در گزارش ساماس مطرح شد

انتقاد كاپیتان شمشیربازی اسلحه فلوره

انتقاد كاپیتان شمشیربازی اسلحه فلوره

ساماس: کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه فلوره ضمن اشاره به اختلافات بوجود آمده در این رشته، اظهار داشت: حرف زدن در شمشیربازی ترس دارد و بنابراین خیلی ها تا به امروز سکوت کرده اند.به گزارش ساماس به نقل از مهر، فضای متشنجی که به خاطر اختلاف میان اهالی شمشیربازی در سلاح های مختلف ایجاد شده، مطرح شدن صحبت های متفاوت و جدیدی از جانب اهالی این رشته در دو اسلحه اپه و فلوره را به دنبال داشته است که نسبت به توجه بیشتر فدراسیون به ورزشکاران اسلحه سابر و شرایط نابرابری میان آنها گله مند هستند.
از جمله این افراد علیرضا ادهمی کاپیتان تیم ملی اسلحه فلوره است. وی در تماسی که با خبرنگار مهر داشت، اظهار داشت که هیچگاه به دنبال حاشیه نبوده باآنکه حرف زدن در این رشته هم ترس دارد و بنابراین خیلی ها تا به امروز سکوت کرده اند.
آنها که باید به فکر المپیک باشند شروع به ایجاد هجمه کردند
ادهمی در آغاز این گفتگو خاطرنشان کرد: وقتی از تاشکند و مسابقات زون آسیا (انتخابی المپیک) برگشتیم با هجمه ای از نظرات کارشناسی مختلف مواجه شدیم. موضوعی که سبب تعجب خودم هم شد این بود برخی اعضای تیمی که برای نتیجه گیری در المپیک باید امروز آرامش داشته باشند و به دور از حاشیه به فکر تمرین باشند، هدفمند شروع به ایجاد هجمه و فضای متشنج کردند. کاملا مشخص است که برنامه ای پشت این مورد است.
گفتن حقیقت در شمشیربازی ترس دارد
این ملی پوش شمشیربازی افزود: مربی تیم اسلحه سابر (امین قربانی) صحبت هایی را در رسانه ها مطرح کرده که اصلا کارشناسی نیست. البته کاری به صحبت های وی ندارم اما اگر در ارتباط با شمشیربازی و مسائل داخلی این رشته به دنبال حقیقت هستید باید با اهالی اسلحه فلوره و اپه صحبت کنید. البته که خیلی ها در شمشیربازی حرف نمی زنند چون می ترسند. حرف زدن در این رشته ترس دارد و بنابراین خیلی ها تا به امروز سکوت کرده اند.
۴۰ روز پیش از مسابقات زون آسیا مشکل تمرین داشتیم
ادهمی با اشاره به اینکه ۱۱ سال است که ملی پوش بوده و هیچگاه وارد حاشیه نشده است، تصریح کرد: امروز به خاطر فضای بوجود آمده می خواهم مسائلی را عنوان کنم. مثل اینکه ۴۰ روز قبل از اعزام به تاشکند (زون آسیا و انتخابی المپیک) مشکل تمرین داشتیم به صورتی که خود من هم برای هماهنگی تماس هایی داشتم. اما واقعا چرا منِ ورزشکار باید برای تمرین کردن چنین کاری انجام دهم؟
محل تمرین ما شد محل قرنطینه حریف ترکیه ای اسلحه سابر
وی اضافه کرد: خلاصه پس از کلی هماهنگی سالن شهید شیرودی را برای تمرین کردن به تیم فلوره دادند. سه روز از تمرینات مان نگذشته بود که مجبور به ترک آنجا شدیم چون یکی از بازیکنان ترکیه ای که با ملی پوشان اسلحه سابر در تهران تمرین داشتند، به کرونا مبتلا شده بود و می خواستند از محل تمرین ما بعنوان محل قرنطینه برای او استفاده کنند.
ملی پوش هستیم اما اجازه ورود به آکادمی را نداریم
کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه فلوره خاطرنشان کرد: بهترین جا برای تمرین ملی پوشان آکادمی ملی المپیک است در صورتی که ما اجازه ورود به آنجا را نداریم. هر بار خواستم برای تمرین آنجا بروم از من کارت می خواستند. وقتی برای گرفتن کارت اقدام کردم، متوجه شدم شرایط ویژه ای دارد مثل اینکه باید حداکثر ۶ ماه از آخرین اعزام گذشته باشد در صورتی که منِ ملی پوش تا پیش از مسابقات زون آسیا، دو، سه سال اعزام به مسابقات نداشتم. خلاصه من که عضو تیم ملی هستم برای ورود به آکادمی مشکل دارم اما جالب است که آنجا شاگرد خصوصی در حال تمرین است.
مشکل فقط نابرابری شرایط نیست
وی با اشاره به اینکه مشکلات و مسائلی که سبب اختلاف امروز شده زیاد است، اظهار داشت: این مسائل فقط در ارتباط با شرایط نابرابر میان اسلحه سابر با دو اسلحه دیگر نیست. حتی در مورد مسابقات و قراردادهای باشگاهی هم با مسائلی مواجه هستیم که البته ارتباطی به فدراسیون ندارد و برخی افراد در آن دخالت می کنند.
برای چند سال هیچ اعزامی نداشتم چون...
ادهمی در این حوزه به یک مبحث اشاره نمود و اظهار داشت: چهار سال پیش دانشجوی دانشگاه آزاد واحد یادگار امام بودم. یکی دو سال پیش از آن هم برای دانشگاه آزاد بازی کرده بودم. آن موقع هم بازیکن مشمول به حساب می آمدم و شرایطم برای حضور در دانشگاه آزاد مهیاتر بود. اما من را برای عضویت در تیم دانشگاه آزاد یا بیمه معلم بر سر دو راهی گذاشتند. به من گفتند اگر در ترکیب دانشگاه آزاد قرار گرفتی دیگر نباید انتظار حمایت داشته باشی. در هر صورت من به خاطر شرایطم دانشگاه آزاد را انتخاب کردم اما درست از همان زمان دیگر اعزامی نداشتم.
شرایطی مهیا شود که همه به جایگاهی که باید برسند
وی اضافه کرد: برای رسیدگی به شرایط فعلی باید از چند کارشناس صادق نظر بدهند و بر مبنای آن اقدامات لازم صورت گیرد. شاید این گونه همه به جایگاهی که مستحق آن هستند، برسند.
هدف از ورزش صرفاً قهرمانی نباشد
این ملی پوش شمشیربازی در انتها اظهار داشت: نخستین مساله ای که من پس از آغاز فعالیت در ورزش و حضور درسالن مسابقات یاد گرفتم، احترام بود و اینکه هدف از ورزش نباید صرفاً قهرمانی باشد. باید در تمام ابعاد رشد داشت. بنابراین سال ها دور از حاشیه فقط تمریناتم را دنبال کردم اما فکر می کنم ادامه این روند دیگر درست نیست.


منبع:

1400/02/14
20:57:20
5.0 / 5
1195
تگهای خبر: بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا