اعتراض ایران به رای فدراسیون جهانی جودو

اعتراض ایران به رای فدراسیون جهانی جودو

ساماس: در پی رای محرومیت چهار ساله ایران از طرف فدراسیون جهانی، فدراسیون جودو کشورمان اعتراض خودرا در دادگاه حکمیت ورزش مطرح می کند.به گزارش ساماس به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، پس از مسابقات قهرمانی جهانی در ژاپن، جودو ایران با رأی صادره از طرف کمیته انضباطی فدراسیون جهانی تعلیق دائم شد، بنا بر این بلافاصله فدراسیون جودو کشورمان پرونده ای را در دادگاه حکمیت ورزش تشکیل داد و بعد از فراز و نشیب های فراوان در نهایت دادگاه حکمیت ورزش رأی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی، در خصوص تعلیق نامحدود با قبول پیش شرط را ابطال و پرونده را به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارجاع نمود.
بعد از اعلام رأی دادگاه حکمیت ورزش و رفع تعلیق دائم، مسئولان فدراسیون جودو کشورمان رایزنی های فراوانی را انجام دادند تا این که تیم ملی جودو ایران توانست در فروردین ماه سال جاری در مسابقات جودو قهرمانی آسیا (قرقیزستان) شرکت نماید.
در حاشیه مسابقات قهرمانی آسیا دیدار رسمی رئیس فدراسیون ایران با رئیس فدراسیون جهانی جودو انجام شد که ویزر مجدداً بر اجرای پیش شرط تعیین شده ای که مغایر با منشور المپیک بوده و قبلاً توسط دادگاه حکمیت ورزش باطل اعلام شده بود اصرار داشت. متأسفانه پس از مسابقات قهرمانی آسیا، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی بدون دعوت از حضور نمایندگان ایران به ۴ سال محرومیت جودو ایران رأی داد.
با توجه به تصمیمات اخیر فدراسیون جهانی، مسئولان فدراسیون جودو ایران طی هماهنگی های لازم و جلسات مشترک با مسئولین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مشاوره با وکلای مجرب ورزش به این نتیجه رسیدند که در فرصت باقی مانده برای احقاق حق قانونی جودو ایران بازهم در دادگاه حکمیت ورزش ضد این رأی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو که غیر منطبق با موازین حقوقی می باشد، پرونده ای تشکیل دهد
در پرونده شکایت قبلی دیپلماسی ورزشی ایران با شکستن رأی تعلیق نامحدود با پیش شرط ذکر شده از طرف فدراسیون جهانی و هجمه های تخریبی شبکه های معاند و افراد مغرض، پیروزی بزرگی را رقم زد. امید است با لطف خداوند و دعای خیر مردم شریف ایران به ویژه جامعه بزرگ جودو بتوانیم بار دیگر از مظلومیت جودو ایران دفاع نمائیم


منبع:

1400/02/26
13:39:29
5.0 / 5
1008
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا