خلیلیان:

دیدار استقلال و پارس جنوبی عقب می افتد

دیدار استقلال و پارس جنوبی عقب می افتد

ساماس: رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی میگوید دیدار تیم های استقلال و پارس جنوبی جم عقب می افتد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مهرزاد خلیلیان در گفت و گویی رادیویی درباره تغییر پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: ما از وقتی که کوشیدیم بازگشایی های لازم را انجام دهیم، سعی کردیم که مشکلات کرونا را مورد بررسی قرار دهیم و این مساله نیاز به تعمق و جلسات فراوانی داشت که وزارت بهداشت کمک های بسیاری کرد. ما با افزایش کرونا مواجه هستیم و تصمیم ها نیز متفاوت خواهد بود. ما باید بررسی نماییم که در چه شرایطی هستیم و وزارت بهداشت سخت گیری های بیشتری اعمال کرده است. ما تغییر مصوبی هنوز نداریم و اگر بشود، آنرا اعلام خواهیم کرد.

او درباره بازیکنان استقلال و فولاد که مبتلا به کرونا شدند، اظهار داشت: در این یکی بعضی باشگاه ها همکاری لازم را انجام ندادند، شکی نیست اما چیزی که بتازگی به دست ما رسیده است، قبلا تست ها مثبت شده است اما در ادامه وقتی ۲ تست بازیکن منفی اعلام می شود، یعنی آماده بازی است و در آن تعداد نمی گنجد. پس بازی بعدی را استقلال باید بازی کند چون ۴ بازیکن استقلال که قبلا مثبت بودند، دیگر مثبت نیستند.

خلیلیان درباب بازی استقلال مقابل پارس جنوبی جم اظهار داشت: نتیجه بازی ها را سازمان لیگ اعلام می کند. طبق پروتکل هر باشگاهی که بالای ۲۵ درصد تست مثبت داشته باشد، به قرنیطنه می رود. طبق اطلاعی که به ما دادند، استقلال و فولاد ۲۵ درصد تستی مثبتی که داشتند، تایید می شود و بازی شان به تعویق می افتد؛ مگر این که مسائلی مد نظر سازمان لیگ باشد که مربوط به ما نیست.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اضافه کرد: ۲۴ الی ۴۸ ساعت در این خصوص تست گرفته می شود تا وضعیت ناقل بودن بازیکنان مشخص شود. تست فولاد خوزستان هنوز نیامده و ارزیابی نهایی هنوز منعکس نشده است.

او درباره نامه ارسالی حیدر بهاروند به تیم استقلال درباب این که تعداد کرونایی های استقلال کمتر از ۲۵ درصد است، تصریح کرد: همچین چیزی به دست ما نرسیده است. تعداد ۲۵ درصد اولیه تیم استقلال توسط وزارت بهداشت و وزارت ورزش تایید شد. ما ۱۲۰ آزمایشگاه تایید شده داریم و افسر کنترل سلامت باید در صحت آزمایش ها حضور داشته باشند.

خلیلیان درباره بازیکنانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، اظهار داشت: ما یک پیشنهاد ویژه ای را برای کمیته اخلاق در سطح کار پزشکی ارائه کردیم و هیچکس در این مساله استثنا نیست و باید ببینیم در آینده چه پیش می آید.

منبع:

1399/04/19
22:51:11
5.0 / 5
1885
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا