كنترل كرونا در جریان بازی های المپیك از راه تست بزاق دهان

كنترل كرونا در جریان بازی های المپیك از راه تست بزاق دهان

به گزارش ساماس آزمایشات مبتنی بر بزاق دهان یکی از شیوه هایی است که برای کنترل کرونا در بازی های المپیک در نظر گرفته شده است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، تصمیم برای گرفتن نمونه بزاق دهان در جریان بازی های المپیک و همینطور پارالمپیک در ارتباط با مقامات این دو رویداد و همینطور افرادی که برای کمک به برگزاری از خارج از کشور به توکیو سفر می کنند (کارگران) گرفته شده است.
طبق اعلام سایت kyodo news، نتایج آزمایشات مبتنی بر بزاق ظرف ۲۴ ساعت بعد از ارسال نمونه در دسترس خواهد بود و افرادی که تست آنها مثبت باشد، مجدد آزمایش می شوند.
در رابطه با ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی و مربیان آنها اما این گونه تصمیم گیری شده که تقریباً ۱۵۰۰۰ نفر از آنها به صورت روزانه تحت نظارت در یک مرکز جمع آوری نمونه که مقرر است در دهکده ورزشکاران ایجاد شود، از نظر ویروس غربال شوند.
برگزارکنندگان بازی ها اما تشخیص داده اند که انجام چنین کاری برای افراد غیر ورزشکار دشوار است چونکه تعداد آنها بسیار بیشتر خواهد بود و مراکز جمع آوری نمونه هم به احتمال زیاد شلوغ خواهند بود بنابراین تصمیم گرفته شده از آنها تست بزاق دهان گرفته شده و این نمونه ها جمع آوری شود.
کمیته برگزاری بازی های تابستانی همینطور این گونه تخمین زده که برای پیشگیری از شیوع کرونا تعداد مقامات و کارگران خارج از کشور می تواند به ۷۸۰۰۰ نفر کاهش پیدا کند که کمتر از نیمی از رقم اولیه است. آنها شامل اعضای کمیته بین المللی المپیک، فدراسیون های بین المللی ورزش، مطبوعات و افرادی هستند که برای کمیته های ملی المپیک و حامیان مالی کار می کنند.
طبق برنامه فعلی، اینکه ۷۸ هزار بازدید کننده و کارگر المپیکی از ژاپن باید مرتباً آزمایش ویروس انجام دهند، به همجواری آنها با ورزشکاران بستگی دارد.
کمیته برگزاری قبل از به تعویق انداختن یک سال قبل المپیک و پارالمپیک به علت همه گیری، پیشبینی کرده بود در حدود 180، 000 مقام و کارگر از کشورهای خارجی باشند.
IOC و دیگر برگزارکنندگان از نهادهای شرکت کننده خواسته اند تا بعنوان بخشی از تلاش ها برای تحقق بازی های امن توکیو، تعداد افرادی که به ژاپن وارد می شوند را کاهش دهند.
سی و دومین دوره بازی های المپیک اول تا هفدهم مردادماه به میزبانی توکیو برگزار می گردد.


منبع:

1400/02/31
18:35:42
5.0 / 5
1172
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا