چهار دلیل برای خوش بینی به تیم ملی

چهار دلیل برای خوش بینی به تیم ملی

ساماس: حتی اگر امتیاز کم داشته باشیم، زمان را از دست داده باشیم و روند آماده سازی تیم ملی چنگی به دل نزند، باز نشانه های زیادی وجود دارد که ثابت می کند خوش بینی ما به تیم ملی چندان بیراه نیست. این تیم می تواند کارهای بزرگی انجام بدهد و رویای صعود را باردیگر زنده کند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «اگر چه روی کاغذ کار تیم ملی برای صعود به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی بسیار دشوار است اما دست کم به چهار دلیل امیدواریم این تیم بتواند با غلبه بر همه مشکلات، مسیرش را به سمت موفقیت هموار کند. حتی اگر امتیاز کم داشته باشیم، زمان را از دست داده باشیم و روند آماده سازی تیم ملی چنگی به دل نزند، باز نشانه های زیادی وجود دارد که ثابت می کند خوش بینی ما به تیم ملی چندان بیراه نیست. این تیم می تواند کارهای بزرگی انجام بدهد و رویای صعود را باردیگر زنده کند.

اعتماد متقابل

بازیکنان تیم ملی این روزها تمرینات شاد و مفرحی در جزیره کیش دارند. عمده بازیکنان دعوت شده فصل موفقی را پشت سر گذاشته اند و بنا بر این از روحیه خوبی برخوردار می باشند. از این نظر شرایط تیم ملی قابل مقایسه با مسابقات دور رفت نیست و بنظر می رسد بازیکنان با این شور و حال کار راحت تری برای به زانو درآوردن بحرین و عراق خواهند داشت. مسائل روحی و روانی در فوتبال بسیار مهم هستند. دراگان اسکوچیچ هر اشکالی داشته باشد دست کم تلاش نموده از این حیث فضای خوبی در تیم ملی حاکم کند. این طور بنظر می رسد که مربی کروات موفقیت نسبی هم به دست آورده است. بازیکنان او را دوست دارند و در موردش مصاحبه های مثبت انجام می دهند. در این برهه زمانی این مهم ترین چیزی است که لازم دارید؛ اعتماد متقابل بین بازیکنان و مربی.

توازن فنی

حقیقت آنست که تیم ملی از نظر فرم فنی و بضاعت انسانی، قالبی متوازن و متعادل دارد. ما دروازه بان خوبی داریم، همچنین مدافعان و هافبک هایی که با تجربه و توانا هستند. شاید فقط کمی در جناحین خط دفاعی جای بحث وجود داشته باشد؛ چونکه میلاد محمدی را مدت هاست ندیده ایم و صادق محرمی هم با چندین ماه مصدومیت مواجه بوده است. نقطه قوت اصلی تیم ملی را هم باید خط حمله آتشین آن دانست. حضور بازیکنانی مثل مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و... در این تیم اساسا مایه نگرانی رقبا خواهد بود. تیم فعلی بالانس و منظم بنظر می رسد.

بچه های ما میدان هایی دیده اند که خیلی از بازیکنان عراق و بحرین در خواب هم نمی بینند. این تجارب بالاخره یک جا باید به کار بیاید و البته که مسابقات مهم پیش رو بهترین مجال برای خودنمایی ستاره های ایرانی است.

زخم خورده و عبرت دیده

تیم ملی فعلی یک تفاوت مهم دیگر هم با مسابقات رفت دارد. این تیم حالا باتجربه شده و می داند که نباید هیچ حریفی را دست کم بگیرد. شاید اگر ما می دانستیم که در چنین برزخی گرفتار خواهیم شد، در دور رفت آن طور بی محابا و سهل انگارانه امتیاز از دست نمی دادیم. شاید هم دو پیروزی آسان برابر هنگ کنگ و کامبوج موجب شد بازیکنان تیم ملی تصور کنند برابر بحرین و عراق از پیش برنده هستند. این دو تیم اما درس سخت و دردناکی به ایران دادند و ما را در وضعیتی گرفتار کردند که حالا برای صعود نیاز به امتیازات کامل داریم. شاگردان اسکوچیچ زخم خورده هستند حواس شان جمع است که کوچک ترین لغزش برابر این رقبای حیثیتی می تواند غیر قابل جبران باشد. این تیم دیگر مثل دور رفت آسان گیری نخواهد کرد و خواهید دید که بازیکنان با تمام توان و تمرکز برای صعود می جنگند.

لبالب از انگیزه

هر بازیکنی برای درخشش در تیم ملی از حداکثر انگیزه برخوردارست. با این وجود وقتی پای جام جهانی در بین باشد این انگیزه چند برابر خواهد شد. خیلی از بازیکنان تیم ملی طی روزهای گذشته به وضوح ادعا کردند اگر این تیم از راهیابی به جام جهانی محروم شود یک نسل درخشان در فوتبال ایران رو به نابودی می رود. سرنوشت این تیم حالا دست خود بچه هاست و آنها هر کاری که می کنند، جز برای تیم ملی، برای بهبود آینده خودشان هم هست. ستاره های ایرانی می دانند که این آخرین فرصت برای نجات تیم ملی است، در غیر این صورت باید مسابقات جام جهانی قطر را از تلویزیون تماشا کنند. پیشنهادهای بهتر و آینده درخشان تر در صورت حضور در جام جهانی از راه خواهد رسید؛ بدین سبب امروز می توانید فردا را بسازید. در نزدیک ترین جام جهانی به جغرافیای ایران، حیف نیست تیم ما نباشد؟

منبع:

1400/03/10
10:54:12
5.0 / 5
1176
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا