باتوجه به محدودیت های کرونائی و رعایت پروتکلهای بهداشتی، همایش پیاده روی را در پایتخت برگزار کرد.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اعلان اینکه همایش پیاده روی خانوادگی توسط مناطق ۲۲گانه به طور متمرکز در شهر تهران برگزار شد، اظهار نمود: این همایش بزرگ در ایام چهارشنبه و پنج شنبه ۲ و ۳ تیرماه و در مسافت بیش از ۲ کیلومتر اجرا شد. این در حالیست که در این همایش به شرایط مناسب به لحاظ ترافیک، گنجایش جمعیت و رعایت فاصله فیزیکی نیز توجه ویژه ای شد.
محسنی در آخر با اشاره به اهداف برگزاری این همایش اشاره کرد: توسعه و گسترش پیاده روی در میان شهروندان شهر تهران، گرامیداشت روز جهانی المپیک، ارتقاء سطح سلامت، شادابی و نشاط جامعه شهری و همین طور معرفی و آمادگی شهروندان از جبنش المپیک همچون موضوعات برگزاری این همایش خانوادگی بود.

منبع:

1400/04/04
18:40:10
5.0 / 5
1561
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا