شاهرخی:

صعود نمایندگان ایران در آسیا موجب خوشی همه است

صعود نمایندگان ایران در آسیا موجب خوشی همه است

کارشناس فوتبال ایران می گوید صعود سه نماینده ایران به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا سبب خوشی است.همایون شاهرخی در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار نمود: شرکت در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا یعنی دفاع از اعتبار و آبروی فوتبال ایران که بسیار اهمیت دارد. ایران در این دوره از مسابقات چهار نماینده داشت و همه آنها در اندازه های خودشان ظاهر شدند در این میان پرسپولیس، استقلال و تراکتور به آن چیزی که می خواستند رسیدند اما فولاد با وجود لیاقتی که مربی و اعضای این تیم داشتند نتوانست به مرحله حذفی برسد. به اعتقاد من فولاد اسیر کم تجربگی بازیکنان و بدشانسی شد. اگر هرچهار۴ نماینده ایران به مرحله بعد صعود می کردند مسلما اعتبار فوتبال ایران هم بیشتر می شد.
وی ادامه داد: باتوجه به نتایجی که نمایندگان ایران کسب کردند ما بعنوان یک ایرانی از نتایج به دست آمده خوشحال شدیم و امیدوارم این صعودها موجب پیشرفت فوتبال ایران بشوند. اما متاسفانه تجربه چندین و چندساله من می گوید که ما فقط می گویم به این مسابقات برویم واکثرا برنامه ای نداریم. فوتبال ما از نظر برنامه ریزی در سطح ابتدایی است و هیچ برنامه ریزی برای آینده ندارد انشالله از این بعد موفق باشیم.
وی درادامه در پاسخ به این پرسش که عملکرد جواد نکونام را چگونه ارزیابی می نماید، اظهار داشت: او مربی با دانش و با شخصیتی است فولاد هم با او عملکرد خوبی داشت. اما بدشانسی های که در طول بازی آورد موجب شد تیمش نتیجه نگیرد بطور مثال اشتباه مدافع تیمش در دیدار برابر انصار نقش زیادی در نتیجه نگرفتن این تیم داشت. من خودم مربی فولاد بودم و دوست داشتم این تیم مثل سه نماینده دیگر به مرحله حذفی صعود کند. اما جوان بودن بازیکنان فولاد و بی تجربگی آنها موجب بروز اشتباهاتی شد که تیم نتیجه نگرفت.
وی همین طور اظهار داشت: امیدوارم فدارسیون فوتبال از اتفاقات گذشته درس بگیرد و کاری کند که فوتبال در ایران روز به روز پیشرفت کند. وقتی فوتبال بیشتر پیشرفت کند جوانان هم بیشتر به این ورزش گرایش پیدا می کند. اگر قرار باشد فقط تیم به جام جهانی برود و با یک هیاهوی کوچک همه چیز تمام شود این ارزشی ندارد. متاسفانه ما در سطح آسیا با توجه به این که حرف های زیادی برای گفتن داریم اما از نظر امکانات عقب هستیم.1400/02/12
12:48:14
5.0 / 5
927
تگهای خبر: شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا