مربی پیشین آبی ها :

استقلال تیم برتر دربی است

استقلال تیم برتر دربی است

به گزارش ساماس مربی سابق آبی پوشان اظهار داشت: با اطمینان می گویم استقلال تیم برتر دربی است و می تواند از برتری خود برای کسب نتیجه بهتر استفاده نماید.علی چینی پیشکسوت و مربی سابق تیم استقلال در گفتگو با خبرنگار مهر درباب دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و سوم لیگ برتر گفت: باتوجه به شرایطی که دو تیم دارند، انتظار یک بازی باکیفیت بالا را داریم. پیش از هر چیز امیدوارم این بازی تماشاگر پسند باشد و در آخر نیز بازیکنان هر دو تیم صحیح و سالم از میدان بیرون بروند. انتظارم از تیم هایی که با اقتدار در گروه های مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا صدرنشین شدند این است که باکیفیت هایی که در آسیا از خود نشان دادند در این بازی به میدان بروند.
مربی پیشین آبی پوشان با اشاره به شکست قبلی این تیم مقابل ذوب آهن بیان داشت: به نظرم خستگی بهانه بود و استقلالی ها هنوز در حال و هوای صدرنشینی در آسیا بودند و قدری حریف را دست کم گرفتند. خستگی و غیبت دو سه بازیکن مصدوم هم مزیدی بر علت شد، وگرنه علت اصلی نبود. حُسن این شکست در آن بود که بازیکنان و به ویژه جوان تر ها را به خود آورد تا بدانند که دست کم گرفتن هر حریفی تاوان دارد، حتی اگر آن تیم پایین جدولی باشد. استقلالی ها باید از ذوب آهنی ها ممنون باشند که آنها را بموقع به خودشان آورد.
وی اضافه کرد: این شکست حکم سیلی را داشت که به انسان شوک زده بزنند تا او را از شوک خارج کرده و به حالت اولیه بازگردانند. ذوب آهن در حقیقت به استقلال یک سیلی زد تا این تیم را به خود آورد.

پیشکسوت آبی پوشان درباب دیدار این تیم مقابل پرسپولیس خاطر نشان ساخت: بطور قطع بازی برای هیچیک از دو تیم ساده نخواهد بود چون هر دو در اوج آمادگی هستند. با این وجود من معتقدم استقلال تیم برتر این میدان خواهد بود و می تواند با یک نتیجه گیری خوب دل هوادارانش را شاد کند.
چینی خاطرنشان ساخت: شرایط جدول به صورتی است که آبی پوشان به پیروزی در این بازی نیاز دارند و پرسپولیس به یک تساوی هم رضایت دارد. این شرایط موجب می شود آبی پوشان بصورت طبیعی بازی را تهاجمی شروع کنند و باتوجه به نیروهایی که در خط حمله دارند، بتوانند نتیجه مطلوب را بگیرند.
مدافع پیشین آبی پوشان اظهار داشت: البته هنوز نقاط ضعف در خط دفاعی استقلال به چشم می خورد و آنها نباید از قدرت تهاجمی پرسپولیس و به ویژه از هافبک های بازیساز این تیم غافل شوند. خط میانی پرسپولیس بسیار پر قدرت است و آنها این توان را دارند تا با تعداد نفرات زیاد جنگ میانه میدان را از استقلال ببرند. در این بازی نقش هافبک های استقلال بسیار مهمست و اگر بتوانند نبض بازی در میانه میدان را در دست بگیرند، مهاجمان استقلال توان باز کردن دروازه حریف را دارند.
مربی پیشین آبی پوشان در خاتمه اظهار داشت: بعنوان یک استقلالی برای تیم خودم آرزوی موفقیت و پیروزی می کنم و امیدوارم هوادارانی که جای شان در این بازی خالی است ازراه دور انرژی های مثبت شان را به سمت تیم ارسال نمایند.


منبع:

1400/02/23
21:14:56
5.0 / 5
1142
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا